Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

üzerlik tohumu ve dmt etkisi, üzerlik tohumu kullanımı, üzerlik tohumu ve paranormal çalışmalar, üzerlik tohumu içeriği

Telekinezi ve parapsikoloji alanında derlenmiş, yazılmış makaleler.
Forum kuralları
Kaynak belirtilmeden eklenen tüm yazılardan ekleyen sorumludur.
Alıntı Yapılmadan Eklenen Tüm Yazılar Silinecektir.
Kullanıcı avatarı
Bukra Tarık Dora
Mesajlar: 9
Yaş: 35
Kayıt: 29 Oca, 22:51
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 8 kez
İletişim:

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Bukra Tarık Dora » 28 Eki, 00:04

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi
Resim

Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi. Bu yazımızda yaklaşık 3 ay kadar ağırlıklı olarak üzerlik tohumu ve DMT etkisi üzerinde yaptığımız çalışmanın sonuçlarını aktarmak istiyoruz. İlk etapta kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile birlikte yaptığımız çalışmayı daha sonra sadece üzerlik tohumu ile devam ettirdik. Etkileri, farklı boyutları ile değerlendirebilmek amacıyla çalışmayı 5 arkadaşla birlikte yürüttük. Bir çoğunun adını daha önce hiç duymadığı halk arasında Nazar Otu olarak ta bilinen Üzerlik Tohumu (Peganum Harmala) hem içeriğindeki etkin maddeler, hem DMT bağlantısı ve hem de etkileri itibari ile bizi gerçekten çok şaşırttı.

Çalışmamızın Amacı

Yediğimiz ve içtiğimiz hemen herşeyin ruhsal çalışmaları etkilediği bilinen bir gerçek. Bedenimize giren her madde ruh ve beden arasındaki irtibatı da etkiliyorsa Üzerlik tohumu, Epifiz ve Dmt üçgeninde bu etki ne kadar olumlu yönde kullanılabilir, sağlığımızı riske atmadan hangi dozlar denenebilir ve bünyesel etki farklılıkları nelerdir bunları ortaya çıkarmaya çalıştık.

Farklı konularda da belirttiğimiz gibi, günümüz yaşantısı insanın madde düzeyinden sıyrılıp trans yoluyla ruhsal seviyelere ulaşmasını oldukça zorlaştırmaktadır. Gündelik, maddesel yaşam ile Ruh arasında örülen duvarı aşmada hızlandırıcı bir etken oluşturabilecek bitkilerin özellikle üzerlik tohumunun etkilerini test ederek paranormal çalışmalarda bizlere neler katabileceğini araştırmak istedik.

Çalışmaya katılan arkadaşların her biri, belli seviyelerde trans halini meditasyon, nefes egzersizleri ve benzeri çalışmalarla yaşamış arkadaşlar. Ruhsal çalışmalarda doğal DMT deneyimlerine sahipler. Bu çalışmada DMT denilince ilk akla gelen Ayahuasca'yı veya yüksek dozlarda belirli karışımları kullanarak ruhsal uçuş deneyimleri yaşamak ve aktarmak gibi bir amacımız olmadı. Bu yönde bir beklenti içerisine girilmesini istemiyoruz. Derin transa giren hemen herkes DMT hakkında araştırma yaptığında Ayahuasca deneyimlerine benzer deneyimleri kendilerinin de yaşamış olduklarını göreceklerdir. Bunun için ek bir çalışma yapılmasına gerek yok.

DMT konusunda ayrıntılı bir bilgiye sahip değilseniz bu konuda daha önce yayınlamış olduğumuz DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yazının son bölümünde edinimlerimiz ve test edilen üzerlik dozları hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Uyarılar

Etkiler her insanda farklı olacaktır. Hangi metabolizmanın nasıl etkileneceğini asla bilemeyiz. Özellikle alerjisi ve hassasiyeti olanlar kesinlikle denememeli. Yazdıklarımız asla bir tavsiye, tedavi veya reçete değildir. Kullandığınız ilaçlar, bitkisel ürünler, aldığınız gıdalar ve alkol kullanımı bu gibi bitkilerde yan etki ortaya çıkarabilmektedir. Amacımız sadece ruhsal boyutu hakkında elde ettiklerimizi paylaşmaktır. Asıl risk yüksek oranda DMT'nin aktif hale gelebilmesi için kullanılan mao inhibitörleri sonrası bedenin çok sayıda kimyasal tepkimeye karşı hassaslaşmasıdır. Eğer uygun dozlar ve bileşimler kullanılmazsa sonucu hayati risk taşıyabilmektedir.

Üzerlik (Peganum Harmala) bitkisinin özellikle tohumlarının uzman tavsiyesi ve kontrolü dışında bilinçsizce yenilerek veya içilerek oral kullanımı tavsiye edilmemektedir. 3 gr. Üzerlik tohumunun oral alımının, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve merkezi sinir sisteminde değişimlere yol açtığı görülmüştür.

Bitkinin tohumlarının uzun süre veya yüksek dozlarda kullanımının zehirlenmelere, organ işlevleri ve merkezi sinir sistemi hasarlarına yol açtığı kaydedilmektedir..

Üzerlik tohumu hakkında internette gün geçtikçe daha fazla yazı okumaya başlayacaksınız ancak dikkat ettiğimiz bir nokta yan etkileri ve içeriğindeki maddelerin neden olabilecekleri hasarlar hakkında çok fazla bilgi bulunmaması. Bu konuda Jim DeKorne'nin bizzat kendi deneyimlerini aktardığı "Psikedelik Şamanizm" adlı eserindeki aşağıdaki ilgili bölümü okumanızı öneririm.

Şu ana kadar bulduğumuz yapılacak diyette sakınılması gereken ürünler:

* Kabuklu deniz ürünleri,
* tuzlanmış ringa balığı,
* salyangoz,
* bira mayası ürünleri,
* bira,
* şarap,
* muz,
* karaciğer,
* tavuk ciğeri,
* avokado,
* bakla,
* çikolata,
* kahve,
* krema,
* yoğurt,
* peynir,
* incir,
* kuru üzüm,
* turşu,
* lahana turşusu ve
* soya sosu
* yıllanmış protein içeren tüm besinler ve bazı diğer gıdalar.

Psikedelik Şamanizm S. 180

"MAOl'lerle şiddetli zehirlenme çok tehlikeli olabilir. Zehirlenmenin belirtileri çoğunlukla alındıktan 11 saat sonrasına kadar veya daha uzun süre ortaya çıkmaz... Aşırı dozun en büyük özelliği mantığa aykırı yüksek tansiyondur. Kan basıncının yükselmesi akciğer ödemine, dolaşım bozukluğuna ya da kafatası içi kanamasına hız verebilir.

Şiddetli, tipik olmayan bir başağrısı genellikle ilk işarettir ve beyin damarlarında bir anda ve ölümle sonuçlanabilecek yaklaşan bir krizin habercisi olabilir. Tansiyon yükselmesinin belirtileri genellikle baş ağrısı, çarpıntı, yanma, mide bulantısı ve kusma, ışık fobisi ve bazen yüksek ateş ve akciğer ödemidir... Yüksek tiramin içeren besinler büyük bir sorundur. Bu kimyasal mayalanmanın bir yan ürünüdür. Bu nedenle yıllanmış protein içeren her besinden kaçınılmalıdır.

(Yasaklanmış yiyecekler listesi şunları içerir, fakat sadece bunlarla sınırlı değildir: peynir, bira, şarap, tuzlanmış ringa balığı, salyangoz, tavuk karaciğeri, bira mayası ürünleri, incir, kuru üzüm, turşu, lahana turşusu, kahve, çikolata, soya sosu, krema ve yoğurt. ( Monoamin oksitlenmesini önleyen maddeler ve pekçok farmakolojik etken madde birlikte çalışır ve bazen yüksek tansiyon krizine yol açar.

MAOl'lerle şiddetli zehirlenme çok tehlikeli olabilir. Zehirlenmenin belirtileri çoğunlukla alındıktan 11 saat sonrasına kadar veya daha uzun süre ortaya çıkmaz. Çok aşın dozun en büyük özelliği mantığa aykırı yüksek tansiyondur. Kan basıncının yükselmesi akciğer ödemine, dolaşım bozukluğuna ya da kafatası içi kanamasına hız verebilir."

DMT Hangi Bitkilerde Bulunur?

Yapılan çalışmalar DMT'nin tüm bitkilerde varolduğunu gösteriyor. Ancak bazı bitkilerdeki DMT oranları diğerlerine nazaran daha yüksek veya birlikte etkileşime girdiklerinde epifiz bezinin DMT salgısını artırıyor. Bazı bitkilerse DMT'nin etkin hale gelmesini sağlıyor.

Yem Kanyaşı (Psychotria Viridis), Kuş Otu (Phalaris), Akasya (Acacia), Kargı Kamışı (Arundo Donax) gibi bitkiler harici olarak DMT elde edilmesinde kullanılan bilindik bazı bitkiler arasında.

Harici DMT Kullanımı ve Etkileri

Önceki makalede belirttiğimiz gibi DMT epifiz bezi tarafından salgılanır, harici bir alıma gerek kalmadan belirli bir süre yapılacak ruhsal çalışmalarla (Derin trans çalışmaları, nefes egzersizleri, meditasyon vb.) istenilen etki doğal olarak elde edilebilir. Dış müdahale ile DMT oranının artırılarak aktif hale getirilmesi istenilen sonuçların kısa sürede ve ani olarak alınmasına neden olur. Özetleyecek olursak bitkilerden elde edilen karışımlarla DMT kullanımı yıllar süren bir tırmanışı bir anda yaşatıyor. Ruhsal olarak buna hazır olmayanların nasıl bir etkiye maruz kalabileceklerini sanırım tahmin edebilirsiniz.

Ruhsal arayış içerisinde olan insanların internette buldukları bilgiler ve okudukları yaşanmış olaylarda etkilenerek girdikleri yolda işin uzmanları olmadan yaşamak isteyecekleri deneyimler sonu çok iyi olmayan neticeler alınmasına sebep olabilmektedir. DMT şu ana kadar bilinen psikedelikler içerisindeki en etkili madde ve doz aşımı dönüşü olmayan sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilecek etki düzeyindedir.

DMT doğal halde en yüksek seviyelere doğum, ölüm ve uyku sırasında rüya görüldüğü evrede salgılanmaktadır. Yani madde alem ile madde ötesi alem arasında bağ kurulurken yüksek oranlarda salgılanıyor. Harici DMT kullanımı insana madde ötesinin kapılarını kontrolsüz bir şekilde ardına kadar açmış oluyor.

Kargı Kamışı ve Üzerlik Tohumu

Şaman karışımları içerisinde birlikte telaffuz edilen bir ikilidir. Kargı kamışı DMT kaynağı, Üzerlik tohumu ise DMT'nin aktif hale gelmesi için gerekli Mao inhibitörü olarak kullanılmaktadır. Ancak doğru bir formül uygulanmadığında risk oluşturabilmektedir.

Kargı kamışı ve üzerlik tohumu ile yaptığımız çalışmaları 7 gün sürdürdük. Yüksek dozlar denemediğimiz için Ayahuasca deneyimlerine benzer deneyimler tabiki yaşamadık. 7. gün en yüksek dozu uyguladık ancak dozlar arasında belirgin bir farklılık göremedik. 1. Gün ile 7. gün arasında sadece üzerlik tohumu miktar artışının etki yaptığını Kargı Kamışı sıvısının sadece etki süresini değiştirdiğini gözlemledik. Tam bir formül uygulamasında durum mutlaka değişecektir ancak ruhsal değişimde üzerlik tohumunun bu kadar etkili olabileceğini hiçbirimiz beklemiyorduk. Şifalı bitkiler arasında yer alan, eskiden nazara ve büyüye karşı kullanılan bu tohum nasıl bu kadar etkili olabiliyor?

Etkinin sırrı barındırdığı maddelerde gizli. Adeta madde ötesine uzanan sihirli ama bir o kadar da  riskli ve zehirli bir karışım.

Üzerlik Tohumu İçeriği

Harmin, Harmalol, Harmalin, Harmol, glikozitler, yağ, eskiden kırmızı boya yapımında kullanılan boyar madde, A ve C vitaminleri bulunuyor.

Kaynak: Peganum harmala L. (ÜZERLİK) TOHUMLARINDA HARMOL, HARMALOL, HARMİN VE HARMALİN ALKALOİTLERİNİN YBSK YÖNTEMİ İLE ANALİZİ M. Kartal, M. L. Altun, S. Kurucu - Bitkisel İlaç Hammaddeleri Toplantısı, Bildiriler, 29-31 Mayıs 2002, Eskişehir, Eds. K.H.C.Başer ve N.Kırımer 228-233

Harmin

İnsan vücudunda merkezi sinir sistemini uyaran geri dönüşümlü bir MAO inhibitörü (monoamino oksidaz inhibitörü) görevi görür. Bu durumda, MAO-A enzimi bloke edilir, ancak benzer şekilde etkili MAO-B enzimi engellenmez. Bulantı ve halüsinasyonlara neden olabilir. DMT'nin aktif hale gelmesinde etkindir. (Department of Pharmacology, University of Liège, Sart Tilman, Belgium.)

Harmalol

Harmalol biyoaktif bir beta karbolin ve harmala alkaloidlerinin bir üyesidir. Harmala alkaloidleri, Zehirler Standardı (Ekim 2015) kapsamında Çizelge 9'da yasaklanmış maddeler olarak kabul edilmektedir. Bir Çizelge 9 maddesi, tıbbi veya bilimsel araştırmalar için veya analitik öğretim veya eğitim amacıyla Topluluk tarafından onaylanması dışında istismara uğrayabilen veya kötüye kullanılabilen, üretimi, bulundurulması, satılması veya kullanılması yasalar tarafından yasaklanabilen bir maddedir. (Sarkar S, Bhadra K (2014) "Binding of alkaloid harmalol to DNA: photophysical and calorimetric approach.". J Photochem Photobiol B. 130: 272–80.) Uyarılma, kaygı, bilişsel disfori (istek kaybı), öfori (kontrolsüz mutluluk, coşku), aşırı duygulanım, baş ağrısı, göz yorgunluğu ve kas konvülsiyonlarına neden olabilir. Harmala Alkaloid

Harmalin

Harmalin, harmala alkaloidleri ve beta karbolinleri grubundan bir psikoaktif alkaloididir. Harmalin, merkezi sinir sistemi uyarıcısı ve "geri dönüşümlü MAO-A inhibitörüdür. Harmalin, monoamin oksidaz A'nın geri döndürülebilir bir önleyicisi olduğundan, teorik olarak, tiramin, serotonerjik, katekolaminergik ilaçlar veya ön ilaçlarla kombinasyon halinde hem serotonin sendromu hem de hipertansif krizler oluşturabilir. Ayahausca brews'ta harmaline içeren bitkiler ve triptamin içeren bitkiler kullanılır.

Monoamin oksidaz üzerindeki önleyici etkiler, karışımı içerisindeki psikoaktif olarak önemli kimyasal olan dimetiltriptamin (DMT)'nin metabolizmayı atlamasına izin verir; kimyasalın psikolojik olarak aktif bir miktarının beyinde algılanabilir bir süre boyunca var olmasına izin verir. Harmalin, serotonin'in anabolik metabolizmasını normelatonine veya n-asetilserotonin'e, ardından da melatonine, yani vücudun uyku düzenleyici hormona ve güçlü bir antioksidana dönüştürür. (Peganum Harmala: The Hallucinogenic Herb of the American Southwest by Albert Most Venom Press Copyight 1985 Albert Most - Shen, HW; Jiang, XL; Winter, JC; Yu, AM (October 2010). "Psychedelic 5-methoxy-N,N-dimethyltryptamine: metabolism, pharmacokinetics, drug interactions, and pharmacological actions." - Massaro, E. J. (2002). Handbook of Neurotoxicology. Totowa, NJ: Humana Press. p. 237.)

Harmol

Harmol doğadan izole edilmiş bir β-karbolinidir. Monoamin oksidazı tersine çevirebilen bir şekilde inhibe ederek bağırsaktaki dimetiltriptaminin parçalanmasını önleyerek psikoaktif hale getirerek önemli bir rol oynamaktadır oral uygulama üzerine. Bazı beta-carbolines, özellikle triptoline ve pinoline insan vücudunda doğal olarak oluşturulabilir. Β-karbolin, benzodiazepin reseptörü inverse agonistidir ve bu nedenle, konvulsif, anksiyojenik ve hafıza üzerinde bazı etkilere sahip olabilir. (Abe A, Kokuba H (2013). "Harmol induces autophagy and subsequent apoptosis in U251MG human glioma cells through the downregulation of survivin." -  Venault P, Chapouthier G (2007). "From the behavioral pharmacology of beta-carbolines to seizures, anxiety, and memory". ScientificWorldJournal. 7: 204–23.)

Üzerlik tohumu içerisinde bulunan maddeler, bu tohumun neden ve nasıl bir etki mekanizmasına sahip olduğunu açıklamaya yetiyor.

Kullanılan Dozlar ve Kullanım Şekli Üzerine

Şifalı bitkiler arasında bulunan üzerlik tohumunu kullanırken çok dikkatli olunması gerekiyor. Neden dikkat edilmesi gerektiği içeriğindeki maddelerle ilgili. Bizde çalışmamızı, önerilen günlük iki çay kaşığı miktarını maksimum limit olarak belirleyerek yaptık. (İbrahim Saraçoğlu Şifalı Bir Bitki Olarak Üzerlik Tohumunun Faydaları) Ölçü olarak hassas ölçülerin herkeste bulunmayacağını düşünerek çeyrek, yarım ve tam çay kaşığı olarak belirttik.

Makalenin devamı:
https://www.parapsikoloji.net/uzerlik-to ... mt-etkisi/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Bukra Tarık Dora mesajı için:
Uchiha Sasuke (28 Eki, 16:37)
Değerlendirme: 1.85%


Sus! Ruhun Konuşsun. Konuşan Ruhunsa Bırak Konuşsun.


Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Mesajlar: 2612
Yaş: 20
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1566 kez
Teşekkür edildi: 631 kez

Re: Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 28 Eki, 16:54

Teşekkür ederiz güzel bir yazı olmuş.. Ama (:
Tam olarak nasıl yaptığınızı anlatmamışsınız. Kaynattınız mı ? Yediniz mi ? Kargı kamışı ile mi ?
Birde bana göre çok bir fayda görememişsiniz. Bunun sebebi hem 1 hafta denemeniz hem de miktarı 2 kaşıkla sınırlandırmanız. Tamam sağlık konusunda bir sıkıntı çıkabilir ama ibrahim saraçoğlu da dmt için en fazla 2 kaşık dememiş ki. Veya başka birisi. Arama yaptığınız da üzerlik otunun sadece diğer faydalarından bahsedilir dmt den falan bahsetmez. Bu da normal etkiler için en fazla 2 kaşık olması gerektiğini gösteriyor. Dmt için 3-5 kaşık anca yeter. En azından ayahuasca ile aynı etkiyi alabilmek için. Zaten tek fark ayahuasca daki dmt oranı değil mi ? Oranı artırırsak ayahuascaya gerek kalmaz sanırım..
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1506
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 367 kez
Teşekkür edildi: 857 kez

Re: Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 28 Eki, 22:29

Uchiha yazıyı ya hiç okumamışsın ya da devamına bakmamışsın. Deneme sürecinde üzerlik tohumunu 5 arkadaş birlikte deneyip değerlendirdik. Yazının girişinde 3 ay deniliyor sen 1 haftayı nereden çıkardın. Sadece Kargı kamışı ile kullanılan süre 1 hafta.

Etki almak için kullanım şekli ve edinimler konunun devamında belirtiliyor. Tabiki tüm edinimler ve dozlar eklenmedi çünkü yazıyı okuduğunda aynı zamanda barındırdığı maddelerin ne kadar riskli olduğunu da göreceksin. Yazıda bahsedildiği gibi kullanıldığında alt yapısı olanlar için yeterli etki sağlanıyor. Bunun için de neler gerektiği belirtiliyor. 2 çay kaşığı üzeri, ne yediğine ne içtiğine dikkat etmeyenler için gerçek bir risk. (Kimse bu konuda sorumluluk almak istemez)

Ayahuasca ve benzeri karışımlarda etkiye sebep olan DMT oranı değil, DMT'yi bir çok bitkiden alabilirsin, sebze ağırlıklı beslenme bile yeterli. Ayahuasca çayı ve benzeri karışımları farklı kılan Epifiz harici DMT ile birlikte ihtiyaç duyacağı inhibitör alımıdır. DMT'yi Epifiz zaten gerektiğinde üretiyor harici hiçbir şey almadan da trans haline ulaşan herkes bu farkı görür. Üzerliği farklı kılan içeriğindeki maddeler nedeniyle MAO İnhibitörü görevini üstlenmesi.

Yazının temel amacı bir psikedelik formülü sunmak değil kapıları aralamada kullanılabilecek üzerlik tohumu hakkında bilgilendirme yaparak, DMT ve etki mekanizması ile sonuçlarını aktarmak. Yazı daha çok bu konuya bilimsel açıdan yönelenlere hitap ediyor. Formül arayanlar yazı içerisinde formülü buluyorlar zaten.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
Uchiha Sasuke (29 Eki, 08:54)
Değerlendirme: 1.85%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Mesajlar: 2612
Yaş: 20
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1566 kez
Teşekkür edildi: 631 kez

Re: Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 29 Eki, 09:08

Yönetici yazdı:
28 Eki, 22:29
Uchiha yazıyı ya hiç okumamışsın ya da devamına bakmamışsın. Deneme sürecinde üzerlik tohumunu 5 arkadaş birlikte deneyip değerlendirdik. Yazının girişinde 3 ay deniliyor sen 1 haftayı nereden çıkardın. Sadece Kargı kamışı ile kullanılan süre 1 hafta.

Etki almak için kullanım şekli ve edinimler konunun devamında belirtiliyor. Tabiki tüm edinimler ve dozlar eklenmedi çünkü yazıyı okuduğunda aynı zamanda barındırdığı maddelerin ne kadar riskli olduğunu da göreceksin. Yazıda bahsedildiği gibi kullanıldığında alt yapısı olanlar için yeterli etki sağlanıyor. Bunun için de neler gerektiği belirtiliyor. 2 çay kaşığı üzeri, ne yediğine ne içtiğine dikkat etmeyenler için gerçek bir risk. (Kimse bu konuda sorumluluk almak istemez)

Ayahuasca ve benzeri karışımlarda etkiye sebep olan DMT oranı değil, DMT'yi bir çok bitkiden alabilirsin, sebze ağırlıklı beslenme bile yeterli. Ayahuasca çayı ve benzeri karışımları farklı kılan Epifiz harici DMT ile birlikte ihtiyaç duyacağı inhibitör alımıdır. DMT'yi Epifiz zaten gerektiğinde üretiyor harici hiçbir şey almadan da trans haline ulaşan herkes bu farkı görür. Üzerliği farklı kılan içeriğindeki maddeler nedeniyle MAO İnhibitörü görevini üstlenmesi.

Yazının temel amacı bir psikedelik formülü sunmak değil kapıları aralamada kullanılabilecek üzerlik tohumu hakkında bilgilendirme yaparak, DMT ve etki mekanizması ile sonuçlarını aktarmak. Yazı daha çok bu konuya bilimsel açıdan yönelenlere hitap ediyor. Formül arayanlar yazı içerisinde formülü buluyorlar zaten.
Yok Abi hepsini okudum. Bende ona şaşırdım zaten. Başta 3 ay deniliyor ama yazının devamında 7 gün yazıyor. Aşağıda ki gibi.. Sadece Kargı kamışı ile kullanılan süre 1 hafta diye yazdığını görmemişim pardon. Nasıl okuduysam artık.
Resim

Tamam üzerlik tohumunun nasıl yapılacağı hakkında bir kaç yöntem söylenmiş de bu kargı kamışını ne yapacağımızı bilmiyorum normalde ney gibi uzun bir şey herhalde. Üzerlik otunu kaynatacak isem kamışı da kaynatacağım o zaman. Neyse ben sadece üzerlik tohumunu deneyeyim.1 çay kaşığıyla başlayayım sonradan arttırırım belki.
Bu dmt kaynağı ile inhibitör kafamı karıştırdı biraz. Mesela sadece kargı kamışı kullansak veya sadece üzerlik kullansak ikisinin karışımından daha az etki gösteriyor herhalde.. Ben yazıdan sadece üzerlik kullanılsa bile her türlü aynı etki alındığı yazıyor. Neyse ben yazıyı baştan okuyayım.. (:
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1506
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 367 kez
Teşekkür edildi: 857 kez

Re: Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 29 Eki, 18:28

: ) Türünün son ve güzel örneğinin Sasuke.

Tüm detayları süistimale açık bir alan olduğu için yazmadık. Kargı kamışı ve üzerlik belli oranlarda uzun süre kaynatılması gerekiyor normalde. Şöyle örnek vereyim, 10 litre su yarım litre kalacak kadar kaynatılır. (Sadece örnek olsun diye yazdım böyle bir oran yok) Geriye yoğun özlerden oluşan sıvı kalır. Bu şu demek normalde 10 günde alacağın dozu bir anda alıyorsun. Ancak yapılacak hataların sonucu pekte iyi olmaz. Böyle bir şeye gerek te yok zaten. Günümüz beslenme alışkanlıklarından dolayı belli bir süre bu sıvıya uygun diyet yapmayanlar, tıka basa fabrikasyon üretimle doyanlar için riskli karışım. Makalede buna değindik, üzerlik içindeki etkin maddeler belli bir süre beden çok sayıda kimyasal tepkimeye karşı aşırı hassas hale gelir.

İnsan yaradılışı gereği zaten doğal DMT'yi oluşturacak mekanizmaya sahiptir. Epifiz bezi bunu layıkıyla yapıyor. Az bir miktar üzerlik ihtiyaç duyulan etkiyi yeterince sağlıyor. Ayahuasca çayı veya kargı kamışının kullanıldığı içecekler anlık etki yapar ancak kabiliyetleri ortaya çıkarıp geliştirmek iradi bir meseledir. Tüm riskleri göze alıp modern yaşam denilen yaşamın içerisinde bu karışımları kullanmak kişiyi bu karışımların elinde esir eder. Asıl önemli nokta kişinin iradesini geliştirmekse ve ruhuyla yaşamayı öğrenememişse hiçbir karışım fayda etmez.

İnsanlar ruhlarını arıyor ancak nasıl bulacaklarını bilemedikleri için özellikle batı dünyasında Ayahuasca benzeri karışımlar onları çok etkiliyor. Çünkü madde ötesi ile ilgili deneyimleri nerede ise hiç olmamış. DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu adlı makalede çok hoşuma giden bir alıntı var Graham Hancock adlı yazar orada diyor ki, "Uzun zamandır ruh ile olan bağımız kopuktu. Öğrendiklerimiz maddi alemin tek yaşam boyutu oluduğunu ikna etmeye çalıştı. Gerçekleri öğrenmenin tek yolu ise Ruh ile tekrar iletişime geçmenin yollarını bulmaktır. Bunu yapmak için de beynimizde madde ötesine geçiş için dekoderlerin açılımını sağlayacak bitkilerden yararlanabiliriz"

Sanırım üzerlik ile ilgili yaptığımız çalışmayı da bu çok iyi özetliyor. Asıl mesele bu. Belli mekanizmaların işlevi için dekoder görevi görmesi.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
Uchiha Sasuke (30 Eki, 08:45)
Değerlendirme: 1.85%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


Kullanıcı avatarı
Budray
Mesajlar: 750
Yaş: 18
Kayıt: 05 Ağu, 21:50
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 335 kez
Teşekkür edildi: 449 kez

Re: Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 29 Eki, 20:31

Graham Hancock yazdığı yazı benimde çok hoşuma gitti. Heralde kaktüs suyunun da böyle bir etkisi var mıydı hatırlamıyorum ama keşke içsem demişliğim oldu. :D
Avatar çizgi film serilerinde de buna benzer şeyler çok. Ruhani enerjisi çok olan yerlere giderlerdi, ve bir tane su vardı şifalı olarak geçiyordu. O suya yatırılıp geçmişiyle bağlantı kuruyordu. Ben o suyu hep gerçek hayatta zemzem suyuyla bağdaştırmışımdır. :D

Resim

Resim

Resim
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Budray mesajı için:
Yönetici (29 Eki, 23:12)
Değerlendirme: 1.85%
Taşı delen suyun gücü değil damlaların sürekliliğidir.
Sadece Yap!|Just Do İt!

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Mesajlar: 2612
Yaş: 20
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1566 kez
Teşekkür edildi: 631 kez

Re: Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 30 Eki, 08:52

Yönetici yazdı:
29 Eki, 18:28
: ) Türünün son ve güzel örneğinin Sasuke.

Tüm detayları süistimale açık bir alan olduğu için yazmadık. Kargı kamışı ve üzerlik belli oranlarda uzun süre kaynatılması gerekiyor normalde. Şöyle örnek vereyim, 10 litre su yarım litre kalacak kadar kaynatılır. (Sadece örnek olsun diye yazdım böyle bir oran yok) Geriye yoğun özlerden oluşan sıvı kalır. Bu şu demek normalde 10 günde alacağın dozu bir anda alıyorsun. Ancak yapılacak hataların sonucu pekte iyi olmaz. Böyle bir şeye gerek te yok zaten. Günümüz beslenme alışkanlıklarından dolayı belli bir süre bu sıvıya uygun diyet yapmayanlar, tıka basa fabrikasyon üretimle doyanlar için riskli karışım. Makalede buna değindik, üzerlik içindeki etkin maddeler belli bir süre beden çok sayıda kimyasal tepkimeye karşı aşırı hassas hale gelir.

İnsan yaradılışı gereği zaten doğal DMT'yi oluşturacak mekanizmaya sahiptir. Epifiz bezi bunu layıkıyla yapıyor. Az bir miktar üzerlik ihtiyaç duyulan etkiyi yeterince sağlıyor. Ayahuasca çayı veya kargı kamışının kullanıldığı içecekler anlık etki yapar ancak kabiliyetleri ortaya çıkarıp geliştirmek iradi bir meseledir. Tüm riskleri göze alıp modern yaşam denilen yaşamın içerisinde bu karışımları kullanmak kişiyi bu karışımların elinde esir eder. Asıl önemli nokta kişinin iradesini geliştirmekse ve ruhuyla yaşamayı öğrenememişse hiçbir karışım fayda etmez.

İnsanlar ruhlarını arıyor ancak nasıl bulacaklarını bilemedikleri için özellikle batı dünyasında Ayahuasca benzeri karışımlar onları çok etkiliyor. Çünkü madde ötesi ile ilgili deneyimleri nerede ise hiç olmamış. DMT Nedir? DMT Etkisi ve Ruhsal Boyutu adlı makalede çok hoşuma giden bir alıntı var Graham Hancock adlı yazar orada diyor ki, "Uzun zamandır ruh ile olan bağımız kopuktu. Öğrendiklerimiz maddi alemin tek yaşam boyutu oluduğunu ikna etmeye çalıştı. Gerçekleri öğrenmenin tek yolu ise Ruh ile tekrar iletişime geçmenin yollarını bulmaktır. Bunu yapmak için de beynimizde madde ötesine geçiş için dekoderlerin açılımını sağlayacak bitkilerden yararlanabiliriz"

Sanırım üzerlik ile ilgili yaptığımız çalışmayı da bu çok iyi özetliyor. Asıl mesele bu. Belli mekanizmaların işlevi için dekoder görevi görmesi.
(: Tamam Abi anladım.
Bu olayı şuna benzettim. Eğer kişi spor yapmazsa istediği kadar protein alsın yine de kas oluşmaz. Aynı şekil de de uyku ilacı ile uyumaktansa insanın doğal olarak uykusunun gelip yatması daha iyidir.

Bu yabancılar herhalde madde alemde çok takıldıkları için abartıyorlar. Belki de ayahuasca öyle çok da abartılacak olağan üstü bir şey değil. En azından bizim gibi müslüman ve anadolu çocuğu için..
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1506
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 367 kez
Teşekkür edildi: 857 kez

Re: Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 30 Eki, 23:02

Evet doğal olan her zaman daha iyidir. Gerektiğinde de gereken gerektiği kadar.
Ama bu böyledir diye de araştırmaya, öğrenmeye kapalı olmamak gerek.

Bazı kaynaklarda tasavvuf ehli insanların da kullandığından bahsediyor. Belli noktalarda manevi hazzı artırmak veya açılım sağlamak için yararlanılmış olabilir. Bir yabancı kaynakta Nakşilerde kullananlar olduğundan da bahsetmiş. Bugünkü tabirle çözülemeyen bazı algıların çözülmesi için üzerlik gibi bitkilerin etkisi dekoder olarak kullanılmış olabilir.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
Uchiha Sasuke (31 Eki, 08:49)
Değerlendirme: 1.85%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1506
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 367 kez
Teşekkür edildi: 857 kez

Re: Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 30 Eki, 23:41

Üzerlik için şunu söyliyeyim son olarak. "Ruhun uçmayacak, ama uçmaya hazır bir kuş olacaksın."
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için (toplam 2):
Uchiha Sasuke (31 Eki, 08:49) • Budray (23 Mar, 15:44)
Değerlendirme: 3.7%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Ert
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Üzerlik Tohumu Kullanımı ve DMT Etkisi

Okunmamış mesaj gönderen Ert » 22 Mar, 21:28

Sanki yazdığınız diyet biraz eksik gibi. Ben şeker tuz kırmızı et gibi bazı şeylerin de diyetin içinde olduğunu düşünüyorum. Diyetin tam listesini biliyorsanız paylaşırmısınız?


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Genel Derleme Yazılar ve Makaleler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir