Kayıp Geminin Sırrı

Gizli Kalan Gerçekler

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
gabrielgray
Mesajlar: 479
Yaş: 24
Kayıt: 10 Mar, 23:34
Konum: Bursa
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 10 kez

Kayıp Geminin Sırrı

Okunmamış mesaj gönderen gabrielgray » 15 Ara, 20:34

1930'lu yıllarda Amerikan hükümeti bilim adamlarından gemilerin radarlarda görünmemesini sağlayacak bir yöntem geliştirmelerini ister. 10 yıllık çalışmanın sonunda proje deneme aşamasına gelir. Deneyde Amerikan donanmasında görevli olan Eldridge adlı gemi kullanılacaktır. Gemi elektromanyetik alan oluşturmaya yarayacak tonlarca ekipmanla donanır ve 22 temmuz 1943'te saatler 09:00'i gösterirken jeneratörler çalıştırılır. Eldridge'in etrafını önce yeşil bir duman kaplar. Duman çekildiğinde ise deneyin istenenden daha başarılı olduğu anlaşılır. Çünkü Eldridge mürettebatiyla beraber "gözden" kaybolmuştur!

Resim

İşte bu tüyler ürperten bu hikaye, o tarihten bu güne kadar resmi makamlarca defalarca yalanlanmasına rağmen en çok merak edilen konulardan biri olmuştur.

Resim

'Philadelphia Deneyi' olarak adlandırılan deneyin yapılmış olma ihtimalinden ilk söz eden kişi Morris K. Jessup'dur. UFOlar üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan amatör bir gökbilimci olan Jessup'un deney ile olan ilgisi 1955 yılında eline geçen bir mektupla başlar.

Resim

Mektup, Carlos Miguel Allende adında birinden geliyordu ve deneyden detaylı olarak bahsediyordu.

Resim

İddiasına göre Allende, deneye gözlem gemisi olarak katılan SS Andrew Furuseth adlı şilepte görevli bir denizciydi. Deneye baştan sona şahit olmuştu.

Resim


Deneyin hazırlık aşaması
Deneyin temelinde Einstein'in Birleşik Alan Teorisi vardı. Teori, basitce, nesneler arası çekim esası ve elektromanyetizma üzerine kurulmuştur. Einstein, 1920lerden itibaren bu teorisi üzerine yoğunlaşmış, 1925-1927 yılları arasında Almanya'da, bir fizik dergisinde yaptığı çalışmaları yayımlamış, ancak bu çalışmalarını hiçbir zaman tamamlayamamıştı.


Resim

İddiaya göre deneyin çalışmaları 1930 yılında Chicago Üniversitesi'nde başlamış, bir yıl sonra da Princeton Üniversitesi'nde devam ettirilmişti.

Resim

Hatta Albert Einstein, Dr.John von Neumann ve Dr.Nikola Tesla'nın da zaman zaman proje dahilinde çalıştıkları iddia edilmiştir.

Resim

Birleşik Alan Teorisi'nin deneye uygulanışı ise "çok güçlü bir elektromanyetik alan oluşturup gemi üzerine gelen ışığı (ve radar sinyallerini) kırarak ya da bükerek optik görünmezlik sağlamak" şeklinde düşünülmüştü.

Resim

Bu doğrultuda 75 KVA gücündeki iki dev jeneratör geminin ön top taretlerinin altına monte edildi, buradan geminin güvertesine 4 manyetik ışın yayılacaktı.

Resim

3 RF vericisi (her biri iki megavat CW gücündeydi ve onlar da güverteye monte edilmişti), 3000 adet 6L6 güç artırıcı tüp, iki jeneratörün oluşturduğu gücü yayacaklardı, özel eşleme ve modülasyon devreleriyle diğer ekipman, oluşan kütlesel elektromanyetik alanları kullanılırlığa indirgerken, kırılmış ışınlar ve radyo dalgaları gemiyi saracak ve sonuçta gemi düşman gözlemcileri için görünmez olacaktı.

Resim

Amaç görünmezlikti fakat iddiaya göre donanma bu deneyde tesadüfen de olsa maddenin ışınlanması gerçekleşti!

Resim

Deneyin gerçekleştirilişi
Allende, deneyin 22 Haziran 1943'te sabah 09:00'da jeneratörlere güç verilerek başlatıldığını söylüyordu.


Resim

Bu aşamadan sonra yeşilimsi bir sis gemiyi örtmeye başlamış ve USS Eldridge ortadan kaybolmuştu. Devamını şöyle anlatıyordu Allende :

Resim

"Bir an sadece geminin çapasını görebildim, sonra o da kayboldu, ortada artık ne sis ne USS Eldridge vardı; bomboş denize bakıyorduk, bizim gemide bulunan üst rütbeli subaylar ve bilim adamları korku, dehşet ve heyecan içinde nefeslerini tutarak bu inanılması güç başarılarını seyrediyorlardı."

Resim

Gemi ve mürettebatı hem radarda hem de gözlerimizin önünde yok olmuştu. Her şey planlandığı gibi yürüyordu, 15 dk. sonra emir verildi ve jeneratörlerin şalteri kapatıldı. Önce hiçbir şey olmadı, arkasından yeşil sis tekrar ortaya çıktı ve USS Eldridge yeniden görünmeye ve ortaya çıkmaya başladı

Resim

Ama gemi nereye gitmiş ve nereden geliyordu? Sis azalırken, birşeylerin tuhaf gittiğini hissediyorduk. Hemen gemiye yanaştık, ilk önce mürettebatın çoğunun geminin yanından sarkıp kustuklarını gördük, diğerleri ise geminin güvertesinde şaşkın şaşkın dolaşıyorlardı, sanki hiçbirinin bilinci yerinde değildi.

Resim

Yetkili ekipler gemiye girerek bütün mürettebatı kısa süre içerisinde uzaklaştırdılar ve yerlerini hazır bekletilen yeni bir mürettebat aldı. Bir iki gün sonra, yeni bir deneye daha karar verildi.

Resim

Gemi istenen radar görünmezliğine ulaşmıştı, donanım değiştirildi ve 28 Ekim 1943'te deney yine aynı gemide tekrarlandı.

Resim

Jeneratörler çalışmaya başladıktan hemen sonra gemi hemen hemen görünmezlik çizgisine ulaşmıştı, sadece burnu ve arkası görülüyor, arada ise bazı çizgiler belli belirsiz seçiliyordu.

Resim

Sonra sadece su üzerinde tekne boyunda bir çizgi kaldı. Bir iki dakika sonra mavi bir ışık parladı ve o çizgi de yok oldu. Şimdi gemi tamamen yok olmuştu.

Resim

Birkaç dakika sonra millerce uzakta Norfolk'ta ortaya çıktı. Göründükten biraz sonra bilinmeyen bir nedenle yine kayboldu ve Philadelphia'da tekrar ortaya çıktı.

Resim

Bu kez durum çok ciddiydi, tüm mürettebatın başı beladaydı. Bazıları yok oldu ve bir daha geri dönmedi. Bu olayın en korkunç bölümü ise beş denizcinin geminin eriyen ve sonra yine katılaşan metal levhalarının içinde kalmalarıydı. Bu çok feci bir durumdu.

Resim

Denizcilerin birisi kurtuldu fakat bir daha eski haline dönemedi. Aklını tamamen yitirmişti ama yapacak hiçbir şey yoktu. Bazılarının psişik yetenekleri gelişmişti, sokakta yürürken kaybolan ve yine ortaya çıkan insanlar vardı.

Resim

Manyetik alanın içinde kalan mürettebattan kaybolanlar ancak birisinin yüzüne ve eline dokunulmasıyla görünür hale geliyorlardı, yani dokunmanın giysinin olmadığı bir yere yapılması gerekiyordu.

Resim

"Donma" adı verilen bu olay saatlerce, günlerce sürebiliyordu, hatta bir tayfa tam altı ay donduktan sonra kurtarılabilindi. Elektronik kamuflaj başladıktan sonra geminin ve mürettebatının bütünüyle kaybolup, çok uzak bir yerde ortaya çıkıp ve sonra yeniden geri dönmesine neden olan neydi?"

Resim

Bu hikâyeye göre USS Eldridge, 28 Ekim sabahı Philadelphia limanından 640 km. ötedeki (375 mil) Norfolk askeri deniz üssüne gidip tekrar gelmiş ve bu olay birkaç dakika içerisinde olmuştu.

Resim

Jessup bu inanması güç hikâyeye temkinli yaklaştı. Allende'ye gönderdiği cevapta daha fazla ayrıntı ve varsa olayın gerçekliğiyle ilgili kanıtlar istedi

Resim

Allende'nin cevabı ise aylar sonra geldi, fakat bu sefer gelen mektupta Carl M. Allen imzası vardı. Allen kanıtı olmadığını yazıyordu ancak hipnoz seansına katılabileceğini ya da pentotal (bilinci uyuşturarak iradeyi kıran doğruyu söyleten bir ilaç) alarak gördüklerini anlatabileceğini savunuyordu. Jessup bu mektuptan sonra yazışmamaya karar verdi.

Resim

1957 ilkbaharında Jessup, Deniz Kuvvetleri Araştırma Bürosu'ndan bir davet aldı. Büroya ulaştığında kendisine yine kendinin yazdığı (ve çoğunlukla ününü borçlu olduğu) The Case for the UFO isimli kitap gösterildi.

Resim

Bu kitap bir yıl kadar önce büroya postalanmıştı. Kitabın dikkat çekici yanı ise sayfalarda alınmış olan notlardı. Notlar üç farklı yazıyla yazılmıştı ve binlerce yıl önceki uygarlıklardan söz ediliyor, dünyaya gelen uzay araçları tarif ediliyordu.

Resim

Sonunda ise güç alanlarından, bir maddenin nasıl kaybolup, nasıl ortaya çıkarılabileceği ve 1943'te yapılan deneyden söz ediliyordu. Jessup yazılardan birinin Allen'e ait olduğunu fark edip durumu bildirdi. Sonrasında diğer yazıların da aynı kişiye ait olduğu, farklı renk ve özelliklerdeki kalemlerle yazıldığı anlaşıldı.

Resim

Bu olaydan sonra Deniz Kuvvetleri Jessup ile yeniden bağlantı kurup Allende'nin mektuplarında belittiği adresin terkedilmiş bir çiftlik evine ait olduğunu, ayrıca, Jessup'un kitabının üzerindeki notlarla ve Allende'nin mektuplarıyla birlikte yeniden düzenlenerek Deniz Kuvvetleri bünyesinde dağıtılacağını bildirdi. Rakam tam olarak bilinmemekle beraber bu şekilde 100 kadar kopyanın Deniz Kuvvetlerinde dağıtıldığı sanılmaktadır. Bu baskıdan üç kopya da Jessup'a gönderilmiştir.

Resim

Bu olaydan iki yıl kadar sonra, 20 Nisan 1959'da Morris Jessup, Miami'de Hammock Parkı'nda, kendi aracı içerisinde ölü bulundu. Polis raporlarına göre egzoz gazıyla intihar etmişti. Carlos Allende ise bir daha ortaya çıkmadı ve olay bu şekilde kapandı

--Alıntıdır--
Saygı ve sevgilerimle...
CalvinZena
Mesajlar: 3
Yaş: 24
Kayıt: 07 Tem, 19:37
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Kayıp Geminin Sırrı

Okunmamış mesaj gönderen CalvinZena » 15 Ara, 20:48

Paylaşım için teşekkürler .

Kullanıcı avatarı
whaki
Mesajlar: 269
Yaş: 25
Kayıt: 10 Tem, 07:35
Teşekkür etti: 1 kez
Teşekkür edildi: 3 kez

Re: Kayıp Geminin Sırrı

Okunmamış mesaj gönderen whaki » 15 Ara, 22:19

Bu konunun uzerinde durulmasi gerek. O zmn ki teknoloji ile simdigi teknoloji bir degil. Ayni seyi ufak bi sistemde yapip deneyebilirler, kameralar yardimiylada nereye isinlandigini gorebilirler. Herseyide biz mi solicez yaa ;) Bu arada ellerine saglik kardesm, snde olmasan bole ilginc haberlerden bi haber olcaz yani ^^
Hayatta basardiklarinizdan cok basaramadiklariniz onemlidir... Yeni baslayan arkadaslar bu cumleyi unutmasinlar.

Batux1995
Mesajlar: 125
Yaş: 22
Kayıt: 09 Eyl, 12:42
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Kayıp Geminin Sırrı

Okunmamış mesaj gönderen Batux1995 » 16 Ara, 00:02

Yanlış hatırlamıyorsan bu deneyin bir diğer ismi Kelebek Deneyi'ydi.Ama emin değilim.Ve Aynşayn ve Nikola birlikte çalışmıştı ya evet,ama yine bildiğim kadarıyla amaçları zaten ışınlamaydı...
Pampalar ( evet size öyle dedim az önce :l ) bir süre yoktum ama artık daha açık olmaya çalışacağım.Takan yok ama olsun söyleyeyim <3

Kullanıcı avatarı
gabrielgray
Mesajlar: 479
Yaş: 24
Kayıt: 10 Mar, 23:34
Konum: Bursa
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 10 kez

Re: Kayıp Geminin Sırrı

Okunmamış mesaj gönderen gabrielgray » 16 Ara, 07:28

Rica ederim kardeşim :)


Kullanıcı avatarı
kinetik_prens
Mesajlar: 522
Yaş: 29
Kayıt: 24 Şub, 19:59
Konum: Düşüncenin alt edici yellenmesi :D
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Kayıp Geminin Sırrı

Okunmamış mesaj gönderen kinetik_prens » 16 Ara, 13:04

bunu daha öncede biyerlerde okumuştum :)
görmeden inanmam.
İmza Yhok.

Kullanıcı avatarı
**profesyonel**
Mesajlar: 639
Yaş: 22
Kayıt: 21 Eki, 16:18
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: İzmir
Teşekkür etti: 13 kez
Teşekkür edildi: 34 kez

Re: Kayıp Geminin Sırrı

Okunmamış mesaj gönderen **profesyonel** » 19 Ara, 18:50

bende çetin bal ın sitesinde okumuştum ama buun diğer adı gökkuşağı deneyiydi USS-eldridge adlı bir geminin radarlardan kaçmak yani yüksek elektromanyetik alan yaratarak radarların bozulmasını sağlayacaktı fakat gemi gerçekten kayboldu ve bir habere göre kıyıda yüzüyordu peki neden karaya çıkmamıştı çnükü solucan delikleri belirli zamanları barındırır tıpkı fotoğraflar gibi bunlar paralel evrenler arasındaki bağdır bu sayede kıyıda çıkmıştır ve amerika bunun gerçek olmadığını söylesede belgelerin varlığı kanıtlanmıştır bence güzel paylaşım teşekkür edilmeyi hakediyor teşekkür ederim ve bende konuyu kısaca özetledim:)
Tek bildiğimiz şey hiçbir şey bilmediğimizdir.

Kakoloui
Mesajlar: 61
Yaş: 23
Kayıt: 28 Mar, 23:18
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 1 kez

Re: Kayıp Geminin Sırrı

Okunmamış mesaj gönderen Kakoloui » 29 Mar, 22:45

Bu deney üstüne çok yazıldı çizildi ve Tesla'nın deneye karıştığına kesinlikle inanıyorum...Adamın huyu bu istediği şeyi bulamıyor ama farklı şeyler keşfediyor... :D

Kullanıcı avatarı
merhamet62
Mesajlar: 176
Yaş: 40
Kayıt: 01 Mar, 19:24
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 1 kez

Re: Kayıp Geminin Sırrı

Okunmamış mesaj gönderen merhamet62 » 30 Mar, 07:50

hımm şeytan üçgenine benziyor adamın egzos gazıyla intahar etmesi olayı na açıklık getirmek gerekirse .....


tam oalrak yaşadığımız reel dünyada gerçekci olursak baş kaldıran ve gerçekleri söyleyenleri hapse atmak için yapılan çabaları...... hem ülkemizdeki gazeteciler VE dünyadaki wikileasın kurcusuna yapılanlar gibi tüm bunalara dayanara sunu söyleye bilirmki... AMERİKA ÇOK KONUŞANI SEVMEZ... :) ADIMIN ATEŞ OLDUĞU KADAR EMİNİMKİ BU intahar değildir..
TELEKİNAZİ. AKDEMİ
==KATILIM ŞARTLARI==
https://telekinezi.com/sorunlar-uyarilar-ve-cozumleri/telekinetik-akademi-katilmak-isteyenler-t3022.html
======AKADEMİ ADRESİ========
https://telekinezi.com/telekinetik-akedemi-f121/

Kullanıcı avatarı
hannibalking
Mesajlar: 54
Yaş: 26
Kayıt: 16 Mar, 16:15
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Kayıp Geminin Sırrı

Okunmamış mesaj gönderen hannibalking » 30 Mar, 08:51

paylaşım için teşekkürler


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Gizli Gerçekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir