Şeytan, Neden Mimikleri Yok Etmek İstiyor?

Gizli Kalan Gerçekler

Moderatör: Sai

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Mesajlar: 2615
Yaş: 21
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1567 kez
Teşekkür edildi: 633 kez

Şeytan, Neden Mimikleri Yok Etmek İstiyor?

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 26 Oca, 21:30

Daha evvelde yazmıştık: Botoks= Mimikleri Yok Etme Operasyonu'nu.

O yazımızda da sormuştuk: Şeytan, neden mimikleri yok etmek istiyor?

Günümüzde, özellikle kadınları, güzelleşmek uğruna, "mimiklerini" yok ettikleri estetik operasyonların arka planında ne var? İnsanlar, neden kendilerini robotlaştırmak ister? Üstelik robotlara "mimikler" uyarlanırken, insanlar neden robotlaştırılmak isteniyor?

Zaman zaman gazetelerde botoks ile ilgili haberler çıkmaktadır. Bu haberlerden birinde şöyle denilmektedir:

"Kırışıklıkları gidermek için yapılan estetik müdahale yüz ifadelerini kısıtlıyor. (Aslında yüz ifadelerini= mimiklerini yok ediyor. E.E) Bu kısıtlamadan dolayı, annelerinden duygusal bir tepki alamayan bebekler huzursuz oluyor ve ağlamaya başlıyor. Nöropsikolog David Weeks bunun bebeğin gelişimine olumsuz etki edeceğini, psikolojik rahatsızlıklara dahi yol açabileceğini belirtiyor."

Oktan Keleş'in Asa Kitabı'nda (sh.43-46) bu konunun perde arkası şu şekilde anlatılmaktadır:

Allah (cc) insan yüzünü ifadelerle yarattı. İlk insan Hz. Âdem (as)’dan bugüne kadar hangi dinden, toplumdan, kültürden, ırktan olursa olsun yüz ifadeleri değişmez. Mimikler aynı tepkiyi verir. Buna “insanlığın ortak dili” denir. Zira insanlar yaşadıkları duyguları yüzdeki kasların hareketiyle mimiklerine yansıtır. Bu “ilk dil”dir.

Güzellik uğruna (ŞEYTAN GÜZEL GÖSTERİR ayeti gereği) yapılan yüz estetikleri ve botoks denen yüz gerdirmeleri mimik diline karşı bir Şeytan tasarrufu, üflemesidir. Bu tip işlemleri yaptıranların mimikleri sabitleniyor ve kasları, yüz ifadesini donuklaştırıyor. Botox yaptıranların tek mimiği, genelde şaşkın bir ifade oluyor."

Botoksun, "Şeytan'ın, mimiklere karşı bir operasyonu" olduğu vurgulanmaktadır. Gerçekten de botoks yaptıranlara baktığınızda, insani mimiklerini kaybetmiş olduklarını görürsünüz. Şeytanın botoks tuzağına düşmeyelim, tıpkı "bronzlaşma" tuzağı gibi...

Ünlüler, yaptırdığı estetiklerden sonra adeta hilkat garibelerine dönüşüyorlar ve maalesef bu hatalarının bedelini ağır bir şekilde ödüyorlar... Yüzü sarkanlar, burunları düşenler, dayanılmaz ağrılara mazur kalanlar, felç olanlar vs.

Şeytan'ın tuzağına düşen bu insanlar; ölümsüz olacağım, daha güzel olacağım diye yola çıkıyorlar ama eski hallerini mumla arar hale geliyorlar.

Resim

Psikiyatr KEREM DOKSAT:

ESTETİK çılgınlığına girenler, yaşlanmanın ve ölmenin, tükettiğimiz ömrün en tabii iki süreci olduğunu inkâr ederek, bir nevi ölümsüzlük hezeyanı içerisinde hareket ediyorlar. Eğer gerçekten gerek varsa bunlar tabii ki yapılmalı. Ama hiç gereği yokken orasını burasını gerdirten, botoks vs. ile palyaço suratlı, mimiklerini kaybetmiş, ürkütücü görünüşlü hale gelen ve hemen hepsi de birbirine benzeyen bu “ünlüler” alenen gerçeklik hislerini ve içgörülerini kaybediyorlar. Bu acayip görüntülerinin de esasında ürkütücü, korkutucu, hatta tiksindirici olabileceğini maalesef göremiyorlar.

Resim

1-Milyarder işadamı Alec Wildenstein’ın eşi olan Jocelyn Wildenstein (57) 30 kez estetik ameliyatı olmuş ve bunların sonucunda vahşi bir kediye benzediği için kocası tarafından terk edilmişti. Jocelyn Wildenstein, hep genç kalmak uğruna, hiç kırışığı olmaması için tam dört milyon dolar harcadı. Sonuç tam bir facia oldu.

2-Donatella Versace.Versace modaevinin patroniçesi Donatella Versace estetik mağduru oldu. İngiliz Daily Mail’in haberine göre Versace’nin yaptırdığı yanlış estetik yüzünden önce yüzünde simetri bozukluğu oluştu. Yeniden neşter altına yatan Versace’nin yüzü sarktı, burnu da düştü.

3-Ace adıyla tanınan kiss uzay kostumu giyen,gitarist şarkıcı Ace Frehley de estetik kurbanı oldu. yaşlanmamak için yüzüne estetik yaptıran bu şarkıcının derisi köseleye döndü.Sürekli terleyemeye başlayan şarkıcı bu yüzden uykuyu unuttu.

4-Gary Busey. Hollywood'un bu ünlü kötü karakter aktörü kötü estetik nedeniyle adeta yamuldu.Ağzı ve burnu kayan aktörün dişleri bir garip hal aldı.Hiç kapanmayan ağzından fışkıran dişleriyle oldukça garip bir hal aldı.

5-Diana Ross. Simsiyah bir zenci iken derisinin rengini beyazlatmak için operasyon üstüne operasyon geçiren Diana Ross, bu ameliyatlardan sonra uzun süre kendisini toparlayamadı.Ünlü şarkıcı göz yanlarındaki kırışıklıkları kaybetmek için bir dizi estetik ameliyatı yaptırdı.Ancak sonuç tam bir felaket oldu.

6-Wayne Newton.Ünlü şarkıcı tam bir estetik felaketi oldu. Yünü düzeltmek için sayısız kez bıçak altına yatan Newton, sonunda bu acaip görüntüye sahip oldu.Bu ameliyatlar sonunda yüzünde kas felci meydana geldi.

7-Smokey Robinson .Vah vah denilecek bir kurban daha. Kıvırcık saçlı simsiyah bir zenci olan ünlü şarkıcı Smokey Robinson yeşil gözlü bir beyaza döneyim derken bir yaratığa döndü.

8-Michael Jackson .Michael Jackson'u uzun uzun anlatmaya gerek yok.30 yıldır sürekli estetik yaptırmaktan bıçak değmeyen yeri kalmadı.Sonuç fotoğraflarda..

9-Burt Reynolds. İşte bir acaip kurban daha.Ünlü aktörün Gerdirdiği yüzü adeta kolalı gömlek gibi oldu. Şekli kaydı, ağzı ve burnu yamuldu.

10-Goldie Hawn. Hollywood'un ünlü aktristi de estetik cerrahlarının kurbanlarından.Elamacık kemiğini kırdırdı, aylarca kendine gelemedi.

http://www.haberturk.com/polemik/haber/ ... -içindeler

Erol Elmas

buulkem@gmail.com

14.04.2013

http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=309
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Uchiha Sasuke mesajı için:
Yönetici (26 Oca, 23:03)
Değerlendirme: 1.85%


Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain


Melih285
Mesajlar: 21
Yaş: 100
Kayıt: 23 Eki, 17:35
Yaşadığınız İl: 16 Bursa
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 8 kez
Teşekkür edildi: 2 kez

Re: Şeytan, Neden Mimikleri Yok Etmek İstiyor?

Okunmamış mesaj gönderen Melih285 » 26 Oca, 22:17

Mimik ne ya :D

Kullanıcı avatarı
hakan100i
Mesajlar: 139
Yaş: 33
Kayıt: 13 Ara, 19:04
Yaşadığınız İl: 26 Eskişehir
Burcunuz: Yengeç Burcu: 23 Haziran-22 Temmuz
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 7 kez
Teşekkür edildi: 15 kez

Re: Şeytan, Neden Mimikleri Yok Etmek İstiyor?

Okunmamış mesaj gönderen hakan100i » 26 Oca, 22:20

Ben gerçektende bu estetik ameliyatlarını saçma buluyorum, ama karşı çıkmıyorum...
Psi-wheel: %100
Psi-ball: %100
Nesneleri haraket ettirme: %35
Kaşık bükme: %26
Levitasyon: %0
Lunarkinezi: %100
Nekrokinezi: %0
Elektrokinezi: %45
Durugörü: %50
Astral seyehat: %0
Durusezi: %75

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Telekinezi.com Yöneticisi
Telekinezi.com Yöneticisi
Mesajlar: 693
Yaş: 24
Kayıt: 08 Şub, 16:30
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: Yönetici
Teşekkür etti: 98 kez
Teşekkür edildi: 280 kez

Re: Şeytan, Neden Mimikleri Yok Etmek İstiyor?

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 26 Oca, 23:48

Michael Jackson hayatı boyunca sadece 2 kere ameliyat oldu. 2side burnundan ve sağlıklı nefes alamadığı içindi. Beyazlamasının sebebi de ameliyat değil, vitiligo hastalığıdır. Çocukluk ve gençlik fotoğraflarına bakıldığında hastalığın belirtilerini görmek mümkün..

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Mesajlar: 2615
Yaş: 21
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1567 kez
Teşekkür edildi: 633 kez

Re: Şeytan, Neden Mimikleri Yok Etmek İstiyor?

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 28 Oca, 10:14

ozzzyyy yazdı:Michael Jackson hayatı boyunca sadece 2 kere ameliyat oldu. 2side burnundan ve sağlıklı nefes alamadığı içindi. Beyazlamasının sebebi de ameliyat değil, vitiligo hastalığıdır. Çocukluk ve gençlik fotoğraflarına bakıldığında hastalığın belirtilerini görmek mümkün..
Doğrudur..Teşekkürler bilgilendirme için..
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Gizli Gerçekler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir