HİPNOZ EĞİTİMİ 2. BÖLÜM

Cevapla
Kullanıcı avatarı
TriGonoMetri
Medya-Tanıtım Yönetici
Medya-Tanıtım Yönetici
Mesajlar: 406
Yaş: 30
Kayıt: 23 Tem, 21:51
Yaşadığınız İl: 72 Batman
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 181 kez
Teşekkür edildi: 272 kez

HİPNOZ EĞİTİMİ 2. BÖLÜM

Okunmamış mesaj gönderen TriGonoMetri » 04 Kas, 12:21

1. Bölümümüzde yer alan Ses Tonu ve Nefes Egzersizini tamamlayan arkadaşlarımız 2. Bölüm çalışmalarına başlayabilir.Şunu belirtmek istiyorum; ne kadar basit görünürse görünsün aklınıza takılan noktaları mutlaka sorun ve iyice pekiştirin.Yarım yamalak bilgilerle değil tam bilgilerle yolumuza devam etmek sizin için daha karlı olacaktır.2. Bölüm Eğitimimiz ile sujeye yani hipnozu uygulacağımız kişiye nasıl bir teknik uygulayacağımızı anlatacağım.Bu konuyu telkinler öncesinde açmamın sebebi seans öncesi uygulayacağınız telkini seçmenize ve uygulama esnasında nasıl bir trans hali meydana getirmeniz gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.Hep beraber konulara geçelim:

SUJEYİ TANIMA VE YORUMLAMA
Sujeyi yani hipnozu uygulayacağımız kişiye nasıl bir teknik uygulayacağımızı ve oluşturacağımız transı seçmemizi sağlayacak kısımdır.Uygulama yapacağımız kişiyi tanımak seans açısından çok önemlidir.Kişinin psikolojik durumunu,yatkınlığını,uygulacağımız tekniği veya telkini ve en önemlisi de Hipnoza uygun olup olmadığına tanıma ve yorumlamayla karar veririz.Daha net olması açısından sırasıyla maddeler halinde açıklayalım:
-Sujeyi tanıma amaçlı sohbet edebilirsiniz.Bu şekilde kişiyi rahatlatır ve o an hazır olup olmadığını anlayabilirsiniz veya hazır değil ise siz onu rahatlatıp hazırlayabilirsiniz.
-Samimi bir yaklaşım kurduktan sonra sujenin herhangi bir rahtsızlığı olup olmadığını sormalısınız.Kalp-Tansiyon-Epilepsi-Gebelik en çok dikkat etmemiz gereken gruplardır.Hatta bu rahatsızlığı olan hastalara uygulama yapmayı asla denemeyin.Hipnoz eğitiminin son yörüngesinde yer alan uzmanlar bile zorunlu görmedikçe bu grupta yer alan hastaları transa almaz.Trans halinde kişinin psikolojik durumunda nasıl bir değişiklik olacağını bilemeyiz.Bilinçaltında derin bir etki bırakmış bir olayın canlanması bu grupta yer alan hastalar için sürpriz olmayacak ataklar ortaya çıkarabilir.Bu adımı atlamanız hayatınızda hiç unutamayacağınız kötü bir olay yaşamanıza sebep olabilir.
-Sujeyle sohbet ettik ve herhangi bir rahatsızlığı olmadığına kanaat getirdiysek kişiyi az çok yorumlayabileceğimiz kısma geldik diyebiliriz.Suje eğer sohbet esnasında rahat hareket ediyor ve heyecana kapılmadan sohbete katılım sağlıyorsa kişinin uygulama için sağlıklı olduğuna çekinmeden karar verebilirsiniz.Aynı zamanda sujenin bu hali seanslarda daha çabuk etki alacağınızı ve işimizin daha kolay olacağını gösterir.Sujenin size karşı rahat hareketleri ve samimi davranışları güvenin göstergesidir.
-Suje çekinerek hareket ediyorsa sujeyi rahatlatacak adımlar atmalıyız.Bunun için bir kaç espiri yaparak işe koyulabiliriz.Tebessüm ruhu rahatlatır.Ayrıca Hipnozla ilgili sujeye bilgi vererek fayda sağlaması için yapıldığını anlatarak hem seansı kolaylaştırır hem de sujenin adaptasyonunu sağlayabiliriz.
-Bu aşamada transa karar verebiliriz.3 trans hali vardır.Hafif,Orta ve Derin trans.Ayrıca seçimde kişinin yatkınlığı kadar bir de ne için uygulayacağımız da önemlidir.Sigara bırakma,Motivasyon... hangi amaçla seans uygulayacaksak amaca göre trans halini seçebiliriz.Örneğin sigara bırakma ve motivasyon arttırmak amacıyla uygulayacağımız seanslarda tercihimiz Orta dereceli transtır.Transın dereceleriyle ilgili bölümü Telkinler kısmında daha geniş anlatacağım.
-Programımızı taslak olarak hazırladıktan sonra seans sayısına da bir nevi karar vermiş oluruz.Genel de 4-5 seans uygulaması yeterli olur ama bu kişinin bilinçaltında tahmin ettiğimizden ağır kodlanmışsa 7 seansa kadar uzayabilir.Unutmadan hafta da 1 seans sağlık ve uygulama açısından daha sağlıklıdır.
Programımız ve uygulamamız için taslağımız bu şekilde hazırlanmış oldu.2. adıma geçebiliriz.

İzleme ve Değerlendirme
Öncelikle suje için ajandamızda ayrı bir sayfa açmalıyız.Suje ile ilgili bilgileri ayrıntılı bir şekilde kağıda dökmeliyiz.Sujeyi bu şekilde takip edip aşamalarımızı kayıt altına almalıyız.Olmazsa olmazlarımızdan biri notlarımız olacaktır.Seanslarımızı ve gözlemlerimizi sujeyle ilgili açtığımız sayfaya aktararak değerlendirme yapabiliriz.


1. ve 2. Bölüm konularımızla ilgili anlaşılmayan herhangi bir nokta yok ise ve 2. Bölümümzle ilgili konuları kavradığınızı belirten yorumlar artarsa Telkinlerlere ve 3. Bölüme daha kısa sürede geçeceğim.Hepinize başarılar arkadaşlar
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti TriGonoMetri mesajı için (toplam 5):
Yönetici (04 Kas, 22:34) • caryes (05 Kas, 21:55) • NotAfraid (05 Kas, 22:11) • Uchiha Sasuke (06 Kas, 15:47) • Mythslaughter (24 Nis, 18:20)
Değerlendirme: 9.26%


Ne zaman şah desem herşey mat olur!


teleman
Mesajlar: 163
Kayıt: 24 Tem, 18:07
Yaşadığınız İl: 78 Karabük
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 5 kez
Teşekkür edildi: 40 kez

Re: HİPNOZ EĞİTİMİ 2. BÖLÜM

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 04 Kas, 16:56

Bu bölümde sorunsuz anlaşıldı birde illa hipnozu birşeyi bırakmak silmek vb içinmi kullanırız birşeyler kazanmak için olmazmi ben biliyorum olurda neden bahsetmediniz

Kullanıcı avatarı
TriGonoMetri
Medya-Tanıtım Yönetici
Medya-Tanıtım Yönetici
Mesajlar: 406
Yaş: 30
Kayıt: 23 Tem, 21:51
Yaşadığınız İl: 72 Batman
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 181 kez
Teşekkür edildi: 272 kez

Re: HİPNOZ EĞİTİMİ 2. BÖLÜM

Okunmamış mesaj gönderen TriGonoMetri » 04 Kas, 17:00

teleman yazdı:Bu bölümde sorunsuz anlaşıldı birde illa hipnozu birşeyi bırakmak silmek vb içinmi kullanırız birşeyler kazanmak için olmazmi ben biliyorum olurda neden bahsetmediniz
Kazanım sağlamak için de yapabiliriz.Dikkat ettiysen sıralama yaparken 3 nokta(...) bıraktım saydığım maddelerin sonuna.İlerleyen konularda onlara da değineceğim.Konularımız bittikten sonra katılım sağlayan ve çalışmaları takip eden arkadaşlarımızla ileri seviye eğitimlere geçeceğiz.Bu arada katılımın ve sorgulaman güzel aynı şekilde başarılarının devamını dilerim
Ne zaman şah desem herşey mat olur!

geller
Mesajlar: 1000
Yaş: 21
Kayıt: 12 Haz, 14:59
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: Azerbaycan
Teşekkür etti: 133 kez
Teşekkür edildi: 162 kez

Re: HİPNOZ EĞİTİMİ 2. BÖLÜM

Okunmamış mesaj gönderen geller » 04 Kas, 17:49

Bazen olur yaa,1 dakika uyuyalım deriz,bize göre 1 dakika uyuduk ama aslında 10 dak felan oldu.bu trans mıdır?ya da hayallere dalmak gibi durumlar??
Başaranlar önce inandılar,sonra yaptılar,başaramayanlarsa önce yapıp sonra inanmayı denediler...

Doğru seçimi tecrübe
kazandırır,tecrübeyi yanlış
seçim..
AZERBAIJAN

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Telekinezi.com Yöneticisi
Telekinezi.com Yöneticisi
Mesajlar: 693
Yaş: 24
Kayıt: 08 Şub, 16:30
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: Yönetici
Teşekkür etti: 98 kez
Teşekkür edildi: 280 kez

Re: HİPNOZ EĞİTİMİ 2. BÖLÜM

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 04 Kas, 18:46

geller yazdı:Bazen olur yaa,1 dakika uyuyalım deriz,bize göre 1 dakika uyuduk ama aslında 10 dak felan oldu.bu trans mıdır?ya da hayallere dalmak gibi durumlar??
Bu aslında zaman algısıyla alakalıdır. Zaman aslında çoğunluğun bildiğinin aksine göreceli bir kavramdır. Misal çok güzel bir kızla geçirdiğiniz 1 saat 1 dk gibi geçerken işte geçirdiğiniz 10 dk size saatler gibi gelebilir. Uykudaki olayda buna benziyor(uykuda zaman mevhumu olmadığı için). Rem evresi tamamlandıktan sonra uyanan kişi saatlerce uyumuş gibi hisseder ve enerjisini toplamış olarak uyanır. Rem evresi tamamlanmadan(veya rem evresine geçmeden) uyanan kişi ise kendini yorgun, uykusunu alamamış bir şekilde hisseder. Eğer benim gibi çok sık uyku felci(halk tabiriyle karabasan) geçiren biriyseniz rem evresinin ortasında uyanıyorsunuz demektir. :)) Çünkü bu evrede kaslar pasif(felç) durumdadır. Neyse çok uzatırsam konu dışına çıkacağız ve trigonometrinin konusunu dağıtacağız onun için burada kesiyorum. :)
Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar dilerim...
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti ozzzyyy mesajı için:
TriGonoMetri (05 Kas, 08:29)
Değerlendirme: 1.85%
Sadece Çok Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Soruları Özel Mesaj ile Sorun.


Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Telekinezi.com Yöneticisi
Telekinezi.com Yöneticisi
Mesajlar: 693
Yaş: 24
Kayıt: 08 Şub, 16:30
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: Yönetici
Teşekkür etti: 98 kez
Teşekkür edildi: 280 kez

Re: HİPNOZ EĞİTİMİ 2. BÖLÜM

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 04 Kas, 21:59

-Konu bütünlüğünü bozan iletiler silinecektir. Lütfen yorumlarınızı konu üzerinden yapın-

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Re: HİPNOZ EĞİTİMİ 2. BÖLÜM

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 04 Kas, 23:10

Teşekkürler TriGonoMetri çok önemli noktalara değinmişsin. Özellikle epilepsi ve normalde pek farkedilmese de transa girdiğinde ortaya çıkabilecek rahatsızlığı olanların sohbet sırasında tespiti çok önemli. Seans sırasında büyük sürprizler yaşanabiliyor. Beklenmedik bir durumla karşılaşıldığında kişiyi transtan çıkarabilmek amacıyla derin transa sokulmadan bir kaç seansta sujenin (hipnoz edilen kişinin) nasıl uyandırılacağı ile ilgili bir çalışma yapılması yararlı oluyor "5'e kadar saydığımda sağlıklı ve huzurlu bir şekilde uyanacaksın" veya çıkışlar için kısa bir kod "Uyan dediğimde dinlenmiş, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde uyanacaksın" şeklinde.

Özellikle uygulamalara Yeni başlayanlar soğukkanlı değillerse kontrolü çok kolay kaybedip gördükleri karşısında panikleyerek ne yapacaklarını bilemez bir halde kalabiliyorlar. Yukarıda yazdıklarım bir kaç kez denenip gerçekten uygulamada bir sorun yaşanmıyorsa büyük yararı oluyor. Bu noktada paniklememiş bir ses tonu da çok önemli.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
TriGonoMetri (05 Kas, 08:28)
Değerlendirme: 1.85%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

teleman
Mesajlar: 163
Kayıt: 24 Tem, 18:07
Yaşadığınız İl: 78 Karabük
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 5 kez
Teşekkür edildi: 40 kez

Re: HİPNOZ EĞİTİMİ 2. BÖLÜM

Okunmamış mesaj gönderen teleman » 05 Kas, 17:03

Uyjuda kalmak varmıdır kalırsa neler olur


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Hipnoz ve Telkinler Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir