Bir Hipnotist Gibi Sahne Hipnozu Nasıl Yaparsınız?

Cevapla
HüseyinGüngör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Mesajlar: 2
Yaş: 24
Kayıt: 17 Kas, 19:50
Yaşadığınız İl: 23 Elazığ
Burcunuz: Yay Burcu: 22 Kasım-21 Aralık
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Bir Hipnotist Gibi Sahne Hipnozu Nasıl Yaparsınız?

Okunmamış mesaj gönderen HüseyinGüngör » 17 Kas, 20:11

Sahne hipnozu, sahnede yapılan ziyaretinde insanları eğlendirmek amaçlı yapılan hipnoz şovlarına verilen genel bir addır.Sahne hipnozcusu seyircilere bir dizi testler uygulayarak seyirciler arasında hipnoz için uygun adaylar seçilir ziyaretinde bu adaylara ani ziyaretinde hızlı hipnoz indüksiyonları uygulayarak seyircileri eğlendirmek amaçlı sahnedeki kişilere isimlerini unutturabilir, olmayan bir şeyi var gibi gösterebilir.Sahne hipnozu için gereken belli kriterler vardır.

Bunlar;

OTORİTE

Sahnede hipnozu uygulayacak kisi hipnoz olacak kisiler uzerinde otorite sahibi olması gerekir.Bunu da uzmanlığını göstererek yapmaktadır.
GÜVEN

Hipnotist sahnede yapacağı Her Şeyi en ince ayrıntısına seyircilere açıklamıştır.Hipnozun Bir uyku durumu olmadığını kişilerin istemediği Sürece hipnoz edilemiyeceğini anlatır.Hipnozun genel ritüelinden bahseder.


GÜVENLİK

Sahne hipnozcusu sahneye çıkardığı kişilere herhangi bir sağlık problemi olup olmadığını kalp, beyin yada psikolojik bir rahatsızlığı olup olmadığını sorarak ,bazı kişileri yerlerine oturtur.

GERİ BESLEME

Sahne hipnozcusu hipnoz uyguladığı kişilerin tepkilerini izleyerek istenilen tepkiyi vermeyen kişilere teşekkür ederek yerlerine gönderir.


Birçok insan hipnozla Ilgili fikirlerini sahnede televizyonda hipnozları gözlemledikten Sonra oluşturmuştur ettik. Sahnedeki hipnozcunun yaptıkları ile Başka İNSANLARA zihinlerini optimize ettik etmek hedeflere Ulaşmak Konusunda Yardımcı olmak isteyen Birinin Kullandığı Yöntemler Arasında hem benzerlik hem Farklılıklar söz konusudur.

Fark edilmesi gereken ilk şey birçok hipnozcunun Izleyiciler arasindan seçtiği 30-40 Gönüllü ile başlamasıdır. Bu bölümü televizyonda göremeyebilirsiniz Çünkü bazi devlet Kurumları gerçek tetikleyicilerin televizyonda gösterilmesini yasaklayabilmektedir. Bu tabiki Bir saçmalıktır Çünkü neyi aradığını bildiğinide hipnoz onu yerdedir. İNSANLARA cennetteki yerlerini Sağlama almak Için kendinisine para göndermelerini söyleyen evangelist rahip, uykusuzlara Ucuz takılar satmaya çalısan ettik gecenin Ilerleyen saatlerinde yayımlanan reklam programları, seçmenleri harekete geçirmeye çalısan politikacılar, onlarin hepsi HipnOtik Yöntemler kullanmaktadır.

Tıpkı geceyarısı alışveriş yapan zorlantılı kisiler gibi hipnozcunun daveti ile sahneye çıkmaya Gönüllü Olan kisiler çoktan Bir ‘Deneyim’ sahili olmaya Önceden hazırlanmış kişilerdir. Bu grup deneyiminin Bir Parçası olmak isteyen kişilerdir.

Hipnozcu Bir dizi deney uygular; kollardan Birini Kaldırmak, elleri Birleştirmek Sonra birbirinden ayıramamak Benzeri şeylerdir ettik ettik. Ve Onlar hipnoz Değildir. Bu sadece sadece hangi İnsanların komutları uyulayacağını görmeye Yönelik Bir şeydir.Vardır.

İnsanlar birer birer geri gonderilir koltuklarına, böylece geride kalan gönüllüler Bilincalti düzeyde kendilerinden neyin ivme yakalaması bekleniyor oldugunu izliyor Öğreniyor olurlar ettik. Bu Sırada kelimenin tam anlamıyla koşullandırılmaktadırlar. Seçilmiş birkac kisi kaldığında hipnozcu göster gerçekten işbirliği yapmak isteyen ziyaretinde kendisinden beklenen Şeyi az ya da çok bilen İnsanlarla çalışıyor olacağından emin olur. Tetiklemenin geri kalan Kısmı GENELLİKLE şova donuk olur Çünkü işin Büyük Bir Kısmı tamamlanmıştır.

Benim gerçekleştirdiğim Turde hipnozda beklenti de rol Oynar ama bu onu şey demek Değildir. Ofisteki duvarımda ‘Ben dünyanın, en iyi hipnozcusuyum.’ Yazan Bir mektup asılı duruyor. Onu asmamın nedeni egomu beslemek Değil; Bazi Değişiklikler yapmak Için oraya gelen herkesini mektubu okuyacağını biliyorum. Bazıları onu okuduktan Sonra ben daha Bir Şey demeden oturup transa geçiyorlar.

Sahnede Yapılan hipnozla benim yaptığım türdeki Bir iş Arasındaki Temel farklardan biri sahne hipnozunun Bazi İnsanların Hipnotize edilemez Olduğu şekilndeki Görüşü doğru Kabil etmesidir, oysa ben Hipnotize edilemeyecek kimseye rastlamadım; Yeterince zaman ayırmaya, verecekleri yanıtlara dikkat sarfetmeye ziyaretinde Kendi davranışımı ona göre ayarlama yapan hazırılık olduğum
Sürece herkes Hipnotize Edilebilir.

Tabii ki derin, uyurgezer Bir transa girip çıktıktan Sonra ‘Hipnotize olmadım. Her Şeyi duyabiliyor, düşünebiliyor hissedebiliyordum ettik. ‘ diyen insanlar da onu zaman olmaktadır. Benim yanıtım BUNA onu zaman şu şekildedir, bilincin hicbir şey duymadı ve hissetmediği bir durumu gerçekten de vardır. Buna ‘ölüm’ adı verilir.

Bu yazı, Dr. Richard Bandler ‘ in Trance-oluşumuna Richard Bandler Kılavuzu kitabından alınmıştır.

Hipnoz videoları:
https://www.youtube.com/channel/UCh6ldS ... sDAPwkYzNw


En son Yönetici tarafından 19 Kas, 13:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Telekinezi.com Yöneticisi
Telekinezi.com Yöneticisi
Mesajlar: 693
Yaş: 24
Kayıt: 08 Şub, 16:30
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: Yönetici
Teşekkür etti: 98 kez
Teşekkür edildi: 280 kez

Re: Bir Hipnotist Gibi Sahne Hipnozu Nasıl Yaparsınız?

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 08 Ara, 11:33

Bu konu sahne hipnozu nasıl yapılırdan çok, bir hipnotist sahne hipnozunu nasıl yapar gibi olmuş. :) Zira uygulamadan çok temel bilgi içeriyor. Buda yeni başlayacak birine denemesi için yeterli kaynağı sağlamadığı anlamına geliyor. Alıntıdaki cümleler google translate'den çevrilmiş gibi olduğundan o kısmın daha detaylı halini içeren, naçizane ufak birşeyler yazayım.
Sahnede hipnoz şovu yapan kişiler yukarıda yazıldığı gibi bir dizi test uygular. İlk olarak açıklanması gereken şey bu konudur esasen. Nedir bu testler? Çoğunlukla bütün seyircileri veya sahneye çıkan 5-10 kişilik grupları yatkınlık testine tabi tutarsınız. Bu testler genellikle kişileri hipnozun varlığına ikna edecek fizyolojik testlerdir. Yani telkinden çok vücudun işleyişine dayalı, siz telkin versenizde vermesenizde olacak reaksiyonlardır. Telkin sadece bu süreci hızlandırır. Aklıma gelen testler; manyetik parmaklar, kilitlenen gözler, yutkunma testi v.b. Birde daha çok telkin ağırlıklı testler vardır. Örneğin; pendulum testi, manyetik eller, balon ve tuğla(veya kitap), ağırlaşan kart, hafifleyen el...vesaire. Eğer kişiyi dokunmadan itme veya çekme tarzı(hypno pull-push +(gösterinin türüne göre hypno kelimesi PK kısaltmasıyla yer değiştirebilir.) bir gösteri yapacaksanız önce ne yapacağınızı tam olarak anlatırsınız, sonrada güven testi yapılır. Gönüllünün arkasına, düştüğünde onu tutacak biri geçer ve seyirci kendini bırakır, arkadakide onu tutar. Kişi kendini bıraktığında yere çarpmayacağından emin olana kadar tekrarlanır. Eğer gönüllü kişi size veya kendisini tutacak kişiye güvenmezse gösterinin başarılı olma ihtimali çok düşüktür. Bu sebepten ilk aşama güven sağlamaktır diyebiliriz.
Daha detaylı ilgilenen arkadaşlar için bu yatkınlık testlerini bir yazıyla açıklayabilirim ama çoğunu ufak bir araştırmayla bulursunuz zaten. Bu testleri öğrenip ufak ufak uygulamaya ve güven kazanmaya başlayabilirsiniz. Otorite, özgüven, ses hakimiyeti bir hipnotistin en önemli karakteristik özellikleridir. Otoriteden kasıt kesinlikle sertlik değildir. Ses hakimiyetinden kasıtta gereksiz yerlerde yüksek seslere çıkabilmek değildir. Siz "höt zöt" diye tabir edilen bir insan olursanız bırakın hipnozu...hiçbir ortamda saygınlık kazanamazsınız. Karşınızdakine giyiminizle(temiz ve ütülü olması yeterli), konuşmanızla , hal ve hareketlerinizle yaptığınız şeye hakim olduğunuzu göstermelisiniz(hakim olmasanız bile.) Hipnozda, yaptığınız işe hakim olmasanız bile hakim gibi davranmalısınız. Çünkü karşınızdaki kişinin size inanması için önce sizin kendinize inanmanız lazım. Ve emin olun karşınızdaki kişinin size inanması başarı oranında çok büyük rol oynar.
Kısaca özetlemek gerekirse; önce dış görünüşünüzü ve konuşmanızı geliştiriyorsunuz. Sonra bir kaç yatkınlık testi öğrenip, arkadaşın yukarıda saydığı hususlara dikkat ederek uyguluyorsunuz. Ve en önemlisi kendinize inanıyorsunuz. Zamanla okuyup-öğrendikçe, izledikçe ve uyguladıkça daha fazla ilerleme kaydedeceksiniz.
Umarım bu bilgiler az da olsa işinize yarar. İyi forumlar...
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti ozzzyyy mesajı için:
Yönetici (02 Nis, 18:46)
Değerlendirme: 1.85%
Sadece Çok Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Soruları Özel Mesaj ile Sorun.

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Hipnoz ve Telkinler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir