Chronokinezi nedir ? Nasıl yapılır ?

Chronokinezi nedir ? Nasıl yapılır ? Adım adım öğrenmek !

Chronokinezi Nedir? Chronokinezi Nasıl Yapılır? Chronokinezi Teknikleri
Cevapla
Kineziegitimi
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Mesajlar: 12
Yaş: 27
Kayıt: 15 Mar, 15:19
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Başak Burcu: 23 Ağustos-22 Eylül
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Chronokinezi nedir ? Nasıl yapılır ?

Okunmamış mesaj gönderen Kineziegitimi » 26 Mar, 01:00

Resim

Chronokinezi Nedir? Chronokinezi Nasıl Yapılır?

Chronokinesis, kişinin algı ile ilgili olarak zamanı zihinsel olarak değiştirme ve değiştirme yeteneğidir. Zaman hakkında konuştuğumuzda, genellikle geçmişe, şimdiye ve geleceğe bakarız. Geçmiş gitti ve hatıralar dışında hiçbir şey, gelecek niyetler ve gerçekleşecek eylemler. Şimdi, şimdi ve burada, chronokinesis kavramını uygulayabileceğimiz yerdir. Chronokinesis terimi, “zaman” anlamına gelen “khronos” ve “hareket” anlamına gelen “kinesis” sözcüklerinden gelmektedir.

Birisi size zaman kavramının yalnızca insanlığın kendi dogmatik aklı tarafından yaratıldığını söyleseydi? Peki, zaman algınızı değiştirerek, onun geleneksel varlığını tamamen göz ardı edip onu istediği zaman bükebilirseniz? Gürültülü gelebilir - gişe rekorları kıran bir bilim kurgu filminden çıkan bazı süper güçler gibi - ama tamamen gerçek bir olasılık. Bu yazıda, chronokinesis konusunu inceleyeceğiz: nasıl çalıştığını ve nasıl başarabileceğinizi.

Hiç araba durma ya da benzeri bir şey gibi bir an yaşadınız mı, burada zaman neredeyse durma noktasına yavaşlıyor gibi görünüyordu? Peki ya o kadar çabuk geçen bir gün, “Zaman nereye gitti?” Diye soran buluyorsunuz. Bunlar, chronokinesis teorisinin örnekleri. Bu tür olaylar tipik olarak izole edilmiş olaylardır ve bunları yaşayan kişi tarafından kasıtlı olmayan bir eylemle yaşanır. Bununla birlikte, vücudunuzu ve zihninizi isteğinize göre chronokinesis yapmak için eğitmek mümkündür.

Bu makalede belirtilen teknikler için ihtiyacınız olan her şey

[+] Rahatsız edilmeyeceğiniz sessiz bir alan.
[+] Görselleştirme yeteneği.
[+] Bir saatli saatin sesi.

Sidenote * Eski moda analog saatler chronokinesis egzersizleri için en iyisidir. Eğer bir tane yoksa, yerel mağazanızda birkaç dolarlık küçük bir alarm saati alabilirsiniz. Akıllı telefonunuza indirebileceğiniz geçiyor saat uygulamaları da var. Hangi saat türünü seçerseniz seçin, işaret ne kadar yüksek olursa, o kadar iyidir.

Meditasyon: Chronokinesis'in temeli

Chronokinesis'in yavaşlama ve zaman algısını hızlandırma eğitimine girmeden önce, bu eğitimdeki yaklaşmakta olan tekniklerin her biri ilk önce tam olarak şu an odaklandığınız bir durum haline gelmenizi gerektirecektir. Söylemesi yapmaktan daha kolay, ama küçük bir pratikle, yakında halledeceksiniz.

Birinci Adım : Yerde sessiz ve rahat bir yer bulun ve çapraz bacaklı bir pozisyonda oturun. Katta oturamazsanız, bir sandalye güzel yapacak. Ellerini bacaklarının üstüne koy ya da kucağına koy. Sırtınızın duvara yaslanarak veya sandalyenin arkasına yaslanarak desteklendiğinden emin olun. Bir süre bu konumda olacağınız için konfor çok önemlidir.

İkinci Adım : Bir zamanlayıcı ayarlayın. Meditasyon sürenizi daha iyi hale geldikçe arttırabilirsiniz, ancak 10 dakika pratikte yeniyseniz başlamak için iyi bir yer. Zamanlayıcı, sonraki alıştırmalarda kene ve vuruş saymak için kullanacağınızdan farklı bir cihaza kurulmalıdır.

Üçüncü Adım : Birkaç derin, sakin nefes alın. Rahatlamak ve vücudunuzun hiçbir yerinde gerginlik tutmadığınızdan emin olmak önemlidir; sadece bir dikkat dağıtıcı görevi görecek ve meditasyonunuzu kesecek.

Dördüncü Adım : İlk başta, gözleriniz kapalıyken rahatlamanın daha kolay olduğunu görebilirsiniz. Ancak, zihniniz dolaşmaya başlarsa veya uykuya dalmaya başlarsanız, gözlerinizi açın ve oturduğunuz yerden birkaç santim uzaktaki bir noktaya odaklanın.

Beşinci Adım : Zihninizi tamamen silmeye çalışın ve şu anda yalnızca şu an odaklanın. Düşünceler kaçınılmaz olarak zihninizi aştı - o gün işte ne olduğu, akşam yemeği için ne yaptığınız vs.… anahtar, bu düşüncelerin onlara odaklanmadan gelip gitmesine izin vermek. Sonunda, aklın hala olacak. Zamanlayıcınız kapanana kadar bu durumda kalmaya çalışın.

Bu tekniği her gün uygularsanız, kısa sürede farkındalık durumuna girmeniz için ikinci bir doğa olacaktır. Günlük meditasyon sürenizi aşamalı olarak arttırırsanız, bilmeden önce günde 30 dakikaya kadar meditasyon yapıyor olacaksınız. Chronokinesis denemeden önce aklınızı nasıl susturacağınızı öğrenmek başarınız için çok önemlidir. Ayrıca, daha sonra belirtilen ileri teknikte kullanacağınız görselleştirme pratiğinde size yardımcı olacaktır.

Nefes sayma

Adım Bir : Geçiş saatinin sesiyle sessiz bir odada oturun ve dikkatli olun.

İkinci Adım : Bir saniye geçmesi ne kadar sürdüğü konusunda gerçek bir fikir edinmek için birkaç dakika boyunca kenelerin ve çınlamanın sesine odaklanın.

Üçüncü Adım : Derin nefes almaya başlayın. Dört kene sayısı için burnunuzdan nefes alın ve dört kene sayısı için ağzınızdan nefes alın.

Dördüncü Adım : Nefes alırken, saatin kenelerinin daha hızlı arttığını hayal etmeye başlayın. Nefes verirken onların yavaşladıklarını hayal edin. Bunu yapmaya devam edin; zamanla hızlanıp yavaşladığınızı hissedeceksiniz.

Analog bir saat kullanıyorsanız, egzersizden önce ve sonra dijital bir saate karşı kontrol edin. Analog saatte, dijital saatten daha fazla veya daha az zaman geçtiğini öğrenebilirsiniz. Eğer öyleyse, tebrikler! Chronokinesis'i başarıyla yaptın.

Boşluk zihin

Keneler ve üstlere odaklanmak yerine, bu teknik aralarındaki sessiz alana odaklanır.

Birinci Adım : Başlangıç ​​yönteminde olduğu gibi, geçme saatinin sesiyle sessiz bir odada oturun ve dikkatli olun.

İkinci Adım : Bu sefer nefes saymaya gerek yok, sadece saatin teneffüsünü dinleyin. Keneler ve toplar arasındaki sessiz alanlara odaklanmaya başlayın.

Üçüncü Adım : Sessizliğe odaklanırken, enerjinizi, kendinizin varlığını, sessizlik ile bir olduğunuzu hayal edin.

Dördüncü Adım : Daha uzun ve daha uzayan sessiz alanların ölçüsünü hayal edin. Görsel bir yardıma ihtiyacınız olursa, sessizliğin enerjisini lastik bant veya gerilmiş elastik bir parça olarak hayal edebilirsiniz. Bunu birkaç dakika uygulayın. Saatin keneleri daha da ayrılmaya başlarsa, başardın!

Bu tekniği düzenli olarak uygulamak, kronokinesiste o kadar ustalaşmanıza izin verecektir ki, bunu gerçekleştirmek için artık bir saat geçmesi gerekmeyecek.

Mavi Izgara (AKA Matrisi)

Bu tekniğe teşebbüs ederken, zaten hem zihinsel bir duruma girme, hem de zihninizde canlı olarak görselleştirme konusunda yetenekli olmalısınız, bu çok önemlidir, bu yüzden bu becerileri hafife almayın, bu her tekniğin temelidir.

Birinci Adım : Sessiz alanınızda rahatlayın ve farkındalık durumuna girin.

İkinci Adım : Gözlerinizi kapatın ve küçük, mavi parçacıklardan oluşan bir ızgarayı görselleştirmeye başlayın. Dalgaların ya da darbelerin içindeki her şeyin içinden geçerek bu ızgaranın sürekli hareket ettiğini hayal edin.

Üçüncü Adım : Izgarayı içinden geçerken hissedin. Bir esinti veya saçınızı geçerken kıvrılan bir hava kabarcığı hayal edin. Izgaraların her yerde olduğunun, içinden geçerek ve seni çevrelediğinin bilincinde ol.

Dördüncü Adım : Gözlerinizi açın ve önünüzdeki her şeyin üzerine yerleştirilen ızgarayı görselleştirmeye devam edin.

Beşinci Adım : Zaman algısını nasıl değiştirmek istediğinize bağlı olarak, şebekenin dalgalarını veya darbelerini yavaşladığınızı veya hızlandırdığınızı hayal edin. Örneğin, ızgara yavaşlarken, etrafınızdaki herhangi bir şeyin aktivitesinin veya hareketinin hızı da öyle olmalıdır. Süreci hızlandırmak istiyorsanız, işlem tam olarak aynıdır, sadece kılavuzun daha hızlı hareket ettiğini görün.

Bu gelişmiş bir teknik olduğundan, ilk, üçüncü ve hatta 20. denemede sonuçları görmezseniz şaşırmayın. Tüm bu tekniklerle ilgili önemli olan şey denemeye devam etmektir. Pes etme Herhangi bir yeni beceride olduğu gibi, aradığınız sonuçları elde etmek biraz zaman alacak. Chronokinesis yolculuğuna çıkarken, Albert Einstein'ın bir zamanlar söylediklerini aklınızda bulundurun: “Zaman bir yanılsamadır”.
Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Chronokinezi” sayfasına dön