Psikometri ve Psikometri Teknikleri?

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Psikometri ve Psikometri Teknikleri?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 01 Oca, 22:36

Psikometri

Psikometri bir cismi elinize alarak onun orijinini, başından neler geçtiğini ve kimin olduğunu, sahibinin zihin durumunu anlama ya denir. Psikometri pratiklerinizi bir arkadaşınızın yardımıyla yapabilirsiniz. Bu dostunuzun, gerçekten sizin gelişmenizi isteyen biri olması daha iyi olacaktır. Çalışmaya başlamadan önce ona söyleyin, ellerini güzelce yıkasın. Sonra eline bir taş veya çakıl taşı alsın. Bunun da iyice yıkanması ve de kurutulması iyi olur.

Arkadaşınızın ellerini ve çakıl taşını kuruladıktan sonra onu sol eline (avuç içine) alsın. Ve bir dakika süreyle sadece bir tek şey düşünsün. Mesela, sadece bir renk, bir rakam veya bir şekil... Düşüneceği şey önemli değil. Fakat önemli olan, bir dakika süreyle kuvvetli olarak aynı şeyi düşünmesidir. Bunu başardığına emin olduktan sonra, çakıl taşını temiz bir mendil ya da kâğıt mendile sarsın. Bunu arkadaşınızdan alın Hemen psikometri yapmanıza gerek yok. Odanıza sakin olacağınız ana kadar çakıl taşını açmayın.

Yukarıda, "Arkadaşınız çakıl taşını sol eline alsın" demiştim. Bunun sebebi, ezoterik (gizem) bilime göre sağ el genellikle dünyevi işlerde kullanılan eldir. Sol el ise daha ziyade metafizik ve metapsişik işlerde kullanılacak eldir. Bu yüzden eğer solak değilseniz psikometri pratiklerinizde sol elinizi kullanmanızı öneririm. Sol eliniz ezoterik eliniz olsun ve onu sadece metapsişik işlerde kullanın. Sağ elinize göre daha iyi sonuçlar alacaksınız.

Artık arkadaşınızın tesir yükleyerek verdiği taşın üzerinde çalışabilirsiniz. Sarılı taşı açmadan önce ellerinizi tekrar yıkayınız. Bu yıkama sırasında yabancı tesirlerin de suyla birlikte akıp gittiğini düşününüz. Bu yıkamayı yapmasanız biraz sonra yapacağınız psikometri deneyinde, taştan alacağınız tesirlerle elinizdeki başka tesirler karışabilir, sizi yanıltabilir.
Şimdi odanıza çekil, sakin bir şekilde uzanın. Bu çalışmada ışığın tesiri pek olmayacaktır. Fakat isterseniz yine de odanız loşça olsun. Sizi kimsenin rahatsız etmeyeceğine emin olduktan sonra, arkadaşınızın size beyaz bir mendile sarıp da verdiği çakıl taşını açabilirsiniz. Doğrudan doğruya sol elinize, avuç ortasına alın. Artık taşı düşünmeyin. Başka düşünceleri de çıkarın zihninizden. Avucunuzda hissedeceğiniz soğuk bir uyuşma ve bunun ardından bazı intibalar almaya başlayacaksınız.
Bunlar muhtemelen arkadaşınızın taşa yüklediği tesirlerdir. Her gün yapacağınız pratiklerle enteresan intibalar alacaksınız. Arkadaşınız belki bir gün gelir bu işten sıkılabilir. O zaman mümkün olduğu kadar insan eliniz değmediği taşlar bulabilirsiniz ve bunlarla doğrudan doğruya psikometri yapabilirsiniz. Bunlar için en iyisi insanlardan uzak kalmış kumsallardaki ya da denizdeki taşlardır. Ayrıca topraktan bulabileceğiniz bir taş parçasının oraya nasıl geldiğini dair vizyonlar alabilirsiniz.
Bu çalışmalarda başarılı olmak sakin, sakin kafaya sahip olmakla mümkün olabilir. Bu gücünüz gelişmeye başladıktan sonra postacının getirdiği mektubu açmadan zarfı içindekilerle ilgili olarak genel anlamda bazı vizyonlar almaya başlayacaksınız. Bütün bunlar imkânsız değildir. Fakat yeter ki, şahsi çıkar ve öğünme vasıtası olarak kullanılmasın.

İster başkaları sizle dalga geçsin, ister size inanmasınlar... Siz onlara bu yeteneğinizi ispat etmek zorunda değilsiniz ki bunu da yapmayın. Zaten iş iddiaya bindiği takdirde bir şey elde edilemez. Ruhsal yeteneklerinizi maddi gelir vasıtası yapmayın. Zaten böyle bir niyetiniz varsa onları yitireceksiniz... Şunu ya da bunu yapabileceğinizi başkalarına ispatlamaya çalışmayın. Genellikle, ne kadar bildiğinizi söylememek daha iyidir. İspatlamaya çalışmayın o zaman başkalarının şüpheci düşüncelerinin yayını altında kalacaksınız ve bu da hiç iyi olmayacaktır. İç huzurunuzu arttırmaya ve ruhsal yeteneklerinizi muntazam ve samimi pratiklerle canlandırmaya çalışın.


İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


criminal_1994
Mesajlar: 1067
Yaş: 24
Kayıt: 22 May, 23:33
Konum: Eskişehir
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 7 kez

Re: Psikometri ve Psikometri Teknikleri?

Okunmamış mesaj gönderen criminal_1994 » 01 Oca, 22:39

Teşekkürler akrep.
"Cennette yaşamak üzere yaratılmıştık ve cennet bize hizmet etmek için düzenlenmişti. Sonra bir şeyler oldu ve yazgımız değiştirildi; cennetin yazgısında da bir değişiklik oldu mu, bu hiçbir yerde belirtilmiyor.." Franz Kafka

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Re: Psikometri ve Psikometri Teknikleri?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 01 Oca, 22:58

Rica ederim
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

SIRUZ
Mesajlar: 426
Yaş: 26
Kayıt: 31 Oca, 21:34
Yaşadığınız İl: 30 Hakkâri
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Cinsiyetiniz: Belirtmedi
Teşekkür etti: 2 kez
Teşekkür edildi: 11 kez

Re: Psikometri ve Psikometri Teknikleri?

Okunmamış mesaj gönderen SIRUZ » 15 Oca, 21:15

sondaki açıklama bence cok faydalı olmuş..


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“İlgili Yan Konular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir