Hipnoz hakkında daha fazla bilgi....

Cevapla
Parody
Mesajlar: 5
Yaş: 21
Kayıt: 22 Şub, 00:18
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Hipnoz hakkında daha fazla bilgi....

Okunmamış mesaj gönderen Parody » 05 Haz, 14:52

:) Sizden birini araştırmanızı isteyeceğim ama önce bu yazımı okuyun. :Ericksonian. :) By hipnoz yani...

Neyse hipnoz dendiğinde aklına sarkacı sallayan bir hipnozcu gelen varsa camdan atlasın demeyeceğim. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Aynı şey telkin deyince müzik cd leri düşünen insanlar için geçerli... The Mentalist izleyenlerin hepsi değil de çoğu diyeyim bilirler bu olayı... Hipnoz doğrdan bilinçaltına etki etmeyle olan bir şeydir. Telkin de öyle...
Şöyle açıklayayım bir grup siyah giymeyi seven insan var (evet örnek saçma olacak gibi...) ama beyaz sevenlerden nefret ediyorlar hepsinin lanet olasıca insanlar olduğunu düşünüyorlar. Siz ise beyaz giyenlerdensiniz. Şimdi bu adamların kapısına giderseniz muhtemelen dayak yiyip kovulursunuz. Onun yerine şunu yaparsınız: beyazın üstüne siyah giyersiniz ve u adamlarla arkadaş olup kendinizi sevdirirsiniz. Sizi seven insanlara yavaş yavaş beyazın iyi bir şey olduğunu söyler en son da üstünüzdeki siyahı çıkarırsınız. Beyin bilinçaltından gelen bilgileri düz mantıkla yorumlar. Ben bu adamı seviyorum o iyi biri. Bu adam bir beyaz ve iyi biri öyleyse beyaz giyenler de iyi insanlar. Anlatabilmişimdir umarım... :)

Bunu yapmak için bir sarkaca ihtiyacın yok. Mesela yolda düşmüş bir çocuk var. Herkes ona ağlama der. Ama bu normal bilince direk olarak gittiğinde bilinç bunu kaale almaz hatt ters teper inadına ağlar o çocuk. Bu ericksonian abimizin nefis bir yöntemi var. Çocuğa önce alakasız bir soru sorar. "Bugün gökyüzü daha mavi değil mi?" Çocuk şaşırır. Çünkü şaşkınlık her şeyi unutturur. Sonra çocuk kendine gelemeden ona asıl telkini verir. " Sence acın hemen mi geçer yoksa 20 saniye onra mı?" Bu sorudaki amaç çocuğa acısının çok kısa süre içinde biteceğini sölemektedir.

Bir de gösterisi de var bu abimizin. Bir yere çeşitli şekiller yerleştirir ve izleyicilere deneğin hangi şekli seçeceğini söyler. Tabi denek bunu duymaz. Erick adamla 10 dakika kadar konuşur ve sonra adam gider o şekli seçer. Bunun defalarca olmasının tek sebebi vardır. Ericksonian abimiz 10 dakika boyunca el hareketleriyle fazla dikkat çekmeyen üçgenler yapmış, adamla üçgeni hatırlatacak şeylerden konuşmuştur. Tabi adamın bilinci bu mesajları algılayamamış, bilinçaltı algılamış ve adam üçgeni seçmek zorunda kalmıştır.
Forumumuzdan mentalistler çıkması dileği ile... Ben de bir gün profosyonel olurum inşallah :)
optimist_21
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Hipnoz hakkında daha fazla bilgi....

Okunmamış mesaj gönderen optimist_21 » 05 Haz, 22:51

güzel yazı sagol:)

dikonima
Mesajlar: 27
Yaş: 21
Kayıt: 14 Mar, 23:08
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 3 kez

Re: Hipnoz hakkında daha fazla bilgi....

Okunmamış mesaj gönderen dikonima » 06 Haz, 23:51

çok güzel bir paylaşım hoşuma gitti teşekkürler:D
"insan doğru bildikler değil doğru zannettikleri başına iş açar"

Parody
Mesajlar: 5
Yaş: 21
Kayıt: 22 Şub, 00:18
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 0

Re: Hipnoz hakkında daha fazla bilgi....

Okunmamış mesaj gönderen Parody » 13 Haz, 00:24

optimist_21 yazdı:güzel yazı sagol:)
dikonima yazdı:çok güzel bir paylaşım hoşuma gitti teşekkürler:D
Önemli değil. Asıl size teşekkürler :)


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Sizden Gelenler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir