-3- Telekinezi İçin Tekniğe Gerek Var mı ?

Moderatör: Sai

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Mesajlar: 2615
Yaş: 21
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1567 kez
Teşekkür edildi: 633 kez

-3- Telekinezi İçin Tekniğe Gerek Var mı ?

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 19 Ağu, 21:42

Tekniğe gerek var mı ?

Yok. :lol:

Bu konuya yorum yapacaktım biraz uzun oldu düzenleyip konu açayım dedim. Sonra oradan tekniklere falan girdim karışık bir şeyler çıktı ama başlıkta dediğim gibi "Telekinezi için tekniğe gerek var mı ?" sorunun cevabı buralarda biryerlerde ama nerede ? :lol: Onu da siz bulacaksınız artık. Aşağılarda bir yerlerde cevabını verdim..

sorunlar-uyarilar-ve-cozumleri/enerjiyi ... t5043.html

Şimdi bu arkadaş 1. çakrası açık olmayan yapmasın ölüm riski var demiş. Neye göre ölüm var demiş ? Bu tekniği daha önce kim deneyip ölmüş ki ölüm riski var demiş. Mantıklı olarak daha önce birçok kişiye denettirmiş ve en az birinin ölmüş olması lazım ki ölüm riski var desin. Veya bu tekniği kendisi sürekli deneyip yorgun düştü ve o yorgunlukla öleceğini zannedip öyle yazdı. Bu ihtimali düşünmüyorum en mantıklısı ilk baştaki gibi ama bununla birinin öleceğini düşünen de yoktur herhalde.

Yorum yazmamın nedeni şu. Burada veya bazı sitelerde şu tekniği denemeyin şöyle riski var, bunu denemeyin şöyle riski var diye yazıyorlar. Risk misk yok. Bu yaptığımız olay somut bir şey değil ki bunu yaparsan şöyle olur bunu yaparsan böyle olur diyelim. Bildiğiniz karambole gidiyoruz. Bir şeyler yapıyoruz ama neyin neyi tetiklediğini, ne işe yaradığını tam olarak bilmiyoruz. Şansa hangisi tutarsa. Manevi bir olay, elimizde rehber de olmadığı için kesin ifadelerden kaçınmamız lazım. Böyle yazan çok oluyor sinirleniyorum. Sadece parapsikoloji ile alakalı da değil. Bazı konularda internette böyle çok yazan oluyor. Tamam elektrik direğindeki kablo yere sarkmıştır, dokunmayın çarpılırsınız derlerse tabii çarpılırız onu biliyoruz, inanırız. Ama neyin ne olduğu bilinmeyen konularda böyle bilmişlik yapıp konuşuyorlar ama yanlış konuşuyorlar.

Diğer mevzu. 2. şıkka gelelim. (Ölüm riski var) Bu arkadaş bırakın 5-10 kere denemeyi 1-2 kere bile denememiştir bunu. Diyorum ya ölüm riski var diyor. Bunu söyleyen adama inanmayacaksın. Tekniği anlatıp artık istediğiniz kişiyi istediğiniz gibi yönetebilirsiniz vs diye konuşuyorlar birde. Bunlara da inanmayacaksınız. Adam sanki bakkaldan ekmek alıp geliyor. Burada tekniğin yapılıp yapılamayacağından bahsetmiyorum. Kendisi yapmış, yapılabilirliğini görmüş gibi anlatmış. Burada veya başka sitedekilerin %80'i bende dahil çoğu tekniği denemeden paylaşıyorlar. Bakın tekniği yeni geliştirdim demiş. Sen ne yaptın ki neyi geliştirdin ? Orta da teknik bile yok. Enerjini hedefin etrafına sar, eeee, sonrası kendiliğinden geliyor zaten.. :D

Hayal kuruyorlar böyle yaparız diye ama yapmıyorlar, direk teknik buldum diye paylaşıyorlar. Bu yanlış. İlk başta tekniği bulursun denersin. Eğer başarırsan başka bir teknik daha bulur yine denersin. Eğer yeni teknikle de başarırsan demek ki tekniğin bir faydası yok, her türlü o olayı yapabiliyor muşsun sonucu çıkar ortaya. Böylece o tekniği paylaşmazsın, çünkü bir faydası yoktur. Ama bi teknik bulur denersin, başarırsın. Yeni bir teknik daha bulursun ama yenisiyle başaramazsın.O zaman önceki bulduğun teknik işe yarıyordur onu paylaşırsın. Amaç diğer tekniklerle kıyaslayıp gerçekten işe yarayıp yaramadığını kontrol etmek.

Ben çok teknik paylaştım zamanında, hatırlamaya çalışıyorum da büyük ihtimal paylaştıklarımın hiçbirini denemedim. Çünkü ben pek teknik kullanmaktan yana değilim. Teknik dediğimiz psi wheeli hortum çıkararak mı hareket ettireyim yoksa tsunami çıkararak mı hareket ettireyim diye düşünmektir. Aslında teknik dediğimiz hayal gücüdür. Kendi hayalini neden başkasına anlatır ki bir insan ? Benim hayalim bende işe yarar senin hayalin sende işe yarar. Yani ben sana doktor olmak istiyorum dedim. EEE ? Ben doktor olmak istiyorum o zaman sende doktor ol, demek gibi bir şey bu. O yüzden teknik paylaşmanıza da çok gerek yok. Hele benim paylaştıkları mı denemeseniz de olur. Ben denemeden paylaşıyorum çünkü. Ha mantıklı paylaşıyorum o ayrı. En azından psi wheeli döndürmek için evimin içine hortum sokmuyorum :lol:

Kısaca.. Tekniğe bence gerek yok. Odaklanmak için hiçbir şey düşünmemeye çalıyorsunuz değil mi. Odaklanınca enerjiyi daha düzgün kontrol ediyorsunuz. Peki bir şeyleri hareket ettirmeye çalışırken neden çizgi filmdeki gibi fantastik şeyler düşünüyorsunuz anlamıyorum. Adam psi wheel yaparken bile hayal ediyor. Oysa ben ellerimi yanına koyunca direk dönmeye başlıyor. Bu kadar basit. Ekstra efor harcamanıza gerek yok. Yukarıda dedim ya herkesin kendi hayali vardır. Sizin yaptığınızı başkası yapmak zorunda değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır.

Neyse üstteki arkadaşa giydireceğim derken ortaya saçma sapan bir şey çıktı ama başka zaman yeni konu açıp nasıl teknik oluşturacağınızı anlatacağım. Yeni başlayanlarda haklı 0 dan anlatmıyoruz. Teknik diyoruz ama teknik nedir ? Hayal etmektir. Hayal etmeyi öğretemem ama sadece örnekler verip hayal gücünüzü geliştiririz biraz, aklınıza gelmeyenleri getiririz o kadar. Ya da yeni konu açmayayım şimdi kim açacak :lol: Siz en iyisi şey yapın. Sitede çok teknik var. Okuyun onları. Farklı şeyler görün yani. Sonrası size kalmış. Nasıl yapmak istiyorsanız öyle yapın. Ben doktor olacam diye doktor olmanıza gerek yok. Ben hortumla psi wheeli döndürüyorum diye sizinde hortumla döndürmenize gerek yok.. Avatar izliyorsanız orada ki tekniği uygulayın veya gerçeğe uyarlayın. Aynı şey diğer animeler içinde geçerli. Mesela naruto için. Naruto, rasengan yapmayı öğrenirken su balonunu avucuna alır ve içindeki suyu döndürmeye, hızlı hızlı döndürüp balonu patlatmaya çalışırdı. Gerçeğe uyarlarsak siz balonu patlatmazsınız ama suyu döndürmeye çalışırsınız. Bu kadar basit şeyler oluşturabilirsiniz. Zaten bu tekniği daha önce sitede paylaşmıştım. Bakın bunu da denememiştim ama naruto da görüp hoşuma gitmişti, mantıklı gelmişti. Ama sonuç olarak denememiştim.

Açıkçası pek de tekniğe benzemiyor. Aslında çoğu şey tekniğe benzemiyor. Teknik nedir ki, nasıl bir şeydir ki ? Yine döndük başa. Bunun cevabı üstteydi ama insan yinede böyle saçma bir şeyin neden çok önemli olduğunu düşünmeden edemiyor. Düşünmeyin zaten, önemli değil.

Teknik dedikleri yapacağınız şeyi nasıl yapmak istediğinizle alakalı. Beyniniz yan komşunuz değil ki gidip ona ne yapmak istediğinizi anlatasınız. Ne yapmak istediğinizi biliyor zaten. Beyniniz sizsiniz zaten. Kendinize tekrardan nasıl yapacağınızı söylemenize gerek yok. Sadece yapın..
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Uchiha Sasuke mesajı için (toplam 2):
Budray (19 Ağu, 22:01) • Yönetici (20 Ağu, 00:10)
Değerlendirme: 3.7%


Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain


Budray
Mesajlar: 755
Yaş: 18
Kayıt: 05 Ağu, 21:50
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 335 kez
Teşekkür edildi: 450 kez

Re: -3- Telekinezi İçin Tekniğe Gerek Var mı ?

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 19 Ağu, 22:15

Son 3 cümle favori cümlelerimin arasına girdi :)
Teknik dedikleri nasıl imaje ettikleri şey insan kendisine uygun imajinasyon geliştirirse veya imajinasyonu deneye deneye onun mantığını yakalarsa evet tekniğe gerek yok. Bazıları gerçekten de güzel geliyor ben yapabilirim deditiryor insana. Ben kendi denediklerimi paylaşmaya çalışıyorum hep. Bende bazı konulara yorum yazmayı o kadar doluyorum ki sonradan eski olduğuna bakınca bir şey yazmıyorum. Yeni gelenleri, yeni başlayanları yinede bilgisi olsun diye yazmak gerekiyor ama.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Budray mesajı için:
Uchiha Sasuke (20 Ağu, 01:34)
Değerlendirme: 1.85%
Kendinin lideri ol; kendini yönet.
NECM-39: Ve insan için, çalışmasından başka bir şey yoktur.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Re: -3- Telekinezi İçin Tekniğe Gerek Var mı ?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 20 Ağu, 00:25

Uchiha tebessüm ederek okudum, çok güzel bir yazı olmuş. :lol:

Güzel tespitler. Ama PsiNotF. 'u mesajı yazdığı tarihle yargılamışsın, aynı tarihlerde kendinin de aynı hataları yaptığını belirtmişsin. Hem hakkına girmişsin hem de mantık hatası yapmışsın :lol:

Gene de keyifli ve güzel tespitlerin olduğu bir yazıydı teşekkürler tebessüm ettirdiğin için. Geçmiş tarihli bir mesajı hedef alarak başlamasaydın daha iyi olacaktı.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için (toplam 2):
Budray (20 Ağu, 00:35) • Uchiha Sasuke (20 Ağu, 01:34)
Değerlendirme: 3.7%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Mesajlar: 2615
Yaş: 21
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1567 kez
Teşekkür edildi: 633 kez

Re: -3- Telekinezi İçin Tekniğe Gerek Var mı ?

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 20 Ağu, 01:41

Yönetici yazdı:
20 Ağu, 00:25
Uchiha tebessüm ederek okudum, çok güzel bir yazı olmuş. :lol:

Güzel tespitler. Ama PsiNotF. 'u mesajı yazdığı tarihle yargılamışsın, aynı tarihlerde kendinin de aynı hataları yaptığını belirtmişsin. Hem hakkına girmişsin hem de mantık hatası yapmışsın :lol:

Gene de keyifli ve güzel tespitlerin olduğu bir yazıydı teşekkürler tebessüm ettirdiğin için. Geçmiş tarihli bir mesajı hedef alarak başlamasaydın daha iyi olacaktı.
Abi 1 saniyeliğine aklıma geldi dediğin.Ama yaptık bir hata. Ne yapalım silelim mi ki.
Bir ara çok saçma oldu sileyim dedim ama mutlu oldunuz herhalde :D Böyle yazı seviyorsanız yazarız yine.. inşaAllah.. (:
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Uchiha Sasuke mesajı için:
Budray (20 Ağu, 06:52)
Değerlendirme: 1.85%
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Mesajlar: 2615
Yaş: 21
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1567 kez
Teşekkür edildi: 633 kez

Re: -3- Telekinezi İçin Tekniğe Gerek Var mı ?

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 20 Ağu, 01:48

Budray yazdı:
19 Ağu, 22:15
Son 3 cümle favori cümlelerimin arasına girdi :)
Teknik dedikleri nasıl imaje ettikleri şey insan kendisine uygun imajinasyon geliştirirse veya imajinasyonu deneye deneye onun mantığını yakalarsa evet tekniğe gerek yok. Bazıları gerçekten de güzel geliyor ben yapabilirim deditiryor insana. Ben kendi denediklerimi paylaşmaya çalışıyorum hep. Bende bazı konulara yorum yazmayı o kadar doluyorum ki sonradan eski olduğuna bakınca bir şey yazmıyorum. Yeni gelenleri, yeni başlayanları yinede bilgisi olsun diye yazmak gerekiyor ama.
Aynen dediğimiz gibi olay. Yazı yazmak gibi. Yazmak için düşünmezsin a yı nasıl yazayım diye düşünmezsin, direk yazarsın. Bende çok yorum yazmak istiyorum, özellikle zamanında kendi açtığım konulara :lol:
Tabii 2012 de ben daha saçma şeyler söylüyordum, arkadaşa fazla yüklendim ama eski konular yeni yazılacak yazılar için ilham kaynağı olabilir..

Haa o cümleleri imzanda görmek istiyorum bi ara :lol:
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Uchiha Sasuke mesajı için:
Budray (20 Ağu, 06:53)
Değerlendirme: 1.85%
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain


Budray
Mesajlar: 755
Yaş: 18
Kayıt: 05 Ağu, 21:50
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 335 kez
Teşekkür edildi: 450 kez

Re: -3- Telekinezi İçin Tekniğe Gerek Var mı ?

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 20 Ağu, 06:54

Uchiha Sasuke yazdı:
20 Ağu, 01:48
Budray yazdı:
19 Ağu, 22:15
Son 3 cümle favori cümlelerimin arasına girdi :)
Teknik dedikleri nasıl imaje ettikleri şey insan kendisine uygun imajinasyon geliştirirse veya imajinasyonu deneye deneye onun mantığını yakalarsa evet tekniğe gerek yok. Bazıları gerçekten de güzel geliyor ben yapabilirim deditiryor insana. Ben kendi denediklerimi paylaşmaya çalışıyorum hep. Bende bazı konulara yorum yazmayı o kadar doluyorum ki sonradan eski olduğuna bakınca bir şey yazmıyorum. Yeni gelenleri, yeni başlayanları yinede bilgisi olsun diye yazmak gerekiyor ama.
Aynen dediğimiz gibi olay. Yazı yazmak gibi. Yazmak için düşünmezsin a yı nasıl yazayım diye düşünmezsin, direk yazarsın. Bende çok yorum yazmak istiyorum, özellikle zamanında kendi açtığım konulara :lol:
Tabii 2012 de ben daha saçma şeyler söylüyordum, arkadaşa fazla yüklendim ama eski konular yeni yazılacak yazılar için ilham kaynağı olabilir..

Haa o cümleleri imzanda görmek istiyorum bi ara :lol:
Tabii ki :D seyir defterimide eklerim. :D
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Budray mesajı için:
Uchiha Sasuke (20 Ağu, 18:20)
Değerlendirme: 1.85%
Kendinin lideri ol; kendini yönet.
NECM-39: Ve insan için, çalışmasından başka bir şey yoktur.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Re: -3- Telekinezi İçin Tekniğe Gerek Var mı ?

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 20 Ağu, 23:31

Uchiha Sasuke yazdı:
20 Ağu, 01:41
Yönetici yazdı:
20 Ağu, 00:25
Uchiha tebessüm ederek okudum, çok güzel bir yazı olmuş. :lol:

Güzel tespitler. Ama PsiNotF. 'u mesajı yazdığı tarihle yargılamışsın, aynı tarihlerde kendinin de aynı hataları yaptığını belirtmişsin. Hem hakkına girmişsin hem de mantık hatası yapmışsın :lol:

Gene de keyifli ve güzel tespitlerin olduğu bir yazıydı teşekkürler tebessüm ettirdiğin için. Geçmiş tarihli bir mesajı hedef alarak başlamasaydın daha iyi olacaktı.
Abi 1 saniyeliğine aklıma geldi dediğin.Ama yaptık bir hata. Ne yapalım silelim mi ki.
Bir ara çok saçma oldu sileyim dedim ama mutlu oldunuz herhalde :D Böyle yazı seviyorsanız yazarız yine.. inşaAllah.. (:
Böyle şeyler biri seviyor diye yazılmamalı. Güzeli güzel kılan o anda ve içten olması.

Özel mesaj veya mail gönder en azından öbür tarafta sorarsa mesaj yazdım özür diledim dersin.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
Uchiha Sasuke (21 Ağu, 01:09)
Değerlendirme: 1.85%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Sizden Gelenler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir