Parapsikoloji de /Hayatta Başarısızlığımızın Nedenleri

Moderatör: Sai

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Budray
Mesajlar: 760
Yaş: 18
Kayıt: 05 Ağu, 21:50
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 339 kez
Teşekkür edildi: 456 kez

Parapsikoloji de /Hayatta Başarısızlığımızın Nedenleri

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 05 Tem, 23:38

Hep nasıl başarılı oluruz, taktikler nelerdir diye konuştuk. Şimdi başarısızlık nedenlerini yazacağım ki onları düzeltip daha iyi sonuçlar alalım.

Amaçsızlık: Amacı ulaşmak istediğiniz sonuç olarak tanımlayabiliriz. Sizin telekinezi de ulaşmak istediğiniz sonuç nedir? Bunu bir kağıda yazamıyorsanız veya sesli söyleyemiyorsanız orda bir kopukluk vardır. Mesela bir örnek vereyim. Küçükken hep erken kalkardım ( hala daha öyle) fakat bir şeyler yapmak için olurdu. Mesela okula hiç gidesim yoktu fakat yeni bir sweatshirt almıştım. Aklıma o geldi ve güzeldi de o an okula gitmek istedim. Amacım hava atmak idi :lol:

Bir diğeri ise almak istediğiniz sonuç sonrası ne his edeceksiniz? Ulaşınca gerçekten değdi diyebilecek misiniz?

Hedefsizlik: Hedefler amaca giden yolu netleştirirler. Mesela benim amacım zor durumlarda kendimi savunmak. Hedefim suyu kontrol edip orda biraz ustalaşıp kanı kontrol etmek, insanın hareketlerini kontrol etmek.

Plansızlık: Hedefe gideb yoksa ne tür çalışmalar yapacaksınız? Yaptığınız çalışmalar size ne katacak? Hangi alanda yarar sağlayacak?

Netsizlik: Herhangi bir çalışma yaparken kafanızda ki soruların gitmesi lazım. Yani transa geçip ayrıntılı bir hayal kurmak adlı bir çalışma. Transa doğru geçiyorsunuz o ara ben ne hayal etsem diye düşünmemeniz lazım. Aynı resim yapar gibi ilk önce yapacağın şey net olacak. Mesela bir tane taktik okudunuz onu okuyup yapma anından önce kafanızda bir kaç bir şey canlanması gerekiyor.

Dikkatini verememe: Her insanın zayıf noktası vardır. Ordan düşünceler yağmaya başlar siz o ara o düşüncelerin nefsinizden geldiğini veya sizi oyalayan önemsiz düşünceler olduğunu fark edip geri işinize dikkatinizi vermeniz gerekiyor. Burda yazdım:sizden-gelenler/zihinde-ki-dusuncelerin ... t9593.html
Olumsuz Düşünce: Bir üste ki yazdığımla kesişen bir nokta. Hemen yapamıyorum diye kendinizi beceriksiz ilan etmeyin. Zamanla her şey olur. Tek gereken şey sabretmek. Dünyanın sonu değil ya en büyük derdi de değil. Bu zamana kadar telekinezi yapmadıysanız ve okuyorsanız bu yazdıklarımı çok ta gerekli olmadığını anlamanız gerekiyor.
Devamsızlık: İnsan bir işi sürekli yapmayınca köreliyor. Her gün motivasyonunuz olmayabilir. Fakat başladık bir işe pes etmek yok.

Amacınızı hedefinizi bir kağıda net olarak yazın motivasyonunuz düştüğünüzde bunları neden yaptığınızı farkına varırsınız. Ve yola devam edersiniz. Tabii amacınız önemsiz değil ise. Son olarak bu yolda kendinize inanın.


Yaptığın işte sabırlı olursan; her ne iş yaparsan yap tamamlarsın.


Kullanıcı avatarı
Budray
Mesajlar: 760
Yaş: 18
Kayıt: 05 Ağu, 21:50
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 339 kez
Teşekkür edildi: 456 kez

Re: Parapsikoloji de /Hayatta Başarısızlığımızın Nedenleri

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 06 Tem, 13:41

Direk Başlamak: İlk önce sporcuların yaptığı gibi bizim de ısınmamız gerekiyor. Yani zihnimizi sakinleştirip, uygun ortamı hazırlamalıyız.
Uygun saatte yapmamak: Mesela geceye doğru transa girmeye çalışırsanız büyük ihtimalle uyursunuz. Vücudunuz çok yorgun olmaması gerek. Sabah uyanır uyanmaz yapmanızı da tavsiye etmiyorum. Zihin iyice açık oluyor. Çok derinleşemezsiniz .
Yaptığın işte sabırlı olursan; her ne iş yaparsan yap tamamlarsın.

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Sizden Gelenler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir