Tarifsiz - Uykudan uyanamama uyku felci

uyku felci, uykudan uyanamama, karabasan, kabus

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
Lycanthropy
Yaşadığınız İl: 42 Konya
Burcunuz: İkizler Burcu: 22 Mayıs-22 Haziran
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 3 kez

Tarifsiz - Uykudan uyanamama uyku felci

Okunmamış mesaj gönderen Lycanthropy » 30 Haz, 22:36

Uyku Felci - Uykudan Uyanamama
Resim

Es-selamun aleyküm öncelikle.
Konu başlığını "tarifsiz" olarak seçtim çünkü gerçekten çektiğim acının bi tarifi yok.
Arkadaşlar direk konuya girmek istiyorum, ben kendimi bildim bileli lucid rüya görürüm hiç uğraşmadan çalışmadan sanki doğuştan gelen bi yeteneğim gibiydi. Ancak son 2-3 aydır uyku ve rüya kavramları beni illallah dedirtiyor. Sebebi de şu; önceden rüyadayken uyanmak istediğimde yüksekçe bi yerden kendimi atmam ya da o düşme hissini yaşatacak herhangi birşey yapmam yetiyordu. Ancak 2-3 aydır ne düşme hissi ne boğulma hissi ne de başka bişey beni uyandırabiliyor. Rüyadan hiçbir şekilde çıkamıyorum. Rüyada olduğumu bildiğimde yaptığım hiçbirşey ve hissettiğim hiçbirşey beni rüyadan uyandıramıyor. Bu haldeyken üzerimde oluşan baskının daraltının ne derece olduğunu anlatamam.

İş böyle de bitmiyor, çok çok uzun bi süre sonra rüya beni kendiliğinden attığı zaman uyku felci haline geçiyorum. ve nefes alış verişim hariç hiçbirşeyi kontrol edemiyorum. Halk arasında uyku felcine karabasan deniyor, ve harbi harbi sanki rüyadan çıkmak için o kadar uğraştığım o kadar çile çektiğim yetmezmiş gibi yarım saat de uyku felcinde kalıyorum. Onun da ne büyük sıkıntı olduğunu anlatmama gerek yok herhalde.

Yani kısacası arkadaşlar benim bi uykudan uyanma sürecim yaklaşık bir buçuk saat sürüyor ve bu bir buçuk saat boyunca çekmediğim eziyet kalmıyor.
Hergün ama hergün bunu yaşamak beni çıldırtıyor, ne diğer telekinezi, biyokinezi, vitakinezi çalışmalarına konsantre kalıyor ne dinginlik ne huzur ne de uyku keyfi. Hiçbişey kalmadı. uyku beni dinlendireceği yerde daha çok yoruyor.
Sanki her sabah bi tabutun içinden gömülü olduğum yerden çıkıyormuşum gibi uğraşa uğraşa çıkıyorum.

Ancak tabi işin bir de iyi bir yönü var, sanki bunca çektiğim derdin karşılığını alırmışcasına o gece rüyamda kulağıma fısıldanan her şey o gün karşıma çıkıyor.

Herhangi bir şekilde yardımcı olabilecek, tavsiye verebilecek arkadaşlar varsa sevinirim.
En son Yönetici tarafından 01 Tem, 18:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Lycanthropy mesajı için:
Yönetici (01 Tem, 01:39)
Değerlendirme: 1.85%

Dünya tarihine adımızı kazıyacağız. Yeryüzü ilk defa Luciferin korktuğuna şahit olacak.
Kurt kadar hızlı ve kurt kadar özgür !

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Telekinezi.com Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Teşekkür etti: 99 kez

Re: Tarifsiz

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 30 Haz, 22:57

Bende doğuştan lucidciyim, herhangi bir teknik kullanmadan lucide geçebiliyorum. Ama uyanamama gibi bi sorunum hiç olmadı, bu nedenle o sorununa yardımcı olamiycam. Yalnız konu karabasana gelince o konuda uzman sayılırım, nerdeyse hergece uyku felci geçirdiğimden kendi kendime teknikler ürettim. Sitede kopyala yapıştır imkanı olmadığından uyku felciyle ilgili yorum yaptığım bi konunun linkini koyuyorum okursan epey bilgi sahibi olabilirsin tasinmis-konular-astral/uyku-felci-ve-astral-t4387.html bi de eğer uyku felcinden teknik kullanmadan çıkmak istersen felak ve nas surelerini okuyabilirsin, 1 er kez yeterli olmazsa 3 er kez oku. Bende işe yarıyo çünkü. Yazıyı yazarken aklıma geldi lucid esnasında uyanmak istersen kendini çok sevdiğin birinin cenazesinde düşün, o ortamda olmak seni çok üzeceğinden kan ter içinde korkmuş bir vaziyette uyanabilirsin ve buda işine yaramış olur(not:işe yarar umarım, denemeye fırsatım olmadı çünkü şuan aklıma geldi :)). Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Sadece Çok Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Soruları Özel Mesaj ile Sorun.

Kullanıcı avatarı
Lycanthropy

Okunmamış mesaj gönderen Lycanthropy » 01 Tem, 00:01

Dediklerini çok denedim kardeşim ama işe yaramadı. Yatmadan önce nas felak ayet-el kürsü huvallahüllezi amenarrasülü inişrah fatiha ihlas okuyorum ancak yine de kurtulamıyorum hatta hem rüyada hem uyku felcindeyken okuyorum ama nafile. Çünkü cin şeytan gibi şeylerle alakası yok bence. Bu farklı bişey
Dünya tarihine adımızı kazıyacağız. Yeryüzü ilk defa Luciferin korktuğuna şahit olacak.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Teşekkür etti: 373 kez

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 01 Tem, 01:38

Aleyküm Selam
Ben daha önce yaşadıklarımdan yola çıkarak çözüm bulmana yardımcı olmaya çalışayım.

Bir kaç dönemde ele alayım,
Küçükken Cinlerle pekte hoş olmayan yaşadığım dehşetengiz olaylarda kontrol tamamiyle sıfır... Hem ruhi hem de fizyolojik olarak insanın kendisini kontrol etmesi kesinlikle mümkün olmuyor belki 3-4 yaşın bakış açısıyla daha çok sadece uyku anında rüyalarda sağa sola kaçarak ya da o anları yaşamamak için bir çaba... Bu sorun halledildiğinde geride zaman zaman bunun nasıl olabildiği ilgili çareler aradığım düşünceler yanıma kar kaldı.

İlerki yaşlarda bir türlü engellenemeyen rüyada düşmeler, bedenin her bir zerresini hissedercesine önce koyu sonra hafif karıncalanmalar... Kabuslardan rüya olduğunu bilsen dahi uyanamamalar. Ancak belki yaşadığım dönemle ilgili bir farklılık veya benim yaşam tarzımla ilgili olabilir kimseyle paylaşmadan kendim neyin nasıl olduğunu anlamaya çalışarak çözüm üretmek istemem... Zamanla daha kontrol edilebilir düşmeler ve azalan kabuslar, kontrollü ama daha net hatırlanabilir derin izler bırakan rüyalar...

Hipnoz ve özellikle Meditasyonla çok yoğun uğraştığım dönemlerde karabasan diye tabir edilen ve benim daha çok değineceğim cinlerle bağlantılı olan kısımda mekanizmayı çözdüğüm an...
Yalnız bu sadece Cinlerle ilgili değil aynı zamanda insanın hayat içerisindeki zihin, beyin ve ruh yönüyle de ilgili.

Kontrolün kaybedildiği an: Mekanizmanın işletilebilmesi ve bedenin kontrol sisteminin devre dışı kalabilmesi için yüksek heyecan ve ani korku gerekir. Korku eğer tanıdık veya algılanabilir veya beklenen bir şey değilse panik kaçınılmazdır. Bu anlık bir görüntü, his veya algı ile oluşur. Kontrol kaybolur, korku üstüne korku biner, beynin salgıladığı kimyasallarla artık kontrol sende değildir. Beden ve sinirsel yapı çöker. Bir çok şeyi yaptığını, kalkıp gittiğini, elini kolunu kaldırdığını, dualar okuduğunu zennedersin ama tamamı bir yanılsamadan ibarettir. Hipnozda kataleptik evre diye tabir edilen evreye girersin. Zihnen görür, hisseder ancak müdahale edemezsin. Ve bu durum gene tamamen kendi kontrolün dışında ani uyanmalar veya artık yapacak hiçbir şeyin olmadığını anladığında bağırdığını zannederek ama aslında sesin soluğun çıkmadığı halde bağırışmalarını duyduğunu zannettiğin ve başına toplanmış kişilere neler anlatacağını düşünerek gözlerini açarsın. Ama kimseler olmaz çünkü sadece kendi içinde zihnen bağırarak beyindeki kontrolü gayri ihtiyari de olsa yeniden ele alarak uyanmış olursun.

Demek ki kontrolün kaybedildiği an korkuyu yaşadığın andır bunu geçte olsa kendini keşfettikçe anlarsın. Ve bir süre sonra artık bu durumun sıradanlaştığını ve bir sonraki sefer nasıl bir yöntem uygulanacağını merakla izlemeye başlarsın. Kontrollü bir şekilde duyarsın, hatta savaş nağaralarını dahi duyar ve kimler olduğunu da görürsün. Bu insana heyecan ve zevk vermeye başlar. Artık kontrol sendedir. Herşeyi kendin yönlendirmeye başlarsın ve bir süre sonra da artık her şey eski tadına dönmeye başlar...

Bu durum yüzme bilmeyen bir insanın yüzmeyi öğreninceye kadar suda nasıl çırpındığını gösteren bir filmi izlemek gibidir. Bu tür konular o kadar karmaşıktır ki yaşamayan insanların bunu anlamlandırması veya fikir yürütmesi dahi zordur. Yanlış anlaşılmaya ve kötü etki oluşturmaya müsait bir çok cümleyi dahi buraya yansıtmıyorum. Ama genelde bu gibi durumlar,

* Arayışta olduğun
* Kalbi, zihni veya ruhi çalışmalar içerisinde olduğun
* Manevi boşluğun başladığı
* Eksik bilgilerle Parapsikolojik çalışmaların yapıldığı
* Aşırı stres, zihni yorgunluk, depresyon ve kontrollü bakış açısının kaybedildiği durumlarda daha çok yaşanıyor.

Neler olup bittiğini anlamaya ve çözmeye çalış, kendi içinde çıkış kapılarını arala, hoş değil ama tadını çıkaracağın yanlarını bulmayı dene. Hiçbir şey insana gereksiz verilmez ve hiç bir bir şey boşuna değildir. Her gün yaşadıklarını işkence olarak görmeyi bırak. Bir günlük tut ve yaşadıklarını yazarak neler olup bittiğini çözmeye çalış. Bunu burada bir sayfaya yazarak ta yapabilirsin bir süre sonra aslında keyif almaya da başladığını göreceksin.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
Lycanthropy (01 Tem, 02:07)
Değerlendirme: 1.85%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Lycanthropy

Okunmamış mesaj gönderen Lycanthropy » 01 Tem, 02:10

Çok teşekkür ederim çok güzel izah ettiniz dediklerinizi yapacağım. Ancak bu olayın kısmen de olsa cinlerle alakalı olduğuna emin misiniz? Yanılsama dahi olsa ettiğim dualar yada okuduğum surelerin etki etmesi gerekmez mi?

Kullanıcı avatarı
ozzzyyy
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Teşekkür etti: 99 kez

Okunmamış mesaj gönderen ozzzyyy » 01 Tem, 02:19

Lycanthropy yazdı:Dediklerini çok denedim kardeşim ama işe yaramadı. Yatmadan önce nas felak ayet-el kürsü huvallahüllezi amenarrasülü inişrah fatiha ihlas okuyorum ancak yine de kurtulamıyorum hatta hem rüyada hem uyku felcindeyken okuyorum ama nafile. Çünkü cin şeytan gibi şeylerle alakası yok bence. Bu farklı bişey
Bunlar bi işe yaramıyosa benim uyku felci tekniklerini öğrenmen veya yenilerini üretmen şart. Allah yardımcın olsun.
Sadece Çok Önemli Olduğunu Düşündüğünüz Soruları Özel Mesaj ile Sorun.

_DeMoN_
Yaşadığınız İl: 9 Aydın

Okunmamış mesaj gönderen _DeMoN_ » 01 Tem, 09:06

Arkadas bendede vardi bu sorun. sen sadece ruyanda hizli hizli nefes al sonra etraf kararacak ve gozunu ac. tamamdir.D

Kullanıcı avatarı
Lycanthropy

Okunmamış mesaj gönderen Lycanthropy » 01 Tem, 10:18

_DeMoN_ yazdı:Arkadas bendede vardi bu sorun. sen sadece ruyanda hizli hizli nefes al sonra etraf kararacak ve gozunu ac. tamamdir.D
Hızlı hızlı nefes almak hemen yanında uyanık olan başka biri varsa işe yarıyor, sesin garipliğini farkedip uyandırıyor, onun dışında uyku felcinden çıkmaya yatmiyor.

Kullanıcı avatarı
UsTr
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Teşekkür etti: 88 kez

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 01 Tem, 11:08

Benim bu konuda hiç tecrübem yok.Ama aklıma garip birşey geldi.Lucid rüyadayken yine evinde,odanda uyumayı deneyebilirsin.Rüyada da uyursan gerçekten uyanabilirsin gibi birşey düşünüyorum.Çünkü lucid de rüya senin kontrolünde.Ama lucid de uyursan göreceğin rüya senin kontrolünde olmayabilir:Bu durumda normal bir uyku sürecine girip uyanabilirsin.Yani bir çeşit fikir :)

Kullanıcı avatarı
Lord_of_Hackland
Yaşadığınız İl: 12 Bingöl
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Teşekkür etti: 59 kez

Okunmamış mesaj gönderen Lord_of_Hackland » 01 Tem, 11:25

ruyadayken goz kapaklarini tut ve ayir...
boyle:
sag elinin bash parmagini sag gozunun alt kapagina koy...
sag elinin isharet parmagini ust kapaga koy...
sol elinle de ayni zamanda sol gozune ayni sheyi uygula...
sonra kapaklari ayir...
Mucizeyi yaratan inanmakdir
inanmayi bilmeyen,umud edemeyen hayatta boşluktan başka hic bir şey alamaz.hem de öyle bir boşluk ki,o boşluğu kimse dolduramaz...

http://www.facebook.com/pages/Tanri_ve_Biz/400593433321808