Teknik-Plan-Program ve İşe Yaraması

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
Budray
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 340 kez

Teknik-Plan-Program ve İşe Yaraması

Okunmamış mesaj gönderen Budray » 13 Nis, 20:56

Merhaba bu yazımda imajinasyon yapmanın püf noktalarından ve günlük hayatta işinize yarayacak bir kaç bir şey paylaşacağım. Direk bugünkü deneyimimi yazarak daha çabuk anlamanızı istiyorum,başlayalım.

Bugün başım çok ağrıyor. Bende uzun süre sonra kendimce imajinasyon yapıp geçmesini, biraz hafifletmeyi istedim. Yatağa uzandım ve ilk başta aklımda bir şey yoktu. Direk ağrıyı hissedip ve yok etmeye çalıştım. Fakat geçen şey sadece zamandı. Bunun yeterli olmadığını hissettim. Ve biraz düşündüm napayım diye. Ve elimi başımın üstüne koyup başımın içinde ki o ağrılı, kötü enerjiyi çekip sonra o enerjiyi nötrlesitigini düşünüp etrafa parıltı şeklinde yaymayı düşündüm. Sonra bunu uygulamaya koydum her adımı inanarak ve hissederek yaptım. (Hissetmek için o adımlar cidden oluyormuş gibi düşünün) Ve sonrasında ağrım baya hafifledi.

Bir plan veya teknik yaparken detaylı yapmaya özen gösterin. Yani aklınızda herhangi açıklık kalmasın. Aklınızda iyice somutlaşsın. Ben bunu ders çalışırken de fark ettim. Üstün körü bir plan yapınca bir süre sonra dağıldığımı biliyorum. Mesela sadece ders olarak düşünülence ve harekete geçince o zaman şunları farkediyorsun: Hangi konuya çalışacağım, hangi testi çözeceğim, bu test seviyeme uygun değilmiş, bu hoca güzel anlatmıyor… diye devam ediyor.

Aklınızda her şeyin tamam olması bence baya önemli. Mesela buna islam dininden örnek verelim. Ve namazı ele alalım. Günde 5 vakit:sabah, öğlen, ikindi, akşam ve yatsı. İlk başta niyet ediliyor ve sonra her hareket ve her hareketten sonra ne söylenmeli hepsi yazıyor. Ne kadarda ayrıntılı ve net. Her adımı yazmayacağım tabii ki de düşününce ne dediğimi daha iyi anlarsınız bence.

Ve küçükken beden dersinde hocanın uydurma oyunları, yarışmaları olurdu. Sınıf ikiye ayrılırdı ve yarışırdık. Benim en korktuğum şey hocayı anlayamamak ve sıranın en önünde olmak olurdu. O yüzden hep sıranın en sonlarında yer almak isterdim. Çünkü o zaman hocanın demek istediğini anlamayabilirdim. Ve arkadaşlarımı izleyerek iyice yapacağım şeyleri aklımda oturmasını isterdim. Sonuç olarak daha iyi oluyor tabii ki de :D

Parapsikolojiye başladığımdan itibaren sonuç elde ettiğim tekniklerin hepsi aklıma oturan, veya kurguladığım şeylerdi.