Telekinezi Nedir ve Telekinezi Nasıl Gerçekleşir? (Makale)

Telekinezi nedir? Telekinezi Nasıl Gerçekleşir? Telekinezi mekanizması ve Telekinezi nasıl gerçekleşir?

Moderatör: Sai

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1489
Yaş: 42
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 382 kez
Teşekkür edildi: 876 kez

Telekinezi Nedir ve Telekinezi Nasıl Gerçekleşir? (Makale)

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 08 Oca, 20:56

Telekinezi Nedir ve Telekinezi Nasıl Gerçekleşir? (Makale)
Resim

Telekinezi orjinal adıyla Telekinesis Yunanca bir kelimedir. "Uzak" anlamına gelen "Tele" kelimesi ile "hareket" anlamına gelen "Kinesis" kelimelerinin birleşmesi ile meydana gelmiştir. Uzaktan kontrol, uzaktan etki etme, uzaktan hareket ettirme gibi anlamlara gelir. Metapsişikler "Telekinezi" kelimesini kullanmayı tercih ederken Parapsikologlar "Psikokinezi" Yani ruhsal etki, zihnin veya ruhun maddeye tesiri demeyi uygun görmüşlerdir.

Telekinezinin Gerçekliliği

Telekinezi alanında şu ana kadar adları en çok duyulan iki isim bulunuyor. SSCB döneminde yaptığı çalışmalar kayda alınan Nina Kulagina ile "Parapsikoloji Kurumu" kurucularından olan Uri Geller. Her ne kadar telekinezi bilimsel olarak "ispatlanmamış" olarak zikredilse de yapılan çalışmalara bakıldığında hiçte öyle olmadığı görülmektedir. Youtube üzerinde Nina Kulagina ile ilgili kayıtları izleyecek olursanız doğrudan bir devlet tarafından çalışmaları kayıt altına alınan birisi için hile olduğunu veya olmadığını iddia etmek çok komik olacaktır. Burada her zaman olduğu gibi gene karşımıza bilimin gerçek kabul edebilmesi için aradığı nitelikler çıkıyor. Aynı şekilde tekrar edilebilir olması, bir başkası tarafından da koşullar sağlandığında yapılabilir olması. Oysa mevcut bilimin henüz anlayamadığı, çözemediği hatta kabullenemediği ruhla ilgili konularda kabul etmediği bir olgu üzerinden "yoktur" demesi pekte bilimsel görünmemektedir. Bu kabul etmediğiniz elma ağacının meyvesi olan elmanın var olup olmadığı konusunda fikir yürütmeye benziyor.

Nazar ve Telekinezi

Kültürümüzde "nazar" olarak bilinen etki de aslında bir nevi telekinetik bir konudur. Bazı insanlar doğuştan gelen bir yetenekle bir maddeye aşırı ihtiraslı baktıklarında veya aşırı sevinç kızgınlık gibi duygularla baktıklarında doğrudan etki etme yetisine sahiptirler. İnsanların rahatsızlanmaları, cisimlerin kırılması, aletlerin bozulması vs. bir çoğumuzun şahit olduğu durumlardır. Telekinezi ile arasındaki fark Telekinezinin kontrollü, Nazarın ise kontrolsüz oluşudur...

Devamında
* Telekinetik mekanizmanın işleyişi
* Başarılı olabilmek için yapılması ve dikkat edilmesi gerekenler


Konunun Devamı: https://www.parapsikoloji.net/telekinezi ... rceklesir/


İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Sizden Gelenler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir