ARKADAŞLAR BAKARMISINIZ

Aklınıza Takılan
Forum kuralları
* Açacağınız başlıkları konuya uygun olarak açınız, "Bakar mısınız", "Bir sorum olacaktı", "Biri baksın", "Yardım Edin" tarzı başlıklar açmayınız. Konuda bahsettiğiniz içeriğe uygun başlıklar açmanız soru veya sorununuzun kısa sürede cevap bulmasına yardımcı olacaktır. Gereksiz başlıklar herhangi bir uyarı verilmeden silinebilir.
* Forumlarda T.C. Yasalarına aykırı konu açmak ve konulara yazmaz,
* Genel ahlaka aykırı yazılar yazmak, resim-video ve çeşitli medyalar eklemek,
* Küfür ve aşağılama içeren yazılar yazmak,
* Dil, Din, Irk ve Mezhep ayrımı yapmak, kışkırtmak veya bunlara zemin oluşturmak,
* Ahlaki, Tarihi, Örfi ve Kültürel yapımıza aykırı konu başlatmak, konularda yazmak ve yayınlamak,
* Hangi nedenle olursa olsun Siyasi konularda başlık açmak, açılmışsa başlık altına yazmak; başka bir konu altında Siyasi konulara girmek, Siyasi tartışmalar başlatmak, başka konuları Siyasi tartışma malzemesi haline getirmek;
Forum ortamının sıhhati açısından Yasaktır. Bu kurallara uymayanlar hiçbir uyarı verilmeksizin Forumdan Uzaklaştırılacaklardır
T.KStyle
Teşekkür etti: 0

Re: ARKADAŞLAR BAKARMISINIZ

Okunmamış mesaj gönderen T.KStyle » 08 Ağu, 22:57

fotino yazdı:İsteyen kişi istediği konuda konuşabiliyor da biz din hakkında mı konuşuyamıyoruz.Lütfen iletilerinizi yazmadan önce önce biraz düşünün.T.KStyle ben sana namaz kılma demiyorum ki sadece neden namaz kıldığını soruyorum.Çünkü müslüman olmayan biri niye namaz kılsın ki bu onun hiçbir şeyine yaramaz.Eğer sevap kazanmak için çalışıyorsan müslüman olmadığın için sevap kazanamazsın. Üstelik "müslümanlıkta beğenmedim şeyleri size söylesem doğuşdan diretilen bir islamda hiç bir şey yanlış değildir herşey dogrudur onu sorgulamamız yanlışdır düşüncesinden dolayı anlayamazsınız" diyorsan onları söyle bakalım anlıyormuyuz anlamıyormuyuz.
anlamıyorsunuz. anlayanbilseydin şimdiye kadar ben söyledende anlardın :) ki İslam' a göre namaz sevap için kılınmaz Allah rızası için kılınır.

diğer arkadaşa cevap veriyorum : 2-3 beğenmediğim şeyden dolayı dinini bırakmak aptallık değil bırakmamak aptallıkdır . eğer beğenmediğin yanlış olduğunu düşndüğün bişey warsa ya olayı çözersin yada ayrılırsın olaya çözemeyeceğimize göre ayrıldım bende. sizin yaptığınız körü körüne bağlanmakdır

Kullanıcı avatarı
fotino
Yaşadığınız İl: 21 Diyarbakır
Burcunuz: Yengeç Burcu: 23 Haziran-22 Temmuz
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 33 kez

Okunmamış mesaj gönderen fotino » 09 Ağu, 09:01

T.KStyle yazdı:
fotino yazdı:İsteyen kişi istediği konuda konuşabiliyor da biz din hakkında mı konuşuyamıyoruz.Lütfen iletilerinizi yazmadan önce önce biraz düşünün.T.KStyle ben sana namaz kılma demiyorum ki sadece neden namaz kıldığını soruyorum.Çünkü müslüman olmayan biri niye namaz kılsın ki bu onun hiçbir şeyine yaramaz.Eğer sevap kazanmak için çalışıyorsan müslüman olmadığın için sevap kazanamazsın. Üstelik "müslümanlıkta beğenmedim şeyleri size söylesem doğuşdan diretilen bir islamda hiç bir şey yanlış değildir herşey dogrudur onu sorgulamamız yanlışdır düşüncesinden dolayı anlayamazsınız" diyorsan onları söyle bakalım anlıyormuyuz anlamıyormuyuz.
anlamıyorsunuz. anlayanbilseydin şimdiye kadar ben söyledende anlardın :) ki İslam' a göre namaz sevap için kılınmaz Allah rızası için kılınır.

diğer arkadaşa cevap veriyorum : 2-3 beğenmediğim şeyden dolayı dinini bırakmak aptallık değil bırakmamak aptallıkdır . eğer beğenmediğin yanlış olduğunu düşndüğün bişey warsa ya olayı çözersin yada ayrılırsın olaya çözemeyeceğimize göre ayrıldım bende. sizin yaptığınız körü körüne bağlanmakdır.
İslama göre namaz Allah içindir ama toplumda çoğu kişi Allah için değil sevap için cennet için namaz kılıyor.Ayrıca doğru diyorsun 2-3 beğenmediğin şeyden dolayı dini bırakmamak aptallıktır.Ama İslam dininde haklı yere beğenilmeyecek şey yoktur. Sen gerçek İslam'ı tanımamışsın aslında Türkiye gibi bir yerde zaten tanımak çok zor.Biraz daha araştırma yaparsan belki gerçek İslam'ı tanıyabilirsin.Bizim yaptığımız da taassup değildir.İslam'da taassup diye bir şey yoktur.Kim bir şeye körü körüne bağlıysa helak olur benim demek istediğim asla hiçbir şeye körüne körüne bağlılık yapmamıyız ama İslam hükümlerinin doğruluğuna da sonuna kadar inanırız.
“-Ya Rab, Sen bizim istediğimiz gibisin bizleri de kendi istediğin gibi eyle.”

Kullanıcı avatarı
**profesyonel**
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Teşekkür etti: 13 kez

Okunmamış mesaj gönderen **profesyonel** » 09 Ağu, 11:29

T.KStyle yazdı:

diğer arkadaşa cevap veriyorum : 2-3 beğenmediğim şeyden dolayı dinini bırakmak aptallık değil bırakmamak aptallıkdır . eğer beğenmediğin yanlış olduğunu düşndüğün bişey warsa ya olayı çözersin yada ayrılırsın olaya çözemeyeceğimize göre ayrıldım bende. sizin yaptığınız körü körüne bağlanmakdır
Çok merak etmeye başladım bu çözemediğin ve beğenemediğin şeyi söyle ki bizde bakalım yardım edelim.Ayrıca 2-3 beğenmediğin şeyden dolayı dinden çıkmamak aptallıktır demişsin o zaman senin dediğine göre herkes çıkar dinden o söylenenlerin amacı Kur'an da süs olması için değil insanların haramdan uzak durması içindir.Bir konu da paylaş ki bizde sana hak verelim
Tek bildiğimiz şey hiçbir şey bilmediğimizdir.

T.KStyle

Okunmamış mesaj gönderen T.KStyle » 09 Ağu, 15:24

fotino yazdı:
T.KStyle yazdı:

diğer arkadaşa cevap veriyorum : 2-3 beğenmediğim şeyden dolayı dinini bırakmak aptallık değil bırakmamak aptallıkdır . eğer beğenmediğin yanlış olduğunu düşndüğün bişey warsa ya olayı çözersin yada ayrılırsın olaya çözemeyeceğimize göre ayrıldım bende. sizin yaptığınız körü körüne bağlanmakdır.
İslama göre namaz Allah içindir ama toplumda çoğu kişi Allah için değil sevap için cennet için namaz kılıyor.Ayrıca doğru diyorsun 2-3 beğenmediğin şeyden dolayı dini bırakmamak aptallıktır.Ama İslam dininde haklı yere beğenilmeyecek şey yoktur. Sen gerçek İslam'ı tanımamışsın aslında Türkiye gibi bir yerde zaten tanımak çok zor.Biraz daha araştırma yaparsan belki gerçek İslam'ı tanıyabilirsin.Bizim yaptığımız da taassup değildir.İslam'da taassup diye bir şey yoktur.Kim bir şeye körü körüne bağlıysa helak olur benim demek istediğim asla hiçbir şeye körüne körüne bağlılık yapmamıyız ama İslam hükümlerinin doğruluğuna da sonuna kadar inanırız.
bak kendi kendine yanlışını vurguluyorsun biraz mesajlarına açık bırakmamaya dikkat et . ben dedimki : düz bakış açınızdan ve islamda her şey dogrudur sorgulamamız yanlışdır bakış açısından anlayamazsınız . ama sen hala islamda eksik yoktur beğenilmeyecek şey yokdur diyosun . şimdi bu kadar yüzüne vurdukdan sonra hala anlıyamıyor ve hala bana burada bişeyler yazıyorsan zekandan şüphe duyar ve Shamarchi'nin dediği gibi Önünde Saygı İçinde Eğilir Ve Senden Af Dilerim :)
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti T.KStyle mesajı için:
Shamarchi (10 Ağu, 19:33)
Değerlendirme: 1.85%

Kullanıcı avatarı
fotino

Okunmamış mesaj gönderen fotino » 09 Ağu, 17:00

Sen muhtemelen İslam'ı yanlış tanımışsın.Gerçek İslam'ı tanısan beğenilmeyecek bir şey olmadığını görürsün

T.KStyle

Okunmamış mesaj gönderen T.KStyle » 10 Ağu, 12:56

heh bak fotino kendi dediğinizi yalanlıyorsunuz artık senin gibi bir " insanla" tartışma gereği duymuyorum

Kullanıcı avatarı
fotino

Okunmamış mesaj gönderen fotino » 10 Ağu, 17:31

T.KStyle yazdı:heh bak fotino kendi dediğinizi yalanlıyorsunuz artık senin gibi bir "insanla" tartışma gereği duymuyorum
Sen bilirsin.

Kullanıcı avatarı
Shamarchi
Teşekkür etti: 2 kez

Okunmamış mesaj gönderen Shamarchi » 10 Ağu, 19:41

T.KStyle yazdı:heh bak fotino kendi dediğinizi yalanlıyorsunuz artık senin gibi bir " insanla" tartışma gereği duymuyorum

Kardeşim Aslında Fotinonun dediklerinin hepsine yanlış diyemeyiz. Şöyleki: Biz gerçektende İslam dinini tam bilmiyoruz. Neden?? Çünkü okumuyoruz. Okumaya başladığımızda (sadece kur'an değil. "Her ne kadar mitolojiye inanılmasada ateş olmayan yerden duman çıkmaz." Mitolojide okumamız lazım.) Daha sonra göreceksin ki benzerlikler var. Halk arasında "Lan sus çarpılacaksın" denilen konularda dahi düşününce "Acaba ne demek istemiş" deyip beynimiz patlayıncaya kadar düşündüğümüzde. Aslında Kimin haklı kimin haksız olduğunu göreceğiz ve islamı anlamış olacağız.

Saygılar...

T.KStyle

Okunmamış mesaj gönderen T.KStyle » 11 Ağu, 17:40

ben İslamı çzdük demedim zaten :) Diyememde böyle bir şey . sadace o lafım " İslamda Beğenilmeyecek bir şey yoktur " lafınaydı. önceki mesajlarıma göz atarsan anlarsın ne demek istediğimi :)