Maddeyi kontrol etmek üzerine 2

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
**profesyonel**
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 13 kez

Maddeyi kontrol etmek üzerine 2

Okunmamış mesaj gönderen **profesyonel** » 25 May, 22:10

Soruları bu sefer listeleyeceğim ve ona göre cevaplar vereceğim ilginizi çekene bakabilirsiniz.

1-Kaşığı nasıl büküyoruz?
2-Psi-ball gerçek değilse bile psi-balla benzer bir şey gerçekleştirilebilir mi?
3-Beyin gücü ile nasıl uçarız?
4-Neden imajine ederek beyin gücünü kullanabiliyoruz?
5-Beynin hangi bölgesi telekineziyi gerçekleştiriyor?
6-İnsanların aklını nasıl okuyabiliyoruz?
7-Geleceği nasıl görebiliyoruz?
8-Beyin gücü ile geleceğe veya geçmişe gitmek mümkün mü?

Cevap.1:Bükülen kaşıklar genelde metal olur(tahta kaşık büken gören olduysa söylesin).Şaka bir yana kaşığı bükerken telekinetik enerjiyi ısı enerjine dönüştürdüğümüzü düşünebilirsiniz ama neden biz bu ısıdan etkilenmiyoruz diye düşündüğünüzde ısıyla bükülmediğini anlarsınız.Zaten kaşığı sadece bir noktasından bükebilirsiniz.Bu noktada kaşığın en zayıf olan ve zaten biraz bükük olan kısmıdır.Hem eğiminden hem en ince kısım olduğundan yararlanarak kaşığı bükersiniz.Eğer beyin gücümüzle kaşığı bükebilseydik her köşesinden bükebilirdik.Tabi Beyin gücüyle bükülebilir de ama şu ana kadar gerçek anlamda beyin gücüyle kaşık bükeni görmedim.Videoları izleyerek kanmayın bunları yapanlar genelde ilizyonistlerdir.

Cevap.2:Hepimiz artık psi-ballın gerçek olmadığını biliyoruz.Peki bir enerji topu oluşturabilir miyiz sorusu akıllara yinede gelir.Enerjiyi başka bir enerjiye dönüştürebiliyoruz ama enerjiyi beyin gücümüzle yoğunlaştırabiliyor muyuz bilemeyiz.Eğer yapabilirsek çok yüksek seviyeye ulaşmışız demektir.Çünkü enerjiyi top haline getirebiliyorsak enerjiyi yoğunlaştırıyoruz demektir.Yoğunlaştırabiliyorsak enerjiyi maddeye dönüştürüyoruz demektir.

Cevap.3:Yerçekimi,kütle çekim kanunundan kaynaklanan bir şeydir.Bunu etkisiz hale getirebiliyorsak ağırlığımızı kontrol ediyoruz demektir ki buna cevap veremem çünkü fizikte kütle bir çok soruyla dolu.Yani bu soruyu günümüzdeki bilimle cevaplayamayız.

Cevap.4:Önceki yazımızda telekinezinin Beyinle doğrudan etkili olduğunu açıklamıştık.Burada da hayal gücümüzün etkisini açacağız.Şöyle ki hayal gücü bir simülasyon diyebiliriz.Bu simülasyon kimi zaman o kadar etkilidir ki mutlu olmamızı veya başka duygular yaşamamıza sebep olabilir.Beyin dalgaları duygulara göre değişiyorsa telekinetik enerji neden değişmesin(önceki yazıda ikisi arasındaki bağlantı mevcut) Bu yüzden buradan hayal gücünün dolaylı yoldan etkili olduğunu bilebiliriz.Asıl mesele duygularda gizli zaten kimi deneyler sonucu duyguların suları etkilediğini bile söylüyor(kar tanelerinin şekilleri duygulara göre şekillenebiliyor).Yani enerjiyi dönüştürmemizle duyguların arasında bir bağ var.Tabi enerjiyi nasıl kullanacağımızı hangi duyguya bağlı olduğuna göre belirliyoruz burada hayal gücünün yardımı var.

Cevap.5:Aslında önceki soruda cevabını vermiş olduk.Beynin duygularla ilgili olan küçük bir kısmı var muhtemelen telekinezi yapmamızı sağlayan iki bölümden birisi orası diğeri ise hayal gücünü gerçekleştirdiğimiz yer ki hayal gücünü kullanırken beynin bir çok bölgesinden yardım alıyoruz.Hatta beynin tamamına yakını bile diyebiliriz.En etkili olan kısım sadece duygularla ilgili kısım.

Cevap.6:Düşünürken beynin yaydığı dalgalar değişir bunu bizim beynimiz algılayabilirse diye düşünüyorum ama bu soruyu da tam anlamıyla cevaplayamayız.Sadece en yüksek olasılık dediğim gibi beynimizin diğer beynin dalgalarını algılayıp onları kodlaması(tıpkı ses dalgalarını kodlayarak algılamamız gibi).

Cevap.7:Aslına bakarsak geleceği görmenin mümkün olduğunu sanmıyorum.Çünkü gelecek adı üstünde henüz oluşmamıştır.Cevabı yeterli değil diyorsanız cevap.8 de daha detaylı açıklayacağım.

Cevap.8:Öncelikle geçmişe gitmek mümkün değildir.Çünkü geçmişe giderseniz ve geçmişe gitme nedeninizi yok ederseniz paradoks oluşturursunuz.Örneğin dedeniz öldüğü için geçmişe gittiniz ve dedenizi kurtardınız ama gittiğiniz zamanda dedeniz ölmemişse o zaman neden dedenizi kurtarmak için zamanda yolculuk yapmıştınız? gibi bir paradoks ortaya çıkar.Zaten bu tek başına cevaptır.Siz ister amaçsız zamanda yolculuk yapın ne yaparsanız yapın geçmişe gidemezsiniz.Doğa böyle bir şeye paradoksların varlığından dolayı izin vermez.Geleceğe gitmek de ise olaylar değişir.Zamanda yolculuk yaparken geleceğinize gittiğinizde(sadece giderseniz geçmişe geri dönemezsiniz yani tek yönlü bilet) paradokslar diye bir sıkıntınız yok zaten zaman geleceğe doğru aktığına göre evet! geleceğe gitmek mümkün! ama geleceğe gitmek için ışık hızına yakın hıza çıkmalısınız(izafiyet teorisi).Öyle pat diye geleceğe gidemezsiniz zaten geleceğe gidebilmek için şimdiyi yok saymalısınız.Çünkü gelecek oluşmamıştır.Siz gelecek oluşmadığı için ışık hızına yakın bir hıza çıkarak zaman algınızı değiştirirsiniz.Bu yüzden şimdiyi yok saymalısınız.Çünkü siz 1 gün gibi algılarken dışarda 2-3 gün geçmiş olacak.Yani filmlerdeki gibi makineyi ayarlayıp geleceğe gitmek mümkün değil çünkü "şimdide gelecek diye bir şey yoktur".
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti **profesyonel** mesajı için (toplam 2):
Energyy (26 May, 10:31) • Lord_of_Hackland (26 May, 21:02)
Değerlendirme: 3.7%

Tek bildiğimiz şey hiçbir şey bilmediğimizdir.

Kullanıcı avatarı
smile
Yaşadığınız İl: 55 Samsun
Teşekkür etti: 3 kez

Re: Maddeyi kontrol etmek üzerine 2

Okunmamış mesaj gönderen smile » 25 May, 23:04

**profesyonel** yazdı:

3-Beyin gücü ile nasıl uçarız?

Cevap.3:Yerçekimi,kütle çekim kanunundan kaynaklanan bir şeydir.Bunu etkisiz hale getirebiliyorsak ağırlığımızı kontrol ediyoruz demektir ki buna cevap veremem çünkü fizikte kütle bir çok soruyla dolu.Yani bu soruyu günümüzdeki bilimle cevaplayamayız.
günümüzdeki bilimin onda birini biliyo musun? herkes atıp tutuyo...
. . . . . . . . . . . . ................._ _ _ _ _ _ ____________

Kullanıcı avatarı
**profesyonel**

Okunmamış mesaj gönderen **profesyonel** » 25 May, 23:51

Günümüzdeki bilimin %10'unu bilmiyorum ama sana CERN deneylerini neden yaptıklarını araştırmanı öneririm.Orada higgs parçacığı(tanrı parçacığı da deniyor.) denen bir şey göreceksin işte onun cisme kütle kazandırdığı düşünülüyo ama ortada kanıt yok.Eğer kütle biliniyorsa hayatın boyunca araştır bakayım şu sorunun cevabını: Madde enerjinin yoğunlaşmış hali ise ve enerjinin kütlesi 0 ise madde kütleyi nasıl kazandı.Higgs parçacığı veya herhangi bir süpersimetri kullanmadan günümüz bilimiyle bu soruyu cevapla siteyi terkedeyim bir daha da bir şey söylemeyeyim bu konu hakkında...

Energyy
Yaşadığınız İl: 23 Elazığ
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Teşekkür etti: 10 kez

Okunmamış mesaj gönderen Energyy » 26 May, 10:31

**profesyonel** yazdı:Günümüzdeki bilimin %10'unu bilmiyorum ama sana CERN deneylerini neden yaptıklarını araştırmanı öneririm.Orada higgs parçacığı(tanrı parçacığı da deniyor.) denen bir şey göreceksin işte onun cisme kütle kazandırdığı düşünülüyo ama ortada kanıt yok.Eğer kütle biliniyorsa hayatın boyunca araştır bakayım şu sorunun cevabını: Madde enerjinin yoğunlaşmış hali ise ve enerjinin kütlesi 0 ise madde kütleyi nasıl kazandı.Higgs parçacığı veya herhangi bir süpersimetri kullanmadan günümüz bilimiyle bu soruyu cevapla siteyi terkedeyim bir daha da bir şey söylemeyeyim bu konu hakkında...
Bu adam sallamıyor gayet mantıklı teşekkür ediyorum
Herhangi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni; senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir.

Kullanıcı avatarı
Maximum
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Teşekkür etti: 27 kez

Okunmamış mesaj gönderen Maximum » 26 May, 11:25

7 ve 8e katılmadığımı belirtmek istiyorum.
Burdan nedenini de yazardim ama telden girdiğim için fazla uzun yazmak zor :-)

Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Teşekkür etti: 128 kez

Okunmamış mesaj gönderen turab » 26 May, 14:48

dostum böyle şeyler yapmadan önce belli bir profesyonellik seviyesine gelmen hatta fizikçi olman lazım. Yazını okumadım. Sadece gözüme çarpan soruya baktım. Oda 8. soru. 8. sorunun da cevabını 2 satır okudum ve bu bana yetti.

Birincisi geçmişte yolculuk yapılamaz demek çok yanlış.Paradokslar önemli tamam bahsettiğin paradoksuda biliyorum büyükanne büyükbaba paradoksu. Ama ayştaynın görecelilik kuramına göre bu mümkün olabilir niye mi ? çünkü ışık ve madde doğru orantılı. Işığı döndürürseniz maddede döner. Şuanda zaman makinası için buluş yapmaya çalışan fizikçi bile var. Ve nötronları geçmişe yollayabildi. Neyse, demem o ki emin olmadığın sorular hakkında kesin cevap verme.
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Kullanıcı avatarı
ChaTLacK
Yaşadığınız İl: 44 Malatya
Teşekkür etti: 107 kez

Okunmamış mesaj gönderen ChaTLacK » 26 May, 18:17

Yorumları dikkate almadan birşeyler sölemek istiyorum..Öncelikle herkes psi ball ın olmadıgını düşünmüyor hatta ben olmadıgını söyleyeni ilk defa görüyorum (Fırlatılamaz diyenler hariç) ve maddenin sadece enerjiden oluştugu düşüncesini açıkcası biraz yanlış görüyorum ...Ve yazında hep bilimsel şeyler aramışsın fakat bilim telekinezi-telepati türü şeyleri de yalanlıyor o zaman yazın baştan sona hatalı olur..
Gelecek-Geçmiş olayında ise kesinlikle gelecegi görmek mümkündür hem de tam anlamıyla mümkündür yoksa parapsikolojide durugörü denen bir alan olmazdı ki bizzat yapabiliyorum zaten o yüzden hiçbir şüphem yok..

Yanlış anlama sadece eleştiriyorum amacım tartışma çıkartmak degil , benim yanlış bildigim senin yanlış bildigin şeyler muhakkak vardır bunları tartışarak bulabiliriz ancak benim düşüncelerim bunlar varsa yanlış yada atladıgım biryer cevaplarınızı bekliyorum.. :)
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti ChaTLacK mesajı için:
**profesyonel** (26 May, 19:28)
Değerlendirme: 1.85%
"Aslında Herkes Dahidir.Ama Siz Kalkıp Bir Balığı, Ağaca Tırmanma Yeteneğine Göre Yargılarsanız, Tüm Hayatını Aptal Olduğuna İnanarak Geçirir."
ALBERT EINSTEIN

Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Teşekkür etti: 128 kez

Okunmamış mesaj gönderen turab » 26 May, 18:24

ChaTLacK yazdı:Yorumları dikkate almadan birşeyler sölemek istiyorum..Öncelikle herkes psi ball ın olmadıgını düşünmüyor hatta ben olmadıgını söyleyeni ilk defa görüyorum (Fırlatılamaz diyenler hariç) ve maddenin sadece enerjiden oluştugu düşüncesini açıkcası biraz yanlış görüyorum ...Ve yazında hep bilimsel şeyler aramışsın fakat bilim telekinezi-telepati türü şeyleri de yalanlıyor o zaman yazın baştan sona hatalı olur..
Gelecek-Geçmiş olayında ise kesinlikle gelecegi görmek mümkündür hem de tam anlamıyla mümkündür yoksa parapsikolojide durugörü denen bir alan olmazdı ki bizzat yapabiliyorum zaten o yüzden hiçbir şüphem yok..

Yanlış anlama sadece eleştiriyorum amacım tartışma çıkartmak degil , benim yanlış bildigim senin yanlış bildigin şeyler muhakkak vardır bunları tartışarak bulabiliriz ancak benim düşüncelerim bunlar varsa yanlış yada atladıgım biryer cevaplarınızı bekliyorum.. :)
Ben psi ball yok mu dedim ?
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Kullanıcı avatarı
ChaTLacK
Yaşadığınız İl: 44 Malatya
Teşekkür etti: 107 kez

Okunmamış mesaj gönderen ChaTLacK » 26 May, 18:33

Ben sen diyosun mu dedim ? İyi bak herkes psi ball ın olmadıgını düşünmüyor yazmışım .. Ve baştada yorumları dikkate almadan yazıyorum demiştim :)
"Aslında Herkes Dahidir.Ama Siz Kalkıp Bir Balığı, Ağaca Tırmanma Yeteneğine Göre Yargılarsanız, Tüm Hayatını Aptal Olduğuna İnanarak Geçirir."
ALBERT EINSTEIN

Kullanıcı avatarı
**profesyonel**

Okunmamış mesaj gönderen **profesyonel** » 26 May, 19:14

turab yazdı:dostum böyle şeyler yapmadan önce belli bir profesyonellik seviyesine gelmen hatta fizikçi olman lazım. Yazını okumadım. Sadece gözüme çarpan soruya baktım. Oda 8. soru. 8. sorunun da cevabını 2 satır okudum ve bu bana yetti.

Birincisi geçmişte yolculuk yapılamaz demek çok yanlış.Paradokslar önemli tamam bahsettiğin paradoksuda biliyorum büyükanne büyükbaba paradoksu. Ama ayştaynın görecelilik kuramına göre bu mümkün olabilir niye mi ? çünkü ışık ve madde doğru orantılı. Işığı döndürürseniz maddede döner. Şuanda zaman makinası için buluş yapmaya çalışan fizikçi bile var. Ve nötronları geçmişe yollayabildi. Neyse, demem o ki emin olmadığın sorular hakkında kesin cevap verme.
Ben stephan hawkingin söylediklerinden yola çıkarak söyledim.Zaten araştırma yaparak stephan hawkingin zamanda geriye gitme olasılığının olmadığını söylediğini bulabilirsin.Ayrıca söylediğim paradoks büyük anne büyük baba paradoksu değil.Zaman makinesini yapma nedenin varsa ve sen o nedeni düzeltmek için zaman makinesini kullanıyorsan ve o nedeni düzeltirsen zaman makinesi yapma nedenin artık olmayacağından zaman makinesini yapmamış olursun.Ayrıca sadece bu da değil solucan deliklerinin de zamanda yolculuk için kullanılamıyor olması ve ışık hızına yaklaştığında sadece zamanın yavaşlaması yani ışık hızına yakın hıza çıkarak geçmişe gidemezsin(ışık hızına çıkılamaz zaten eğer çıkılırsa denklem tanımsız oluyor eğer detaylı açıklama istersen öm den yazabilirim.) Işıkla madde doğru orantılı diyemeyiz.Işığı döndürürsen madde dönmez algın değişir çünkü gördüğün maddeler ışığı yansıttığı için görünen maddeler yani sen ışığı döndürürsen maddeyi de o döndürdüğün oranda farklı görürsün ama gerçekte madde olduğu gibi kalır.Bu arada zaman makinesini yapmaya çalışan bir çok fizikçi var ve genelde fizikçilerin bir çoğu da geçmişe yolculuk yapılamayacağını düşünüyor(kesin diyemeyiz öyle düşünüyorlar.) yani dediğim gibi geçmişe gitmek mümkün görünmüyor.Eğer fizik ve matematik alanında bilgin varsa lorentz dönüşüm denklemlerinden ve einsteinın kullandığı denklemlerden de yararlanarak anlatabilirim.Yine de fikrini bildirdiğin için teşekkürler...