Maddeyi kontrol etmek üzerine

Moderatör: Sai

Kullanıcı avatarı
**profesyonel**
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 13 kez

Maddeyi kontrol etmek üzerine

Okunmamış mesaj gönderen **profesyonel** » 25 May, 14:04

Bilmiyorum hiç düşündünüz mü ama neden insanlar telekinezi yapabiliyorlar.Daha doğrusu neden sadece insanlar telekinezi yapabiliyorlar ve bunlara yaparken ki enerji nereden geliyor.Yemeklerden aldığımız enerji vücut fonksiyonları için kullanıyor ve bilindiği gibi hücreden hücreye bile aktarılamıyorken telekinezi yaparken uzaktaki maddeye kadar ulaşıyor.Buradan telekinezi için kullandığımız enerjinin besinden gelmediğini düşünebiliriz gerçi ne kadar doğrudur o bilime kalmış bir şey.

Bu sorunun dışında diğer soru da saf enerji maddede bulunmaksızın gezip maddeye etki edebilir mi.Tahminim psişik enerji maddeye aktarılıp hareket enerjisine dönüştüğü yönünde ama bu maddeyi kontrol etmek değil enerjiyi kontrol etmektir.Tabi madde enerjinin çok yoğunlaşmış halidir ama maddeyi kontrol etmek enerjiyi kontrol etmekten daha kolaydır.Çünkü maddeyi buz kalıbı olarak düşünürseniz enerji buhardan katlarca düşük yoğunluğa sahiptir.Hatta d=m/v formülünden kütle 0 olduğundan yoğunluğu sıfırdır.Tabi ki yoğunluğu 0 olan bir şeyi kontrol etmek ve yönlendirmekle yoğunluğu pozitif sayı olan maddeleri kontrol etmek arasında dağlar kadar fark var.Sadece bu değil aynı zamanda enerji dönüşümlerini yapabiliyoruz.Hem de jeneratörler olmadan!

Bence bunlar üzerinde düşünülmesi gereklidir.İnsan enerjiyi bunun gibi kontrol ediyorsa herşeyi yapabilir zaten enerjiyi kontrol eden maddeyi kontrol eder demektir.Evrendeki herşeyi enerjiyi istediğimiz gibi kontrol ederek gerçekleştirebiliriz.Beynimizin etrafa yaydığı dalgaları biliriz belkide telekinezi yaparken bunun gibi dalgalar yayıyoruzdur.Tıpkı sesin enerji olması gibi bu dalgalarda enerjidir ve atomlar arasında iletilebilir.Kim bilir belkide beynin yaydığı dalgalar sayesinde maddeleri kontrol edebiliyoruz.Bilindiği gibi ses uzayda yayılmaz çünkü dalgalar iletilmek için maddeye ihtiyaç duyar.O zaman;

-Telekinezi enerjisi boşlukta yayılamaz.
-Yayılamadığı için boşlukta telekinezi yapılamaz.
-Telekinezi enerjisinin kaynağı beyindir.
-Telekinezi enerjisi,enerjilerin bilinen özelliği olan diğer enerjiye dönüşme özelliğine sahiptir.

bilgilerini buradan çıkarmak mümkündür.Peki insan nasıl jeneratör olmadan enerjiyi dönüştürebiliyor bu da bizim için sırlardan biri.Üstelik bu enerjinin kaynağı nedir ve bu enerjiyi tüketmek bizim için olumlu mu söyleyemeyiz.Gerçi telekinezi enerjisinin vücut fonksiyonlarında kullanılmadığını düşünürsek vücuda zararlı olmadığını bulabiliriz.Belki de biz enerji dönüşümünü beynimizin yardımıyla gerçekleştirebiliyorsak telekinezi enerjisi diye bir şey bile olmayabilir.Sonuçta enerji dönüşümünü nasıl gerçekleştirdiğimizi hiç birimiz bilmiyoruz.Nasıl potansiyel enerjiyi beyin gücümüzle hareket enerjisine çevirebiliyoruz.Enerji dönüştürmediğimizi varsayarsak zaten nasıl kuvvet uygulayabiliyoruz.Sonuçta var olmayan görünmez bir madde oluşturup maddeye kuvvet uygulasaydık enerjiyi yoğunlaştırma ve görünmezlik gibi önümüzde büyük sorular oluşturacak şeyler oluşacaktı ya da yoktan kuvvet meydana getirme gibi.

Düşüncelerimin bazıları yanlışta olabilir.Yazıların devamını getirmeyi ve telekineziye bilimsel bir açıklama getirerek kanıtlamayı planlıyorum tabi öncelikle kabul edilmesi gerek postülatlar var bunun için bu yazıyı yazdım doğru yanlarını ve yanlış yanlarını sizlere sormak için.Tabi bu düşünce yazılarından sonra bir kanıya varırsam postülatları oluşturup buna göre bir hipotez ortaya çıkartıcam.Bu yüzden eğer yanlış olduğunu düşündüğünüz yönleri varsa bildirmenize sevinirim.Ayrıca yazıyı okuduğunuz için teşekkürler...
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti **profesyonel** mesajı için:
Energyy (25 May, 15:07)
Değerlendirme: 1.85%

Tek bildiğimiz şey hiçbir şey bilmediğimizdir.

Kullanıcı avatarı
Maximum
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Teşekkür etti: 27 kez

Re: Maddeyi kontrol etmek üzerine

Okunmamış mesaj gönderen Maximum » 25 May, 15:31

Soruların listesini çıkar bence bu şekilde daha derli toplu olur ve üzerinde düşünmen kolaylaşır.

Kullanıcı avatarı
**profesyonel**

Okunmamış mesaj gönderen **profesyonel** » 25 May, 15:52

Önerin için teşekkürler.Yazdıktan sonra farkettim listesini çıkarmadığım için çok dağınık oluyor bir konudan diğerine geçiyor ve tekrar o konuya dönüyorum o yüzden dikkati dağıtıyor dediğin gibi en iyisi soruların listesini çıkarıp ona göre düşünmek.

Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Teşekkür etti: 128 kez

Okunmamış mesaj gönderen turab » 26 May, 14:42

enerji boşlukta niye yayılmasın ? O zaman astral seyahat nasıl yapıyoruz uzayda vs ?
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Energyy
Yaşadığınız İl: 23 Elazığ
Teşekkür etti: 10 kez

Okunmamış mesaj gönderen Energyy » 26 May, 14:46

turab yazdı:enerji boşlukta niye yayılmasın ? O zaman astral seyahat nasıl yapıyoruz uzayda vs ?
Doğru
Herhangi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni; senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir.

Kullanıcı avatarı
**profesyonel**

Okunmamış mesaj gönderen **profesyonel** » 26 May, 19:41

turab yazdı:enerji boşlukta niye yayılmasın ? O zaman astral seyahat nasıl yapıyoruz uzayda vs ?
Dikkatli bir şekilde okursanız her seferinde telekinetik enerji olarak bahsettim ve bu enerji türünü dalgalarla ilerleyen bir enerji olarak tanımladım.Bu yüzden boşlukta yayılamaz.Yoksa boşluk sandığımız kadar boş değildir çünkü enerjiyi barındırır.Açıklamak gerekirse bir çiftçi düşün ve bu çiftçi toprağı kazsın kazarken bir çukur ve bir tepe oluşturur.Bunun gibi yokluktan da enerji ve -enerji oluştu bu sayede ikisinin toplamı yine sıfır olacaktı.Sonra enerji yoğunluğunu artdırdı ve maddeyi oluşturdu diye gidiyor olay.Yani evren var olduğu için boşluk olarak adlandırdığımız her yer enerjiyle dolu yani enerji boşlukta yayılabilir.Benim bahsettiğim telekinetik enerji boşlukta yayılamaz çünkü tıpkı ses gibi dalgalarla iletilen bir enerji ve dalgalar ilerleyebilmek için maddeye ihtiyaç duyar.Boşlukta madde olmadığı için telekinetik enerji yayılamaz ama astral seyahatte kullandığımız enerji dalgalarla yayılan bir enerji değil.Bu yüzden boşlukta astral enerjiyle dolaşabiliyoruz.

Not:Kullandığım enerji -enerji ile ilgili konuda büyük sorular var mesela neden ikisi oluşunca birbirini sıfırlamadı veya neden her yerde enerji varken - enerji yok gibi zaten bu teori stephan hawkinge ait.Açıklamak için bunu kullandım ama evrenin her yerinde enerji olduğu bilinen bir bilgi.

Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Teşekkür etti: 128 kez

Okunmamış mesaj gönderen turab » 27 May, 17:47

**profesyonel** yazdı:
Dikkatli bir şekilde okursanız her seferinde telekinetik enerji olarak bahsettim ve bu enerji türünü dalgalarla ilerleyen bir enerji olarak tanımladım.Bu yüzden boşlukta yayılamaz.Yoksa boşluk sandığımız kadar boş değildir çünkü enerjiyi barındırır.Açıklamak gerekirse bir çiftçi düşün ve bu çiftçi toprağı kazsın kazarken bir çukur ve bir tepe oluşturur.Bunun gibi yokluktan da enerji ve -enerji oluştu bu sayede ikisinin toplamı yine sıfır olacaktı.Sonra enerji yoğunluğunu artdırdı ve maddeyi oluşturdu diye gidiyor olay.Yani evren var olduğu için boşluk olarak adlandırdığımız her yer enerjiyle dolu yani enerji boşlukta yayılabilir.Benim bahsettiğim telekinetik enerji boşlukta yayılamaz çünkü tıpkı ses gibi dalgalarla iletilen bir enerji ve dalgalar ilerleyebilmek için maddeye ihtiyaç duyar.Boşlukta madde olmadığı için telekinetik enerji yayılamaz ama astral seyahatte kullandığımız enerji dalgalarla yayılan bir enerji değil.Bu yüzden boşlukta astral enerjiyle dolaşabiliyoruz.

Not:Kullandığım enerji -enerji ile ilgili konuda büyük sorular var mesela neden ikisi oluşunca birbirini sıfırlamadı veya neden her yerde enerji varken - enerji yok gibi zaten bu teori stephan hawkinge ait.Açıklamak için bunu kullandım ama evrenin her yerinde enerji olduğu bilinen bir bilgi.

astralda kullandığımız enerji beynimizin enerjisi değil mi ? Astraldada insan kendi chi enerjisini kullanır nedeninide söyleyim. Astralda gümüş kordon adı verilen şey göbek deliğinde bulunur , insanın chi enerjiside göbeğindedir. Reiki ve ra sheeba gibi şifa sistemlerinde insanlar astral yapmadan önce chi enerjisini temizler ve oraya enerji verirler. Ve chi enerjisi astralda dahil telekinezi vs. heryerde kullandığımız enerjidir. Ve frekanslarda evrende yayılır. Dünyanın ve diğer gezegenlerin frekansları vardır. Beyin dalgasını buna benzetebilirsin. Yani telekinetik enerji astral enerji telepatik enerji diye bir ayrım yok
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Energyy
Yaşadığınız İl: 23 Elazığ
Teşekkür etti: 10 kez

Okunmamış mesaj gönderen Energyy » 27 May, 18:44

turab yazdı:
**profesyonel** yazdı:

astralda kullandığımız enerji beynimizin enerjisi değil mi ? Astraldada insan kendi chi enerjisini kullanır nedeninide söyleyim. Astralda gümüş kordon adı verilen şey göbek deliğinde bulunur , insanın chi enerjiside göbeğindedir. Reiki ve ra sheeba gibi şifa sistemlerinde insanlar astral yapmadan önce chi enerjisini temizler ve oraya enerji verirler. Ve chi enerjisi astralda dahil telekinezi vs. heryerde kullandığımız enerjidir. Ve frekanslarda evrende yayılır. Dünyanın ve diğer gezegenlerin frekansları vardır. Beyin dalgasını buna benzetebilirsin. Yani telekinetik enerji astral enerji telepatik enerji diye bir ayrım yok
Dünyada yaptıkta uzayda yapması kaldı :D
Herhangi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni; senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir.

Kullanıcı avatarı
serons25
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Teşekkür etti: 47 kez

Okunmamış mesaj gönderen serons25 » 28 May, 09:14

KARDEŞ BENİM YAZIMI OKU :D bak şimdi sen kendini ne sanıyorsun (yanlış anlama kötü anlamda sormadım) beden mi yoksa ruh mu sen bedenin enerjisi biterse o bedenden çıkarsın sen sadece ruhsun ayrıca bu bedenin enerjisi var ve o enerjiyi kontrol ederek vücudu kontrol edebiliyorsun sen ruhsun ve bedeni kontrol ediyorsun düşün bu telekinezi sayılmaz mı beden ruh dışıysa ruh dışı diğer maddeleri de kontrol edemez misin ayrıca aslında havada da boşluk vardır (atomların olmadığı diğer yerler) o zaman boşlukta da telekinezi yapılır ışık da bir enerjidir ve dünyaya etki eder bu yüzden telekinezi boşlukta yapılabilir bence :D
Bilgi edinmeden, okumadan, araştırmadan, aşırı fazla gitmemek suretiyle düşünün ve kesin bir karara varmayın.
İlim sonsuzdur.

Kullanıcı avatarı
Dogukan64
Yaşadığınız İl: 27 Gaziantep
Burcunuz: Yay Burcu: 22 Kasım-21 Aralık
Teşekkür etti: 23 kez

Okunmamış mesaj gönderen Dogukan64 » 28 May, 16:59

Eksik bilgi ses dalgaları mekanik dalgalardır. Bir de elektromanyetik dalgalar vardır. Beyin elektromanyetik dalga yayar. Elektromanyetik dalgalar boşlukta da yayılır. Mesela gprs sistemi, uydu sistemi vs. Uzaydan sinyal alıyor.
I don't care what would you want to do or what's your aim; If I know just one thing, do it right know.