Telkin Hazırlamada Kullanılan Programlar

telkin hazırlamadan kullanılan programlar, ses kayıt programı, ses işleme programı

Subliminal mesaj veya bilinçaltı mesaj, başka bir objenin içine gömülü bir işaret ya da mesajdır. Mesajlar normal algı limitlerinin altında bırakılarak, bilinçaltını etkilemek üzere hazırlanırlar.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Telkin Hazırlamada Kullanılan Programlar

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 15 Eyl, 17:50

Telkin Hazırlamada Kullanılan Programlar
Resim

Ses Kayıt Programı

Tanıtmayı düşündüğüm programları birer birer indirip kurarak görsel olarak ta yansıtmak istiyorum. Son yaptığım çalışmalardan sonra programlarda ne gibi değişiklikler olduğu konusunda pek bir fikrim yok. Siz tüm yazıyı bir anda okuyacaksınız ama aslında yazı her bir programı indirip kurarak aşama aşama yazılmış olacak.

Bu konuda çok sayıda alternatif var istediğini bir programı seçebilirsiniz. Ben telkin kayıtları yaptığım dönemde çok güzel sonuçlar aldığım için Sony'nin "Sound Forge Audio Studio" adlı programını kullandım. Sony'nin yazılım sitesinde programı göremedim ansak programın 12. Sürümü indirilebilir durumda. Aşağıdaki linkten indirip kurabilirsiniz.

Sony Forge Audio Studio 12 Resmi İndirme Linki: http://dl03.magix.net/trial_soundforge_ ... 12_dlm.exe

Resim

İndirme aracını indirdiğinizde ek olarak yüklemek istediğiniz seçime hazır yardımcı programlarda bulunuyor. Sadece kayıt programını seçerseniz 177 Mb. Tümünü seçerseniz toplam boyutu 1 Gb'ın üzerine çıkıyor.

Sony Forge Audio Studio 12 kurulumu tamamlandığında programı nasıl kullanacağımızı soran ekran geliyor. Eğer uzun süreli bir çalışma yapmayı düşünmüyorsanız deneme sürümü yeterlidir. Trial versiyon 30 gün boyunca kullanıma izin veriyor.

Resim

Yeni bir ses kaydı başlatmak için File/New veya CTRL+N

Resim

Kayıt kalitesi ile ilgili ayarları belirledikten sonra "Ok" ve "Record" veya CTRL+R

Resim
Resim

Şu an PC'de mikrofon takılı olmadığı için sizde sizde görüntü farklı olabilir. Eğer kayıt işlemine hazırsanız "Record" tuşuna basarak kayda geçebilirsiniz.

Kayıt işlemini tamamlayıp onayladığınızda aşağıdaki gibi ses dalgası tüm ayrıntıları ile görüntülenecektir. Ben örnek olması için bir video dosyası açtım.

Resim

Bu tarz programların en güzel yanı, istenmeyen kısımların kolayca çıkarılabilmesi. Kesmek istediğiniz bölümü tarayıp temizlemeniz yeterli. Böylece kayıt öncesini ve sonrasını kolayca istediğiniz yerde başlatıp bitirebilirsiniz.

Resim

Eğer isterseniz ses üzerinde farklı efektler uygulayabilirsiniz. Telkine ve müziğe göre sesinize farklı tonlar ekleyebilirsiniz.

Resim

Ses üzerindeki tüm işlemleriniz tamamlandığında kayıt formatını belirlemek amacıyla File/Save As (Yani farklı kaydet) bölümüne geliyoruz. Bu bölümde dosyamızı hangi ses formatında kaydedeceğimizi ve özelliklerini belirliyoruz. Wav formatı ses kaybının olmadığı (veya en az) formattır ancak çok fazla yer kaplar. Oluşturacağınız telkinlerin uzunluğuna göre ortalama 5 dakikalık bir ses kaydı 50 mb civarında tutacaktır.

Resim
Resim
Resim

3.20 sn süreli örnek ses dosyası wav formatında 33 mb iken aynı dosya 320 kb değerli ile 7 mb alan kapladı. 320 kb bizim için yeterli olacaktır. Yapay beyin dalgaları ile aynı anda kayıt yapmıyorsanız 256 kb hatta daha altı da yeterli olur.

Resim

Özellikleri onaylayıp "Save" ile ses dosyamızı kaydediyoruz.

Resim

Bu ses dosyasını diğer programlarda ileri boyutlarda ses işlemlerine tabi tutacaksanız wav formatında kaydetmeniz daha mantıklı olur. Ses dosyasına son halini verdiğinizde mp3 ile sıkıştırarak kaydedin. Bu ses dosyasını diğer programlar üzerinde dilerseniz Binaural etkilerde ekleyerek müzik dosyaları ile birleştirmek için saklıyoruz.

Ses ve müzik dosyalarınızı ileride karıştırmamak için

Telkinler (klasör)
hebe hübe telkini (klasör)
müzikler (klasör)
ses kayıtları (klasör)

Ses kayıt - hebe hübe 1 Orijinal

Ses kayıt - hebe hübe 1
Ses kayıt - hebe hübe 1 ekolu
Ses kayıt - hebe hübe 1 binarual etki
Ses kayıt - hebe hübe 1 eko+binarual+teta 7 hz

hebe hübe 1 - müzik+sonda delta 3 hz

Ses kayıt - hebe hübe 1 eko+binarual+teta 7 hz ++ hebe hübe 1 - müzik+sonda delta 3 hz

son kayıt hüptirik 1

Şeklinde de kaydedebilirsiniz.

Orijinal ilk kayıtlarınız üzerinde değişiklik yapmayın ne zaman tekrar kullanmanız gerekeceğini bilemezsiniz. Tüm değişiklikleri kopyalar üzerinde yapın. Orijinal kayıt dosyanıza dokunmayın. Etkileri azaltmak veya artırmak istediğinizde gene aynı orijinal dosyanın kopyası ile devam edersiniz. Her defasında tekrar tekrar kayıt yapmak zorunda kalmazsınız.

Eğer daha önce kendi sesinizi kaydedip dinlememiş ve benzer çalışmalar yapmamışsanız, büyük bir ihtimalle okuduğunuz her kelimeyi kendi sesinizi dinlediğinizde beğenmeyip tekrar tekrar tekrar kayıt yapmak isteyebilirsiniz. Onca emek verip orijinal dosyanız üzerinde deneme yanılma çalışmaları yapıp tekrar baştan başlamak şevkinizi kırabilir.


Konuyu aşama aşama yayınlayacağım için konu tamamlanıncaya kadar mesaj yoruma kapalıdır.

Düzenlenmiş konu: https://www.parapsikoloji.net/subliminal ... rogramlar/
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için (toplam 2):
Budray (15 Eyl, 19:01) • Uchiha Sasuke (16 Eyl, 00:59)
Değerlendirme: 3.7%


İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Telkin Hazırlamada Kullanılan Programlar - Ses İşleme Programları

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 17 Eyl, 20:38

Telkin metnimizi hazırlayıp kayıt işlemini tamamlamışsak şimdi sırada ses işleme ve birleştirmede kullanacağımız programlar var. Aslında kullanacağımız programlar amatör veya profesyonel müzisyenlerin kullandıkları programlar. İçlerinde barındırdıkları araçları biz telkin parçamızı hazırlamak için kullanıyoruz.

Kullanacağımız ilk program eski adı Cool Edit yeni "Adobe Audition" olan program. Programın ücretsiz deneme sürümünü https://creative.adobe.com/tr/products/ ... moid=KTKAX linkinden edinebilirsiniz. Ön yükleme programını kurduktan sonra eğer önceki programımız sırasında kurmamışsanız/kurulmamışsa "Creative Cloud" kurulacaktır. Creative Cloud Adobe'nin tüm programlarını sunduğu, güncellemeleri kontrol ettiği App merkezi diyebiliriz.

Cloud üzerinde "Audition" programını bularak deneme sürümünü yüklüyoruz.

Resim

Colud programı indirip yükledikten sonra program açılacaktır.


Resim

Program ses ile ilgili ihtiyaç duyacağınız çoğu aracı üzerinde barındırıyor. Effects bölümünden ses üzerindeki detaylarda istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Telkin hazırlama konusunda kendinizi geliştirdikçe program üzerindeki hangi detayın nerede işinize yarayacağını da göreceksiniz. Programı keşfe çıkıp ses ve müzikler üzerinde ayrıntılı önizlemeler yapın, keşfettikçe detaylar ilginizi çekecektir.

Resim

Programda ses kaydedici araçlarda mevcut. Dilerseniz herhangi bir ses dosyası üzerine istediğiniz noktalara farklı kanallardan kayıtlar yapabilirsiniz.


Resim

Gene bu programla yapacağınız değişiklikleri de ilk konuda olduğu gibi orijinal dosyaların kopyaları üzerinden yapmayı unutmayın.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Yönetici mesajı için:
Budray (17 Eyl, 21:10)
Değerlendirme: 1.85%
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Telkin Hazırlamada Kullanılan Programlar - Ses Birleştirme Programı Acid Pro

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 20 Eyl, 00:52

Son aşamada seslendirip kaydettiğimiz ve belirlediğimiz müzik dosyasını birleştirmek için Sony Acid Pro 7 programını kullanıyoruz. Program hakkında detaylı bilgi almak için http://www.sonycreativesoftware.com/pro ... pageid=119 linkini indirmek için de http://dl03.magix.net/trial_acid_pro7.exe?dwl=1 linkini kullanıyoruz. İndirme programı ile aşağıdaki programları indirip kurabilirsiniz.

Eğer sadece ses dosyalarını birleştirecekseniz ACID Pro 7 yeterli. Müzikle ilginiz varsa tümü işe yarar programlar.

Resim

Kurulum tamamlandıktan sonra Trial versiyon olarak programı kullanabilirsiniz.

Resim

Ses dosyalarını birleştirirken ihtiyaç duyacağınız tüm ayarlar program üzerinde bulunuyor.


Resim

Örnek iki ses dosyasını birleştirelim. CTRL+N ile yeni bir proje başlatalım. Dilerseniz projeye başlamadan müzik dosyanıza gerekli bilgileri girebilirsiniz

Resim

"Audio" bölümünden ses dosyanızla ilgili gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Eğer ileri düzeyde bir çalışma yapıyorsanız ayarları ona göre düzenleyebilirsiniz. Ancak standart bir çalışma için dilerseniz bu bölüme dokunmadan da devam edebilirsiniz.

Resim

Alt bölümden ses dosyalarınızın olduğu klasöre girerek, ses dosyanızı yukarıya taşıyın.

Resim

Ses dosyalarını fare ile sürüklemeniz yeterli. Ses dosyalarının hangisinin önce başlamasını istiyorsanız onu sola daha yanaşık yapın.

Resim

Ses dosyaları taşındıktan sonra ses analizi yapılarak ses grafiği gösterilir. Bu kısımları eğer yapacağınız ek bir iş yoksa "Next" ile geçiniz.


Resim

Kullanacağınız tüm ses dosyalarını taşıdıktan sonra DB (desibel) ayarlarını yapmak için kulaklık kullanmanızı öneririm. İşaretli bölümü sola yanaştırarak sesi düşürebilir, sağa yanaştırarak artırabilirsiniz.


Resim

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra File/Render As üzerinden kayıt işlemine geçiyoruz.

Resim

Kaydedeceğiniz formatı seçerek "Custom" bölümünden gerekli kalite ayarlarını ve ID girişlerini yaparak ses dosyanızı kaydedebilirsiniz. MP3 256 kb yeterli olacaktır. Ama farklı alternatifleri de deneyebilirsiniz.

Resim

Resim

Bu aşamaya kadar eğer kullanabileceğiniz bir bilgisayarınız varsa bireysel ihtiyaçlarınızı karşılayacak telkinleri hazırlayıp kaydedebilirsiniz. Kullanılan programlarda ayrıntı çok fazla olduğu için daha fazlası için biraz keşif yapmanızı tavsiye ederim. Deneme yanılma yoluyla da çok kaliteli telkinler üretebilirsiniz.

Benim burada paylaştığım programlar aslında kökenleri eski programlar Win 10 kullanıyorsanız bunu farkedeceksiniz. Mutlaka alternatifleri vardır.

Cep telefonları için de büyük ihtimal alternatif programlar sunulmuştur. Bilgisayarı olmayanlar kullandıkları işletim sistemlerine göre app bakabilirler.

Bundan sonraki bölümlerde (zamanı belirsiz) konu; Yapay beyin dalgalarının üretimi, kullanımı ile ilgili programlar ve yapılması gerekenler..


Düzenlenmiş konu: https://www.parapsikoloji.net/subliminal ... rogramlar/
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.

Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Re: Telkin Hazırlamada Kullanılan Programlar

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 20 Eyl, 00:52

Takıldığınız veya sormak istediğiniz bir konu olursa buradan paylaşabilirsiniz.
İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Subliminal (Bilinçaltı Mesaj) Telkin Nasıl Hazırlanır?” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir