Telkinlerin Etki Mekanizması ve Bir Örnek

telkin nasıl etki eder, telkinin etki mekanizması nasıl çalışır telkin nasıl etki eder, subliminal mesaj nasıl etki eder

Subliminal mesaj veya bilinçaltı mesaj, başka bir objenin içine gömülü bir işaret ya da mesajdır. Mesajlar normal algı limitlerinin altında bırakılarak, bilinçaltını etkilemek üzere hazırlanırlar.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Yönetici
Site Yöneticisi
Mesajlar: 1508
Yaş: 41
Kayıt: 31 Eki, 15:25
Yaşadığınız İl: 7 Antalya
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 369 kez
Teşekkür edildi: 858 kez

Telkinlerin Etki Mekanizması ve Bir Örnek

Okunmamış mesaj gönderen Yönetici » 12 Eyl, 20:36

Telkin Etki Mekanizması ve Bir Örnek
Resim

Örnek olarak Sigara bırakmayı ele alalım.

1- Hipnozla: Denek uyutulur. Derinleşmesi sağlanır. İleri düzeydeyken. Kendisine şu telkin verilir. (basit olarak ayrıntıları geçiyorum) "Biraz sonra sigara yakacaksın, içine çektiğinde iğrenç ve acı bir tat alacaksın. Sigara dumanının ulaştığı tüm noktalarda bu acıyı ve iğrenç tadı hissedeceksin. Midem bulanacak ve bunları her sigara yakıp içine çektiğinde yaşayacaksın" Tabi bu biraz sadistçe bir telkin ama birazdan kişiye verilen sigaradan sonra gerçekten söylenilenler olur. Yüzünü buruşturur, derin derin öksürür, karnını tutar ve gözlerinden yaşlar gelinceye kadar işkence çeker. Telkinin etkisi devam ettiği sürece ve uyandırıldıktan sonrada bunun devam edeceğini söylediğinizde bir süre daha bunları yaşar ve sigaradan uzak durur. Taaaki beynin artık gerçek dünyada olduğunu ve artık kendisine onları yaşamayacağına inandırana kadar. Bu yüzden de bu seanslar belirli aralıklarla tekrarlanır.

2- Telkin: Telkinde bu durum çok daha uzun bir zamana yayılır. Hipnozdaki gibi o anda gerçeklik yaşatılamayacağı için, sigarayı bırakması için gerekli telkinler verilir. Sigaranın zararları sıralandıktan sonra "Sigarayı belirlediğin günde bırakacaksın. Sigara içmek istediğinde sigaranın ne kadar zararlı olduğunu hatırlayacaksın, Sigaranın tadı gün geçtikçe daha da kötüleşecek ve artık tiksinti vermeye başlayacak, Öyle ki mideni bulandırmaya başlayacak. Sigaranın dişlerinde yapışan katranını sürekli hissederek rahatsız olacaksın. Sigarayı bırakacak güç ve irade sende var ve sigarayı belirlediğin günde bırakacaksın" Tarzında güçlendirici, yıldırıcı ve cesaretlendirici telkinler verir. Tabi ki bir süre sonra ki genelde bu telkinin ve ihtiyacın gücüne göre kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum 3 ile 1 veya 2 hafta içerisinde etkisini göstermeye başlayacaktır. Ve gerçekten de bir süre sonra sigaranın tadı çekilmez hal almaya başlayacak. Çünkü eskiden farkında olunmadan yakılan sigara artık farkında olunarak yakılacak ve etkileri, tadı, ağızda yapışıp kalan katranı daha fazla hissedilmeye başlanacaktır. Geniş bir zamana yayılarak telkinler verildiği içinde bilinçaltı bu telkinleri artık gerçek hissettiğimiz yaşantıya beyin kimyasallarını kullanarak yansıtacaktır.
Aslında yukarıda dediğim gibi ihtiyaç ve telkinin gücüne göre çok daha kısa sürede sonuç alınabiliyor ama normal durumlarda telkinin gerçeklik mekanizmasından geçip hissetmemiz ve yaşamamız için belli bir süreye ihtiyacı oluyor.

Bazen Telkinler bizi çok şaşırtan bir şekilde etkisini gösterir. Bunun için en güzel örnek DEPRESYON'dur. O kadar kötü ve çekilmez gelmeye başladığında hayat Telkin'in kullanılmaya başlaması ile bir anda kuşlar, çiçekler, böceklerle dolu bir yaşantının var olduğunu görmeye başlarsınız.

Bazen hepimiz o kadar kötü bir dönemden geçeriz ki gerçekten hayat çekilmez ve hiç tad alınmaz bir hale gelir. Beynimiz, zihnimiz sürekli bize mutsuzluk verecek kimyasallar salgılayıp karamsar görüntülerle donatır yaşantımızı. Güzel nedenler gider herşeyin kötü yanları kalır geriye. Hayat tüm siyahlarıyla üzerimize kalın bir duvar örer ve bir türlü aşamayız o duvarı.

İşte bu durumda Telkin gerçekten çok büyük yararlar sağlar. Bir süre uygulanan telkinden sonra. Genelde herşey bir sabah uyandığınızda değişiverir. Bir gariplik vardır. Uyandığınızda kendinizi çok dinç ve dinlenmiş hissedersiniz. Daha önce hiç dikkatinizi çekmeyen pencereden süzülen güneş ışıkları dikkatinizi çeker. Karnınız çok açtır. Tüm bedeniniz enerjiyle dolup taşmaktadır. Gözleriniz çakmak çakmaktır. Başınız ağrımıyordur. Çok hafiflemişsinizdir. Bunun nedeninin telkinler olduğunu (Veya Telkin kullanmamışsanız Beyniniz kendinizi toparlamak için kendiliğinden ürettiği telkinler, hayaller, zoraki yaptırdığı sohbetler) olduğunu anlayamazsınız. Şaşırırsınız ama neticede herşey artık güzeldir ve yatağınızdan hızla kalkarsınız. Etrafa gülücükler dağıtırsınız. Şakalaşırsınız vs. Ve herşey yoluna girmiştir.


25 Ağustos 2006
Konu daha önce, 27 Haziran 2006 Tarihinden başlayarak yazı dizisi halinde akreportal üzerinde Telkin Kategorisinde yayınlanmıştır. İçeriğe dokunmadan sadece görülen/görülmüşse imla hataları düzeltilmiştir.


İlmin Kaynağı Allah'tır. O'na Uzak Olan Şeytana Yakın Olur. Allah'a Yakın Olan ise Tüm İlimlere Layıkıyla Vakıf Olur.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Subliminal (Bilinçaltı Mesaj) Telkin Nasıl Hazırlanır?” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir