Meditasyon Nasıl Yapılır

Forum kuralları
* Forum içeriğini diğer forumlarda paylaşmak
* Forumda alınan kararları diğer forumlarda açıklamak
* Forumlara ait özel kuralları ihlal etmek
* Forumlardan diğer alanlara alıntı ve kopya yapmak
Kesinlikle yasaktır. Kural ihlali tespit edildiğinde uyarılmaksızın üyelik silinecektir.
Kullanıcı avatarı
mekanik1395
Mesajlar: 321
Yaş: 23
Kayıt: 27 Şub, 20:45
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 3 kez

Re: Meditasyon Nasıl Yapılır

Okunmamış mesaj gönderen mekanik1395 » 26 Mar, 23:26

options yazdı:sen sadece enerji için mi namaz kılıyorsun
Tabikide hyr ben zatn bu işe başlamadan önce namaz kılıyodum böle bir şey duydum araştırdım fln doğru olduğunu gördm hala kılmaya dewam ediyorum yani değişen bişi yok :)


FARKINDALIK !!! Her şeyin başı..


Kullanıcı avatarı
options
Mesajlar: 609
Yaş: 22
Kayıt: 07 Mar, 15:55
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 5 kez

Re: Meditasyon Nasıl Yapılır

Okunmamış mesaj gönderen options » 26 Mar, 23:29

iyi o zaman
Biraz ara verelim.

Amaterasu
Mesajlar: 244
Yaş: 26
Kayıt: 26 Mar, 22:40
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Kova Burcu: 22 Ocak-19 Şubat
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: İzmir
Teşekkür etti: 0
Teşekkür edildi: 9 kez

Re: Meditasyon Nasıl Yapılır

Okunmamış mesaj gönderen Amaterasu » 16 Nis, 11:22

Bir ilahiyatçıdan alıntı

Yoga İslam kültüründe olmayan ve aslı hindistana dayanan bir akımdır. Yoga yapılırken çeşitli düşünceler ve hareketlerle beden ve ruh rahatlatılmaya çalışılır. Eğer bu yapılan hareketler ve söylenen sözler islamiyete ve islami ruha aykırı ise bunu yapmak caiz değildir.

Diğer bir husus ise insanlar bunu bedensel ve ruhsal yönden rahatlamak için yapıyorlarsa, bunun yerine islamiyetin emrettiği ibadetleri yapmak daha iyidir. Çünkü yapılan ibadetler (namaz, oruç vs.) hem insanın ruhunu rahatlatır hem de insanın bedeni yönden sıhhat bulmasını sağlar. Ayrıca bu ibadetleri yapmakla kendi dininin emirlerini yerine getirmenin verdiği bir huzur hali yaşanır. İbadet yerine yapılan sun'i hareketler ibadetin yerini tutamaz. Namaz ve oruç gibi ibadetlerin madden ve manen insana verdiği faydalar ilmen dahi isbat edilmiştir. Yüce rabbimiz Kuran-ı Kerim'de “Kalpler yalnız Allahı zikretmekle mutmain olur.” buyurmuştur.
And when I breathed, my breath was lightning

Kullanıcı avatarı
kara952
Mesajlar: 112
Yaş: 23
Kayıt: 02 Mar, 19:07
Konum: Masa üstü pc'mden :D
Teşekkür etti: 3 kez
Teşekkür edildi: 1 kez

Re: Meditasyon Nasıl Yapılır

Okunmamış mesaj gönderen kara952 » 16 Haz, 00:32

options yazdı:Nerede olursanız olun Meditasyon ile Stresinizden Kurtulabilirsiniz

Meditasyon ile günün stresinden kurtularak taptaze bir zihne ulaşabilirsiniz.Evde,otobüste,işte kısaca siz neredeyseniz orada. Nasıl mı işte başlıyoruz.Meditasyon nedir

Meditasyon yüzyıllardan beri uygulanmakta olan bir yöntem olup,önceleri insanların iç dünyalarını anlamaları için kullanılan bir metot idi.Günümüzde ise bir çok insan meditasyonu rahatlamak ve stresini azaltmak için kullanmaktadır.Türkçe anlamı "derin düşünmedir".

Meditasyon yapmak ;derin bir rahatlama ve sakinlik verirken zihninizi ise olabildiğince durgunlaştırır. Duygusal olarak stabil bir yapıya kavuşursunuz,işin en güzel tarafı ise bütün bu etkiler meditasyonunuzu bitirdiğinizde sona ermez.Meditasyonun duygusal ve fiziksel yapınıza etkileri sayılmayacak kadar çoktur.

Meditasyondan korkmayın!.Herkes meditasyon yapabilir.Basittir,ucuzdur,özel ekipman gerektirmez. Günde birkaç dakikanızı harcayarak her yerde meditasyon yapabilirsiniz –işte olsanız yahut bir yürüyüşte veya bir doktorun ofisinde beklerken…

Meditasyon ve Hastalıklara etkisi

Birçok sağlıklı insan meditasyonu vücutlarını rahatlatmak ve streslerini azaltmak için kullanmaktadır. Fakat eğer bir rahatsızlığınız varsa (özelliklede stresten kaynaklanan) meditasyon sizin için faydalı olabilir.Bu konularda dünyadaki araştırmalar devam etmektedir.Bazı araştırmalar gösteriyor ki meditasyon şu gibi rahatsızlıklarda hastalara yardımcı olabiliyor.

Alerjiler

Bunalım

Romatizma

Astım

Kanser

Depresyon

Tansiyon

Kalp rahatsızlıkları

Meditasyon bu hastalıkları yenmenizde faydalı olabilir. Fakat sakın unutmayın ki hiçbir zaman bilimsel tedavinin yerini alamaz!

Pratik Meditasyon Teknikleri

Burada nerede olur sananız yapabileceğiniz bazı meditasyon metotları veriyoruz.

Derin nefes alın:Bu teknik yeni başlayanlar için çok uygundur zira nefes almak doğuştan gelen bir fonksiyondur.Bütün ilginizi nefes almanız üzerine toplayın.Burun Deriklerinizden nefes alıp verirken duygularınıza odaklanın.Sanki balkondan dışarıyı izliyormuş gibi iç dünyanızı dinleyin.Derin ve yavaş nefes alın.

Vücudunuzu Tarayın: Bu tekniği kullanırken ilginizi vücudunuzun değişik bölgelerinde toplayın.Bütün vücudunuzu nefes alıp verme eksersiziyle tarayın.

Bir kelimeyi tekrarlayın :Kendi yaratacağınız bir kelimeyi yüksek sesle yahut içinizden tekrarlayın

Yürürken Meditasyon.:Yürürken meditasyon yapmak rahatlamanın etkili ve sağlıklı bir yoludur.Bu tekniği uygularken temponuzu ayarladıktan sonra ayaklarınıza ve bacaklarınıza odaklanın.Ayaklarınız ve bacaklarınızı hareketlerini içinizden tekrarlayın

Sevdiğiniz bir objeye odaklanın: Bu meditasyon tekniğinde ise gözlerinizi kapatarak sevdiğiniz bir objeye odaklanın.

Meditasyon yapmak oldukça kolay ve basittir.Tüm teknikleri ve sayfalarca anlatılan metotları bir kenara bırakın.Meditasyon özünde insanın tamamen kendine vakit ayırması ve kendisini dinlemesidir


Alıntıdır. // beyingucu.net
Teşekkürler...
Dersin bitmesine sayılı dakikalar kala, öğretmenin "Çocuklar sorusu olan var mı?" sorusuna, "Var hocam..?" diyen kişi haindir.


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Telekinetik Akedemi” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir