Atv Haber FBI'Dan Şok Açıklama:Uzaylılar Var.

Moderatör: Sai

Forum kuralları
* Forumlarda T.C. Yasalarına aykırı konu açmak ve konulara yazmaz,
* Genel ahlaka aykırı yazılar yazmak, resim-video ve çeşitli medyalar eklemek,
* Küfür ve aşağılama içeren yazılar yazmak,
* Dil, Din, Irk ve Mezhep ayrımı yapmak, kışkırtmak veya bunlara zemin oluşturmak,
* Ahlaki, Tarihi, Örfi ve Kültürel yapımıza aykırı konu başlatmak, konularda yazmak ve yayınlamak,
* Hangi nedenle olursa olsun Siyasi konularda başlık açmak, açılmışsa başlık altına yazmak; başka bir konu altında Siyasi konulara girmek, Siyasi tartışmalar başlatmak, başka konuları Siyasi tartışma malzemesi haline getirmek;
Forum ortamının sıhhati açısından Yasaktır. Bu kurallara uymayanlar hiçbir uyarı verilmeksizin Forumdan Uzaklaştırılacaklardır
Kullanıcı avatarı
turab
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 128 kez

Re: Atv Haber FBI'Dan Şok Açıklama:Uzaylılar Var.

Okunmamış mesaj gönderen turab » 27 Ağu, 14:45

cinlerden bahsetmiş olması imkansız çünkü cinler insanlardan üstün değildir. kurandada geçer cinlerin en akıllısı insanların en aptalına eşittir.Cin olamaz melek zaten olamaz iradesiz.Size evreni şöyle açıklayıp biz 1 gök adada yaşıyoruz samanyolu gökadası dünya adlı gezegen. 1 gök adada 200 milyar gezegen 200 milyar yıldız vardır.tabi bu her gök adaya göre değişir. evrendede Milyarları geçin aklınızın alamayacağı hatta bu sayıya tekamül eden bir sözcük bile bulunamamıştır. şimdi sizden bir matematik hesabı istiyorum sadece 2 gök adacığı 400 milyarla çarpın. Ve tüm evrenden 2 gök ada çıkartın sonucu size söyleyimi 0. o çıkan 2 gök ada ve 800milyar evrene oranla fark edilmeyecek bir rakamdır. kimse dünyanın yada samanyolunun yok olduğunu anlayamaz

uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Kullanıcı avatarı
Waltor
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Teşekkür etti: 0

Okunmamış mesaj gönderen Waltor » 27 Ağu, 14:49

turab yazdı:
Waltor yazdı:
turab yazdı:kuran-i kerim insandan daha zeki bir varlık var diyor buyrun :

İsra suresi 70. Ayet Çeviri Diyanet :

Ve lekad kerremnâ benî âdeme ve hamelnâhum fîl berri vel bahri ve razaknâhum minet tayyibâti ve faddalnâhum alâ kesîrin mimmen halaknâ tafdîlâ(tafdîlen).

Andolsun, biz insanoğlunu şerefli kıldık. Onları karada ve denizde taşıdık. Kendilerini en güzel ve temiz şeylerden rızıklandırdık ve onları yarattıklarımızın birçoğundan üstün kıldık.
Bu daha zeki varlık olduğunu kanıtlamaz eşitlikten bahsediliyor olabilir. Ve eşit olduğumuz canlı varlığından haberimiz olmadığı bir astral varlık da olabilir. Onları geçtik bu olayın tam blue beam projesinin gerçekleştirilmesine yakın bir zamanda olduğuna ne dersin? Ya bunlar komploysa?

KARDEŞİM BURDA NERDE EŞİTLİKTEN BAHSEDİYOR AYET AP AÇIK. BİR ÇOĞUNDAN DEMEK EŞİT Mİ DEMEK ? ALLAH AŞKINA BİRAZ OBJEKTİF OLUN
Bir çoğundan üstün kıldık diyor. Kılmadıkları illa ki bizden üstün olmak zorunda değil. Şöyle düşün insanları iki gruba ayıralım. 1. gruba deniyorki sizi birçok canlıdan üstün kıldık. Birçok kişinin dışında kalanlarda 2. grup. Ama iki grupta insan. İki grupta eşit. Hiçbiri birbirinden üstün değil birbirlerine eşitler. Ama 1. gruba sizi birçok canlıdan üstün kıldık deniyor yine de ikisi de eşit oluyor. Tabii kastedilen daha üstün bir varlık ta olabilir. Ama eşit bir varlıkta olabilir. Örnekteki 1. grubu insan olarak düşünelim 2. gruptakilerin de ne olduğunu bilmediğimiz ayetteki kastedilen canlılar olarak değiştirelim. Umarım anlatabilmişimdir. İsteyen inansın isteyen inanmasın ben böyle inanıyorum. Yanlışım olabilir. Varsa ve kendim inanırsam yanlışımın olduğuna özür dilerim yani.

Kullanıcı avatarı
UsTr
Yaşadığınız İl: 35 İzmir
Burcunuz: Balık Burcu: 20 Şubat-20 Mart
Teşekkür etti: 87 kez

Okunmamış mesaj gönderen UsTr » 27 Ağu, 14:51

Basit düşünelim.Kuran'ı ve diğer bütün bilimsel olasılıkları bir kenara atarak düşünelim.Sonsuz uzay boşluğu.Sonsuz evren.Bu kadar büyük evren ve bu kadar sonsuz gezegen sadece 7 milyar insan için midir ? Bence değildir.Bana ters geliyo.Bu kadar büyük evren niye sadece biz insanlara verilsin ki ? Bence var.Ama filmlerdeki gibi üst teknoloji ışın silahları,lazer kılıçları filan olduğunu sanmıyorum.Bizden üstün teknolojide olabilir.Yada mağara adamları gibi ilkel olarakda yaşıyo olabilirler.Belkide düşünemiyolar.Belkide teknolojiye ihtiyaçları yok.Ortada 1001 türlü olasılık olabilir.Ama görmediğimiz bişeye de yok diyemeyiz :)

Kullanıcı avatarı
turab

Okunmamış mesaj gönderen turab » 27 Ağu, 14:53

kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...
uubam.com

Kullanıcı avatarı
Waltor
Yaşadığınız İl: 34 İstanbul
Teşekkür etti: 0

Okunmamış mesaj gönderen Waltor » 27 Ağu, 15:02

UsTr yazdı:Basit düşünelim.Kuran'ı ve diğer bütün bilimsel olasılıkları bir kenara atarak düşünelim.Sonsuz uzay boşluğu.Sonsuz evren.Bu kadar büyük evren ve bu kadar sonsuz gezegen sadece 7 milyar insan için midir ? Bence değildir.Bana ters geliyo.Bu kadar büyük evren niye sadece biz insanlara verilsin ki ? Bence var.Ama filmlerdeki gibi üst teknoloji ışın silahları,lazer kılıçları filan olduğunu sanmıyorum.Bizden üstün teknolojide olabilir.Yada mağara adamları gibi ilkel olarakda yaşıyo olabilirler.Belkide düşünemiyolar.Belkide teknolojiye ihtiyaçları yok.Ortada 1001 türlü olasılık olabilir.Ama görmediğimiz bişeye de yok diyemeyiz :)
Ben de zaten senin gibi düşünüyorum. uzayda canlı olduğuna kesinlikle inanıyorum. Ama o kadar zeki olabileceklerine inanmıyorum. Bu şey tek hücreli bir canlı da olabilir hatta iyicene gezersek kuş,kedi,köpek gibi birşey de olabilir bence. Ama zeki bir canlı çok saçma geliyor.

Kullanıcı avatarı
turab

Okunmamış mesaj gönderen turab » 27 Ağu, 15:04

ayeti attım artık sen karar ver kardeş hala şüphen varsa senin seçimin
uubam.com

Kullanıcı avatarı
Sai
Yönetici
Yönetici
Yaşadığınız İl: 54 Sakarya
Burcunuz: Aslan Burcu: 23 Temmuz-22 Ağustos
Teşekkür etti: 64 kez

Okunmamış mesaj gönderen Sai » 27 Ağu, 22:41

Kurandan örnekler vererek bu konu kesin bir şey oluşturmaz kuranda "rabbil alemin" alemlerin rabbi.... Yani kaç tane alem var bilmiyoruz ne var ne yok bilmiyoruz bunların içinde uzaylılar var mı bilmiyoruz. Bunlara kafa yormayın, o birsey der oburu birsey der bunlar "evren sonsuz mu" tartismasi gibi birsey kafa yormayın fazla

Kullanıcı avatarı
ozina
Yaşadığınız İl: 10 Balıkesir
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Teşekkür etti: 127 kez

Okunmamış mesaj gönderen ozina » 28 Ağu, 02:18

uzaylılar olsa bile dünyamızı uçan dairelerle ziyaret falan etmiyorlar. fbı ında cıa inde dediklerine neden bu kadar inanıyosunuz anlamıyorum. allah bilir netteki otopsi yapılan uzaylıya da inanıyonuzdur :D
pixies forever <3<3

Kullanıcı avatarı
ozina
Yaşadığınız İl: 10 Balıkesir
Burcunuz: Koç Burcu: 21 Mart-20 Nisan
Teşekkür etti: 127 kez

Okunmamış mesaj gönderen ozina » 28 Ağu, 02:21

allahın akıll verdiği tek canlı insandır bende başka türlüsü saçma olur. hem evrenin çok büyük olması uzaylıların varlığına kanıt değil. tüm evren insanlara odaklıdır bence.insanlar için yaratılmış bi evrendeyiz. yani eğer uzaylılar varsa bile bizden zeki olamazlar.
pixies forever <3<3

Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Teşekkür etti: 1567 kez

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 28 Ağu, 08:45

Ben Birşey Sormak İstiyorum Mesela Mars'ta Yaşayanlar Var Diyelim Onlar Uzaylıysa Biz Ne Oluyoz Asıl Uzaylı Biziz ?? :)

Uzaydan Gelmişler Diye Uzaylı Demenin Bi Anlamı Yok Kabalık Yapmayın Lütfen.. :)
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain