Psikometri Nedir? Nasıl Yapılır? - Geçmişe Dokunmak!

psikometri, psikometri nedir, psikometri nasıl yapılır, psikometri ne demek

Moderatör: Uchiha Sasuke

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Uchiha Sasuke
Youtuber
Youtuber
Mesajlar: 2617
Yaş: 21
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1582 kez
Teşekkür edildi: 637 kez

Psikometri Nedir? Nasıl Yapılır? - Geçmişe Dokunmak!

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 06 Ağu, 17:08

Psikometri, nesnelere/cisimlere dokunarak o cisim ve o cisme dokunan kişiler hakkında geçmiş ve şu anki bilgile ulaşılabilen Parapsikolojinin alt dallarından veya ilgi alanlarından bir tanesidir.

Psikometri Nedir? Nasıl Gerçekleşir? Nasıl Yapılır?

Psikometri Nedir? - Psikometri orijinal adıyla Psychometry, Yunanca bir kelimedir. "Ruh" anlamına gelen “Psyche” kelimesi ile "ölçme" anlamına gelen “Metron” kelimelerinden türetilmiştir. Psikometri, "bir nesneye dokunarak, geçmişte o nesneye dokunmuş kişi ve/veya kişiler hakkında tarihsel bilgiye sahip olmanıza imkan tanıyan" Parapsikolojinin alt dallarından birisidir. Psychometry terimi 1840 yılında ilk kez Fizyoloji Profesörü Joseph R. Buchanan tarafından kullanılmıştır.

Psikometri Deneyleri - Psikometri Nedir?

Profesör Buchanan, tarihsel süreçte Psikometri terimini ilk kullanan ve Psikometri üzerine deney yapan ilk bilim insanı olmuştur. Öğrencileri ile yapacağı bu deneyde, cam şişelere çeşitli ilaçlar koyarak öğrencilerinden bu ilaçları sadece dokunarak tanımlamalarını istemiştir. Evet, deney şanstan öteye geçerek başarılı oldu ve sonuçları Journal of Man adlı kitabında yayınladı.

Buchanan'ın çalışmalarından ilham alan Jeoloji Profesörü William F. Denton, 1854 de kız kardeşi ile deney yapmış ve başarılı olmuştur.

Alman Doktor ve Psişik Araştırmacı Gustav Pagenstecher, hastalarından Maria Reyes de Zierold'un Psikometri yeteneğini keşfetti ve Maria sayesinde Psikometri ile ilgili incelemeler yaptı. Maria, kendisini transa sokabilme, trans halinde iken dokunduğu nesnenin geçmiş ve şu an ki durumu hakkında bilgi edinebilme, nesne üzerinde iz bırakan enerjiler sayesinde görüntü, ses ve kokulara ulaşarak onları tarif edebilme yeteneğine sahipti. (1919-1922)

2007 Yılında ise Tarihçi Chris Laursen, daha önce hiç tanışmadıkları insanlara ait nesnelerden doğru izlenime ulaşılıp ulaşılamayacağını test etmek amacıyla 8 nesne üzerinde Psikometri uygulamış ve başarılı olmuştur.

Psikometri Nedir? Psikometri Nasıl Gerçekleşir?

Psikometri Nedir? sorusunu kısaca "dokunulan nesneler üzerinden, ona dokunan kişiler hakkında bilgi sahibi olma" olarak tanımlayabiliriz. Ruhsal yapımız ile dokunduğumuz her şeye nüfuz edip izler bırakırız. Bu izler tüm canlılar tarafından bırakılan, içerisinde duygu ve anı barından ruhsal parmak izleridir. Ruhsal yeterliliğe sahip kişiler bu izleri okuyup ihtiyaç duyulan bilgiye ulaşabilir. Bu durum sadece dokunan kişiler hakkında bilgi sahibi olmanın ötesinde nesnenin tarihi dahil sayısız bilgiye görüntü, ses, koku, tat, hissiyat yani 5 duyu ve 5 duyunun ötesinde ruhun el verdiği bütün algılayışlar ile algılanıp gerekli bilgilere ulaşılabilir.

Devamı için: https://www.parapsikoloji.net/psikometri ... l-yapilir/

Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti Uchiha Sasuke mesajı için:
Yönetici (08 Ağu, 13:46)
Değerlendirme: 1.85%


Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Video ve Görseller” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir