Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Chi Energy Healing (Reiki). Yetkililer: Fenomen, healermaster, carnim_rama

Moderatör: fenomen

Forum kuralları
* Forum içeriğini diğer forumlarda paylaşmak
* Forumda alınan kararları diğer forumlarda açıklamak
* Forumlara ait özel kuralları ihlal etmek
* Forumlardan diğer alanlara alıntı ve kopya yapmak
Kesinlikle yasaktır. Kural ihlali tespit edildiğinde uyarılmaksızın üyelik silinecektir.
Kullanıcı avatarı
turab
Mesajlar: 1226
Kayıt: 01 Mar, 17:01
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: 51.bölge
Teşekkür etti: 129 kez
Teşekkür edildi: 172 kez

Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Okunmamış mesaj gönderen turab » 24 Mar, 11:53

Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Reiki bir çeşit din midir?
Reiki enerjisi kutsal olmak ve yaratıcı tarafından gönderilmekle beraber dinle bir ilgisi yoktur, dine bağlı değildir. Reiki uygulayanlara inançları ile ilgili hiçbir soru sorulmaz, herkes inançlarında serbesttir.

2. Reiki enerjisi nereden gelir?

Reiki enerjisi kutsal gizemli bir enerjidir. Elektrik, kimsayal enerji ve fiziksel enerjilerden farklıdır. Bizim bildiğimiz fiziksel dünyadan farklı olan yüce katlardan gelir. Reiki enerjisi yüce katlardan gelip reiki yapanların taç çakrasından vücutlarına girer, bedenlerinde akar ve ellerinden çıkar. Reiki enerjisi hepimizin içinde vardır, ama birisine şifa verirken kendi enerjimizi kullanmayız, yüce kaynaktan gelen enerjiye kanallık yaparız.

3. Reiki ile şifa nasıl verilir?

Reiki yapıldığı sırada, reiki alıcıya, enerji uygulayanın ellerinden akarak ulaşır. Alıcı, reiki masasında tamamen giyinik, yatar vaziyettedir. Uygulayıcılar oturur durumda veya ayakta olabilir. Ellerini alıcının vücudunun değişik yerlerine koyarlar. Bir seans yaklaşık 20-30 dakika sürer ve uygulayıcılar zaman zaman ellerinin pozisyonunu değiştirerek alıcının vücudunun farklı yerlerine koyar ve bütün bedene eşit olarak enerji vermeye çalışırlar.

4. Reiki ile şifa almak nasıl bir duygudur?

Bu alıcıdan alıcıya değişirsede genellikle herkes tarafından derin bir rahatlama hissi duyulur. Çoğu kişi güzel bir parlaklığın etrafından aktığını hisseder. Reiki enerjisi alan kişideki gerginlik, endişe, korku ve olumsuz düşünceler yok olur, bunların yerini rahatlama, mutluluk alır. Bazı kişilerin uykusu gelir, bazıları boşlukta havada yüzüyormuş gibi hisse kapılır. Seans sonunda kişi kendini tazelenmiş, pozitif düşünceler inde ve dengelenmiş bir ruh halinde bulur.

5. Reiki nelere şifa verir?

Reikinin bütün hastalıklar ve olumsuz durumlar üzerinde olumlu etkileri vardır. Bunlara baş, mide, diş ağrıları, soğuk algınlığı, gerginlik, sinirlilik gibi küçük hastalıklar ile kalp hastalığı, ameliyat gerektiren hastalıklar gibi birçok büyük hastalık da dahildir. Fakat reiki enerjisi alıyorum diye tıbbi tedaviyi kesmek yanlıştır. Reiki tıbbi tedavinin olumlu sonuçlarını arttırır ve hızlandırır, o nedenle her ikisini beraber yapmak en iyisidir. Reiki enerjisi diğer şifa teknikleri ile uyum içinde çalışır.

6. Kimler reiki öğrenebilir?

İstisnasız herkes, çocuklar dahi reiki öğrenip, uygulayabilir. Reiki olmak için el verme işlemi öğretmenden öğrenciye reiki eğitimi sırasında verilir. Bundan sonra otomatik olarak öğrencininde ellerinde enerji akımı başlar, kendine ve etkili bir şekilde başkalarına enerji verebilir.

7. Reiki öğrenmek ne kadar zamanda mümkündür, kendi kendine tedavi mümkünmüdür?

Bir günde başkalarına reiki vermeye başlanabilir, ancak kendi kendine reiki verebilmek için birinci aşama reiki eğitimini bitirmek lazımdır. Öğrenci kendini birinci aşama eğitimi almaya hazır hissettiği anda 1 gün içinde bu ilk eğitimini tamamlayabilir. İkinci aşama eğitimde 1 gün sürer, ancak usta eğitimi biraz vakit alabilir. İkinci aşama eğitimi alırken, birinci aşama eğitiminden sonra uzun süre beklemeye gerek yoktur, 1 er gün ara ile ard arda bile verilebilir. Ancak ikinci aşama eğitimi almış bir öğrencinin sembolleri ezbere söyleyip yazabilmesi gereklidir

8. Eğitimde kaç aşama vardır?

Birinci aşama, ikinci aşama ve usta aşaması olmak üzere, eğitim 3 aşamada tamamlanır.

9. Bebeklere, hamilelere, hayvanlara ve bitkilere de reiki enerjisi verilebilir mi?

Evet, sonuçlar çok olumludur. Reiki yalnızca iyi şeyler yapar, herkes üzerinde olumlu sonuçlar verir.

10. Reiki ile şifa vermenin yan etkileri var mıdır?

Reikinin genel olarak hiçbir yan etkisi yoktur, yalnız reiki verildiği sırada vücutta birikmiş zehirli maddeler atılırken, baş veya mide ağrısı olabilir veya insan kendini zayıf ve halsiz hissedebilir. Bu nedenle reiki verende alanda seans esnasında bol bol su içmeli ve vücudun kendi kendini temizlemesine yardımcı olmalıdır. Reiki hiçbir zaman vücuda zarar vermez reiki enerjisi nasıl, nerede, ne miktarda olması gerektiğini bilir. Reikiyi her yerde, her zaman ve her durumda güvenerek kullanabilirsiniz.

11. Reiki ile şifa verme ve eğitim ücreti ne kadardır?

Yüce kaynaktan gelen enerjiye, verici yalnızca kanal olur, hepimizin birbirimize, vücudumuzdaki enerji akımını düzenlemek ve reiki ile tedavi olmak için ihtiyacımız vardır. Usui ve Hayashi Sensei’ler de Reiki öğretmenleri ve uygulamaları sırasında büyük ücretler almamıştır ancak emeğinin karşılığını talep etmiş, ücret ödeyemeyecek kişileri yanında çalıştırmışlar ve borçlarını ödemelerini bu şekilde sağlamışlardır. Bu sistem Takada Sensei ile değişmiş, Takada eğer yüklü bir ücret alınmazsa Batılı insanın Reiki’nin değerini anlamayacağını savunmuş ve Reiki öğretimi ve tedavisi için büyük ücretler talep etmiştir. Benim düşünceme göre, Reiki öğreten ve uyulmama yapan hoca, durumu uygun olan kişilerden, harcadığı zamanın ve masraflarının karşılığı olan, ufak bir ücret almalıdır ama yüksek fiyatlara kaçmamalıdır. Bu şekilde eğitim veya şifa enerjisi alan kişi de hocaya borçlu kalmaz. Bir matematik veya İngilizce hocası öğrencisine eğitim verdiği zaman nasıl bir ücret talep ediyorsa, bir Reiki hocasıda harcadığı zaman için böyle bir makul ücret talep edebilir.

12. Reiki eğitimi alanlar için resmi bir lisans veya diploma veriliyor mu?

Hayır henüz bu konuda resmi diploma veren bir yer yok. Ama değişik reiki grupları öğretmenleri, o gruplara ait kendi imzaladıkları belgeleri veriyorlar.

13. Reiki eğitimine uzun süre ara verdikten sonra, tekrar başlamak isterseniz, önceden aldığınız eğitimi tekrarlamanız gerekir mi?

Hayır gerekli değil, başka bir hoca ile de kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

14. El vermek, uyumlama, inisiasyon nedir?

Hocanın öğrenciye, reiki enerjisini etkili bir şekilde kullanabilmesi, yüce enerji kaynağa bağlanabilmesi için uyguladığı davranıştır. Bu sırada hoca öğrencinin başını, omuzlarını, ellerini tutar, birkaç nefes alma tekniği ve reiki sembolleri yardımı ile öğrencinin taç çakrasını açar. Bu sırada reiki enerjisi öğretmenden öğrenciye akar. Reiki tekniği öğretmenden öğrenciye geçerek devam eder. Hepsinin kökü Usui Reiki’de Usui Sensei’ye dayanır.

15. Reiki uygulaması ne zaman nerede olur?

Reiki kendi kendine hergün ve her yerde verilebilir, ancak grup olarak çalışmak zaman ve mekan gerektirir. Gruplar halinde çalışmak en etkilisidir bir kişiye 3-4 hatta 5 kişi reiki gönderebileceği için alıcının vücudundan daha fazla enerji akar. Haftanın belli günlerinde toplanarak, bütün katılımcılar birbirine reiki verir ve alır. Katılım fazla olduğu zaman 2-3 masada aynı zamanda uygulama yapılıp, zaman kazanılabilir. Reiki yapılan ortamın sessiz, loş olması tercih edilir. Bir kişi yaklaşık 20 dakika reiki alır.

16. Reiki uygulanan kişi seans esnasında ne pozisyonda durmalıdır?

Sırt üstü veya yüzü koyun yatabilir ama kolları ve bacakları birbirine paralel şekilde bulunmalıdır, çapraz olmamalıdır, çünkü o zaman reiki enerjisi doğru akamaz. Ayrıca reiki veren kişinin el parmakları açık olmamalıdır, çünkü enerji paralel ve etkili akamaz, dağılır. Reiki veren kişinin el parmakları olabildiğince birbirine bitişik durumda olmalıdır. Alıcıya elinin değmesi çok önemli değildir, 10-20 cm kadar uzaktan elini değmeden de reiki gönderebilir.

17. Reiki ne kadar sıklıkla uygulanmalıdır?

Reikiyi istediğiniz sıklıkta kendi kendinize uygulayabilirsiniz, hiçbir zararı yoktur hatta birçok faydası vardır. Reiki uygulamak için hasta olmaya gerek yoktur, sağlıklı insanlar reiki uygulayarak ilerideki günlerini garanti altına alır, bu günleri huzurlu, dingin ve mutlu yaşarlar. Reiki kişiye yaşama enerjisi verir. Fazla Reiki enerjisi gönderilmesi diye bir durumda söz konusu değildir. Vücut ne kadar ihtiyacı varsa o kadarını alır, fazla gelen enerji evrende ihtiyacı olan başka kimselere akar. Bunu bir kovaya su doldurmaya benzetebiliriz. Su çok gelince kovadan nasıl yerlere akarsa, kovayı patlatma gibi bir durum söz konusu değilse, reiki enerjisi de böyledir, şifa verilen kişiye fazla gelen enerji evrende ihtiyacı olan başkalarına akar.

18. Uzaktaki birine reiki enerjisi gönderilebilir mi?

Evet, yan odadaki birine gönderilebileceği gibi dünyanın öbür ucundaki birine de reiki ile enerji gönderebilirsiniz. Ayrıca gelecek zamana ve geçmiş zamana da reiki gönderilebilir. Reiki yapmanızın mümkün olamayacağı gelecekteki zamana reiki enerjisi gönderilip sizi gerekli zamanda reiki enerjisi ile sarması sağlanabilir. Keza geçmişteki kötü bir olayın izlerini hafifletmek için, o zaman dilimine de enerji gönderilebilir.

ALINTIDIR!
En son turab tarafından 24 Mar, 11:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Bu kullanıcılar mesajınıza teşekkür etti turab mesajı için (toplam 3):
TelekinetikAkim (13 Kas, 17:26) • delenamo (13 Kas, 22:58) • kimsetutamaz (24 Şub, 09:49)
Değerlendirme: 5.56%


uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...


Goku San
Mesajlar: 335
Yaş: 23
Kayıt: 10 Eyl, 13:55
Yaşadığınız İl: 41 Kocaeli
Konum: Ölülerin Ve Canlıların Bir Arada Olduğu Yer...
Teşekkür etti: 5 kez
Teşekkür edildi: 20 kez

Re: Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Okunmamış mesaj gönderen Goku San » 24 Mar, 11:56

vay geniş bilgili :D
güzel paylaşım
İnsan Doğduğunda Ezan Okunur, Öldüğünde Namazı Kılınır. (Hayat işte bu kadar kısadır).

Kullanıcı avatarı
turab
Mesajlar: 1226
Kayıt: 01 Mar, 17:01
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: 51.bölge
Teşekkür etti: 129 kez
Teşekkür edildi: 172 kez

Re: Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Okunmamış mesaj gönderen turab » 24 Mar, 11:58

sağolasın dostum :)
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Goku San
Mesajlar: 335
Yaş: 23
Kayıt: 10 Eyl, 13:55
Yaşadığınız İl: 41 Kocaeli
Konum: Ölülerin Ve Canlıların Bir Arada Olduğu Yer...
Teşekkür etti: 5 kez
Teşekkür edildi: 20 kez

Re: Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Okunmamış mesaj gönderen Goku San » 24 Mar, 12:15

Ö.D.
İnsan Doğduğunda Ezan Okunur, Öldüğünde Namazı Kılınır. (Hayat işte bu kadar kısadır).

Uchiha Sasuke
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Mesajlar: 2615
Yaş: 22
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1582 kez
Teşekkür edildi: 637 kez

Re: Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 24 Mar, 12:55

1
2
3A
3B
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain


Kullanıcı avatarı
turab
Mesajlar: 1226
Kayıt: 01 Mar, 17:01
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: 51.bölge
Teşekkür etti: 129 kez
Teşekkür edildi: 172 kez

Re: Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Okunmamış mesaj gönderen turab » 24 Mar, 13:03

.
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Uchiha Sasuke
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Mesajlar: 2615
Yaş: 22
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1582 kez
Teşekkür edildi: 637 kez

Re: Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 24 Mar, 13:10

Anlamadım ? :)
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain

Kullanıcı avatarı
turab
Mesajlar: 1226
Kayıt: 01 Mar, 17:01
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: 51.bölge
Teşekkür etti: 129 kez
Teşekkür edildi: 172 kez

Re: Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Okunmamış mesaj gönderen turab » 24 Mar, 13:40

yok sizin için demedim :)
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Kullanıcı avatarı
turab
Mesajlar: 1226
Kayıt: 01 Mar, 17:01
Yaşadığınız İl: 37 Kastamonu
Burcunuz: Boğa Burcu: 21 Nisan-21 Mayıs
Cinsiyetiniz: Erkek
Konum: 51.bölge
Teşekkür etti: 129 kez
Teşekkür edildi: 172 kez

Re: Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Okunmamış mesaj gönderen turab » 12 Kas, 20:12

Konu Güncel .


Reiki Hakkında Merak Edilenler , Sorular , Cevaplar ...
uubam.com

Kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir...

Uchiha Sasuke
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Mesajlar: 2615
Yaş: 22
Kayıt: 30 Ara, 13:18
Yaşadığınız İl: 69 Bayburt
Burcunuz: Terazi Burcu: 23 Eylül-22 Ekim
Cinsiyetiniz: Erkek
Teşekkür etti: 1582 kez
Teşekkür edildi: 637 kez

Re: Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Okunmamış mesaj gönderen Uchiha Sasuke » 13 Kas, 07:13

turab yazdı:Reiki ile ilgili sorular ve cevapları

Reiki bir çeşit din midir?
Reiki enerjisi kutsal olmak ve yaratıcı tarafından gönderilmekle beraber dinle bir ilgisi yoktur, dine bağlı değildir. Reiki uygulayanlara inançları ile ilgili hiçbir soru sorulmaz, herkes inançlarında serbesttir.
Bunu Biraz Daha Açar Mısın Bizim Dinizmizde Yeri Nedir Acaba?
Birde Uzaktan Uyumlama Oluyor Mu İlla Yanına Gitmemiz Gerekmez Değil Mi?
Eğer birinin acısını paylaşmazsan, onu anlayamazsın. Ama sadece onları anladın diye, onlarla aynı fikirde de olamazsın.

-Pain


Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj

“Chi Energy Healing (Reiki)” sayfasına dön